فهرست
بازگشت باشکوه کریم؛ هر ۶۸دقیقه یک گل
بازگشت باشکوه کریم؛ هر ۶۸دقیقه یک گل

بازگشت باشکوه کریم؛ هر ۶۸دقیقه یک گل

آی اسپورت – کریم انصاری فرد مقابل لاریسا در هفته اول لیگ یونان درخشید. یک گل به ثمر رساند و یک پاس گل هم برای فورتونیس فرستاد تا ستاره المپیاکوس باشد. وقتی هفته دوم و برای بازی مقابل لامیا، بسنیک هاسی، کریم انصاری فرد را روی نیمکت نشاند و از بن محمد و امنیکه استفاده کرد مشخص بود که او حساب ویژه‌ای روی مهاجم تیم ملی ایران باز نکرده است. انصاری فرد در فهرست فروش قرار گرفت اما هیچ گاه به پیشنهاد جدایی پاسخ مثبت نداد. دیگر اثری از انصاری فرد در ترکیب المپیاکوس ندیدیم و حتی هاسی نام او را از فهرست اروپایی این تیم خط زد. هیچ چیز بر وفق مراد انصاری فرد نبود. او تمرین کرد، تلاش کرد اما حتی برای یک دقیقه مورد توجه هاسی قرار نگرفت.

نتایج المپیاکوس هر هفته ضعیفتر شد و این تیم سیر نزولی را آغاز کرد تا مدیران این باشگاه دست به کار شوند و هاسی را اخراج کنند. سرمربی آلبانیایی المپیاکوس که نتایج دور از انتظاری با این تیم به دست آورد، نشان داد کوچکتر از هدایت تیم بزرگی به نام المپیاکوس است. اخراج هاسی امیدهای انصاری فرد را زنده کرد. آن هم در شرایطی که دوباره شایعه جدایی کریم و حضور او در پانیونیوس شنیده می‌شد. جانشین هاسی هم یک مربی آشنا برای انصاری‌ فرد بود. تاکیس لمونیس که فصل قبل هم در مقطعی هدایت این تیم را بر عهده داشت. اوضاع آهسته آهسته بر وفق مراد کریم شد. او به تمرینات برگشت و دوباره مورد استفاده قرار گرفت.

در این بین اردوی تیم ملی ایران باعث شد تا انصاری فرد به تهران بیاید و مقابل توگو دو گل به ثمر برساند. مشاهده آمادگی کریم باعث شد تا او در بازگشت به یونان در ترکیب اصلی المپیاکوس قرار بگیرد. این بار در بازی مقابل پانیونیوس. این بهترین فرصت بود تا کریم در غیاب بن محمد و امنیکه عرض اندام کند و نشان بدهد که شایسته بازی در ترکیب اصلی المپیاکوس است. همین اتفاق هم رخ داد. انصاری فرد یک شب رویایی را سپری کرد و دو گل زیبا به ثمر رساند. گل‌هایی که نشان از موقعیت‌شناسی و آمادگی بالای او داشت. کریم یکی از گل‌ها را در دقیقه 37 به ثمر رساند و دیگری را در دقیقه 45 تا المپیاکوس در نهایت بازی را با نتیجه 4 بر3 به سود خود تمام کند. حتی گل مسعود شجاعی از روی نقطه پنالتی و البته درخشش احسان حاجی صفی هم باعث نشد تا پانیونیوس از شکست خانگی نجات پیدا کند.

این سومین بازی انصاری فرد در این فصل از سوپرلیگ یونان بود. او روی هم 192 دقیقه برای المپیاکوس بازی کرده، 3 گل به ثمر رسانده و یک پاس گل برای هم تیمی‌اش مهیا کرده. یعنی هر 64 دقیقه یک گل زده که آماری فوق‌العاده برای انصاری فرد در المپیاکوس محسوب می‌شود. نکته جالب اینکه بن محمد 28 ساله و اهل کومور و امنیکه 30 ساله و اهل نیجریه که هاسی آنها را به انصاری فرد ترجیح می‌داد، در لیگ یونان موفق نشده‌اند گلی به ثمر برسانند. این دو مهاجم حالا باید با انصاری فرد رقابت کنند تا بتوانند دوباره به ترکیب اصلی برسند. هر چند نام کریم در فهرست المپیاکوس برای رقابت‌های اروپایی قرار ندارد و این می‌تواند بهترین موقعیت برای آنها باشد تا خودی نشان بدهند و دوباره به ترکیب اصلی برگردند. هر چند المپیاکوس باید به مصاف بارسلونا برود و این دو مهاجم به همین راحتی‌ها قادر نیستند دروازه حریف را باز کنند.

انصاری فرد با 3 گلی که در لیگ یونان به ثمر رسانده، همراه با مسعود شجاعی و چند بازیکن دیگر در جایگاه دوم جدول رده‌‌بندی گلزنان برتر قرار گرفته است. فورتونیس از المپیاکوس با 4 گل زده فعلا این عنوان را در اختیار دارد و البته انصاری فرد تلاش می‌کند تا در ادامه لیگ و با فرصت‌های بیشتری که در اختیار او قرار می‌گیرد بتواند از فورتونیس سبقت بگیرد. کریم انصاری‌فرد پس از پایان دیدار تیم‌های المپیاکوس و پانیونیوس به سایت نوا اسپورت یونان گفت: « منتظر فرصت بودم و 2 ماه تلاش کردم. البته برای من بسیار سخت بود. من بیرون بودم و حتی از تمرینات گروهی فاصله گرفتم. سخت کار کردم و منتظر فرصت بودم. این بازی فرصت خوبی برای من بود، زیرا در 2 ماه اخیر از تیم خارج شدم. خیلی سخت بود که بدون بازی در طول 2 ماه اخیر 90 دقیقه در میدان حضور داشته باشم. از تاکیس لمونیس (سرمربی المپیاکوس) قدردانی می‌کنم که به من شانس بازی داد.»

انصاری‌فرد درباره خوشحالی‌ نکردنش پس از به ثمر رساندن گل‌ مقابل پانیونیوس گفت: « همه می‌دانند زمانی که به یونان آمدم با تیم پانیونیوس قرارداد بستم. این تیم به من امکان مبارزه و ظاهر شدن را داد. بنابراین شادی و جشن پس از گل را رد کردم، زیرا این کار بدی برای هواداران تیم پانیونیوس بود. من ارتباط خوبی با آنها دارم.» کریم درباره بسنیک هاسی، سرمربی آلبانیایی و اخراجی المپیاکوس که اعتقادی به او نداشت صحبتی نکرد.

 

ایران ورزشی

     
آی اسپورت
2017-10-16 11:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر