فهرست
گزارش ویژه: در انتظار انفجار علی دایی
گزارش ویژه: در انتظار انفجار علی دایی

گزارش ویژه: در انتظار انفجار علی دایی

آی اسپورت - نفت تهران در این فصل با علی دایی نتایج خوبی کسب کرده، اما با این حال شاید دوران حضور این مربی در کادرفنی نفتی‌ها چندان طولانی نشود و دلیل این مسئله مشکلات مالی باشد که مشکلات زیادی را برای دایی و تیمش ایجاد کرده است. سرمربی سابق پرسپولیس به این امید به نفت آمد که بتواند با این تیم ریشه‌دار با تیم‌های مدعی قهرمانی لیگ رقابت کند و اتفاقاً او تا اینجای فصل در این زمینه موفق بوده، اما شرایط این باشگاه به گونه‌ای شده که بازیکنان نفت صبرشان لبریز شده است. همین روز‌هاست که منتظر واکنش تند علی دایی نسبت به این اتفاقات باشیم.
خرید امتیاز نفت؛ 9 میلیارد زیر قیمت
باشگاه نفت تهران در حالی ابتدای فصل به شرکت بهنام پیش‌رو کیش انتقال پیدا کرد که پیش از این این شرکت باشگاه ملوان سخت به دنبال خرید امتیاز این باشگاه تهرانی بود. شرکت بهنام پیش‌رو برای خرید امتیاز باشگاه نفت مبلغ 17 میلیارد تومان پیشنهاد کرد و قرار شد حدود 3 تا 4 میلیارد از این مبلغ به وزارت نفت برسد و مابقی هزینه بدهی‌های این باشگاه شود. در حال حاضر این شرکت فقط همان پرداخت اولیه را به وزارت نفت داشته و برای بخش اعظمی از بدهی‌ها اقدامی نکرده است. این در شرایطی است که وزیر نفت در نشستی که در یکی از جلسات خود با وزیر ورزش ابراز گلایه کرده که چرا امتیاز نفت تهران با رقم 17 میلیارد واگذار شد، در شرایطی که پیشنهاد 26 میلیاردی هم برای خرید امتیاز نفت موجود بود.
دلخوری وزیر از معاونش
وزیر ورزش بعد از اینکه متوجه شده باشگاه نفت با رقم دور از انتظار به شرکت بهنام پیش‌رو کیش انتقال پیدا کرده بابت این مسئله از یکی از معاونان خود که در این ماجرا دخیل بوده، توضیح خواسته است. معاونی که به عنوان نماینده وزارت ورزش در این انتقال نقش مهمی را ایفا کرد. قابل توجه اینکه این جلسه صبح روز بازی نفت تهران و استقلال (در اولین هفته لیگ) تشکیل شد و همان زمان وزرای نفت و ورزش تصمیم گرفتند هیئتی سه نفره تشکیل شده و برای بازپس گیری نفت از شرکت بهنام پیش‌روی کیش اقدام شود. حتی با خبر شدیم وزیر نفت هم بابت این انتقال از عماد حسینی معاونش کع رئیس هیئت مدیره باشگاه نفت هم بود، دلخور شده است. قطعاً مسائل پشت پرده زیادی در میان بود که چنین انتقالی با این رقم اختلاف به شرکت بهنام پیش‌رو انجام شد و وزیر ورزش هم به دنبال بررسی بیشتر این قضیه رفت.
مشکلات مالی گریبانگیر باشگاه نفت
شاید خیلی‌ها تصور کنند نفت تهران بعد از خصوصی شدن دیگر با مشکلات مالی دست‌وپنجه نرم نمی‌کند، اما این خلاف تصور است. بازیکنان نفت تا الان به جای 30 درصد قرارداد فقط 10 درصد قرارداد این فصل خود را دریافت کرده‌اند و بابت این موضوع هر روز پیش مسئولان باشگاه خود شکایت می‌برند. بازیکنان فصل قبل هم که بخش زیادی از مطالبات‌شان باقی مانده است. مشکلات مالی باشگاه نفت به جایی رسیده که ایگور پراهیچ مدافع کروات این تیم از هتل محل اقامتش بیرون می‌شود و دلیل آن هم عدم پرداخت هزینه این هتل معمولی از سوی باشگاه تهرانی بوده است. دایی با روبه‌رو شدن با این مشکلات حسابی دلخور است و هیچ فرد مسئولی هم در باشگاه نفت نیست که به او جواب دهد. حسین شهریاری غیر از اینکه برای برخی از دوستان خود حکم مشاوره صادر کند نتوانسته کاری در باشگاه نفت انجام دهد و مدت‌هاست خودش را از خبرنگاران مخفی کرده است و هیچ سؤالی را پاسخگو نیست. شرایط باشگاه نفت نشان می‌دهد که شاید شرکت بهنام پیش‌رو نتواند در ادامه راه نفت را اداره کند و این در حالی است که این شرکت موظف است 14 میلیارد بدهی فصل گذشته این باشگاه به مربیان و بازیکنان را هم پرداخت کند.
منبع: روزنامه هفت صبح
     
آی اسپورت
2016-09-24 09:12:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر