فهرست
یهودای جدید پرسپولیس
یهودای جدید پرسپولیس

یهودای جدید پرسپولیس

آی‌اسپورت- محبوب‌ترین منفور، منفورترین محبوب. تا پیش از دوشنبه شب دوم بهمن اگر از هواداران دو آتشه‌ی پرسپولیس می‌خواستی این ترکیب پارادوکسیکال را درباره‌ی کسی به کار ببرند بی‌شک به یاد هاشمی‌نسب می‌افتادند. به یاد آن دربی ۱۰ آذر و گل به عابدزاده و غش و ضعف متعاقبِ آن که یک‌شبه هاشمی‌نسب را در نظر هواداران پرسپولیس از اوج عزت به حضیض ذلت کشاند. مهدی در آن زمان با چهار گلی که در دربی‌ها به استقلال زده بود بر قلب‌های سرخ حکم‌رانی می‌کرد، اما ناگهان با یک تغییر مسیر شگفت‌انگیز به پیشنهاد هنگفت فتح‌الله‌زاده لبیک گفت تا رکورد نقل و انتقالات و دل هوادارانش را توأمان بشکند. 

و اما طارمی. ماجرای این یکی مهدی هم با کمی جرح و تعدیل همان است. محبوبی که گل زد و اعتبار خرید. گل زد و دل‌ها را دزدید، اما ناگهان در اوج هزاران پایی هواداران سرخ را رها کرد، در خلأ. در جایی میان زمین و هوا. نه‌من شیر را پخش زمین کرد و گریخت. هرچه رشته بود پنبه کرد. با افشاگری‌های کاریکاتورگونه زحمات خودش و هم‌بازیان و اعتبار قهرمانی‌ها را مخدوش کرد و رفت. گویی مقدر بود طارمی تمام کاراکتر «مهدی طارمی» را برای ما به پایان برساند و بعد برود.

حالا یک غریبه آنجا نشسته، پشت اسکایپ، پشت به احساسات ما. بی هیچ نسبتی و قرابتی. این جوانک از خود راضی که آنجا نشسته و با دهان سرد و گس و کلمات جویده همه را از دم تیغ می‌گذراند کیست؟ راز این که مدام حسرت نه ساله را بر سرمان می‌کوبد چیست؟ جملاتش را دیگر نمی‌شنویم. آنچه باید بدانیم دیگر دستگیرمان شد. «من اشتباهی بودم.»

این ماحصل یک ساعت و اندی اباطیل بافتن سرباز صفر پادگان ندسای بوشهر است. این تحفه تترنا، این عزیز بی‌جهت را ما سهوا برکشیدیم. آن‌قدر برکشیدیم که این فواره سرنگون شد. باید این آب مانده را دور بریزیم. باید آبی که آبرو ببرد در گلو مریزیم. باید که آبرو را آب جو نکنیم. تکلیف ما با مهدی را زمان روشن می‌کند. همان‌طور که عاقبت حقیقی شاندیز، صادقیان و دیگران را. این لحظه‌ی انشقاق و جدایی سرنوشت ماست. همان‌طور که وکیل زخم خورده‌اش گفت؛ هذا فراق بیننا و بینک.

۲۶۳ ۱۹  
آی اسپورت
2018-01-24 18:00:00
نظر دهید

۱۹ نظر
SS
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۱۷
من نميدونم كسي كه اومده راست و حسيني گفته پشت پرده چه خبره الان شده بد و منفور؟!!!
لنگ تهران جعل كرده و بايد بره دست سه
كجاست اون كسي كه ميگفت به نداي قلبش گوش داده؟!!!
سواي قرارداد به هركدوم از بازيكنا ٢ميليارد پول بيت المالو يه اختلاس گر داده به بازيكناي لنگ!!!
كي منفوره اين وسط؟
طارمي خودش مهره بوده
منفور كسيه كه جعل كرده،متفور كسيه كه باعث جعل شده،منفور كسيه كه مياد خارج قرارداد ٢ ميليارد ميده به بازيكن،منفوس اون اختلاس گره و در نهايت منفور كسيه كه اين افراد دورو ورشن و اون كسي نيست جز باشگاه "ورزشي" و "فرهنگي" لنگ.
هميشه ميگرديد دنبال افراد كوچيك و مهره در حالي كه اون مدير عامل و اون وكيل نفهم كه مشاوره نداده و اون هدايتي اختلاس گر اصل قضيه هستن.
مسعود
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۳۲
فعلا که بدجوری سوختین بالا سر این قبر که نشستی گریه میکنی مرده نیست پس به همین خیال باش که جام قهرمانیرو بگیرن بدن به شماها راست میگین مث مرد تو زمین بجنگین نه بیرون زمین دنبال حاشیه باشین
SS
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۳۵
اگر كمي و يا حتي يك اپسيلون مغز داشتي ميدونستي كه دقيقن شماييد كه در زمين نميتونيد مردانه بجنگييد.
اين از قضيه جعلتون،اون از قضيه داوري ها اون از قضيه دوپينگ سيد بلالتون و ...
علی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۵۷
به به میبینم که استقلالی ها دنبال این هستن که چند سال ناکامی های خودشون رو توجیه کنند.
شما که خودتون با قلعه نوعی و ... رسوای عالمید
سال قبل یک مصاحبه پخش زنده رادیویی از قلعه نوعی پخش میکرد که خودش می گفت همیشه یکی از کسایی که در بحث فساد در فوتبال دنبال می کنند من هستم بعد از خودش سوال می کرد نمیدونم ، چرا من!!!!!!
راستی قلعه نوعی چند تا قهرمانی با فساد براتون آورده؟
فرشاد4تای95
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۰۴
چراحالادسته 3کیسه هم6 هم4تایی اهان یادم افتادمیخوای افتخاردسته رفتن نصیب سرورتم بشه بشین تابشه اخه کیسه هم6هم4تایی این حرفایی که این نمک نشناس کیسه سوراخ کن زده روکه خودفیفامیدونست که سرورتوازنقل وانتقالات محروم کرده یکم شعورداشته باشین میفهمین ولی چون بزرگتون شوالیه تشریف داره این چیزارومتوجه نمیشین درضمن سرتوبالاکن جدولونگاه کن ودراخراین حرف معروف مدیرعامل اسبق تیم هم6هم4تاییتون واعظ اشتیانی سومی ماپاک ترازقهرمانی باقلعه نویی بود4444
matt1982
پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۱:۴۹
چندتا مصاحبه از دیگران نه، از خودی هاتون می ذارم تا به لجنزار بودن کیسه تهران بیشتر پی ببری؛ مصاحبه هایی که با یه سرچ ساده تو گوگل می تونی به صحت و سقمش برسی؛ پیروز قربانی: استقلال تیمیه که پشت پرده کثیفی دارد و خوشحالم که دیگه اونجا بازی نمی کنم. فرهاد مجیدی، پس از مصاحبه مایلی کهن که گفته بود قهرمانی استقلال با تبانی با بازیکنان حریف به دست اومده: تمام حرف های مایلی کهن را تایید می کنم. واعظ آشتیانی: پاکترین مقام استقلال سومی با مرفاوی است. علاوه بر اینها می تونی سه کلید واژه ی احمدینژاد، مجیدی و مخفیانه رو هم تو گوگل سرچ کنی تا بیش از پیش بوی تعفن رو حس کنی
۷
دیزززز
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۳۲
این لونگیای دست به قلم ...
دیزززز
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۳۲
این لونگیای دست به قلم ...
عمرعبدالرحمان العراقی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۰۸
کیسه کشا الان دیگه وقتشه که برید و یه حال درست و حسابی به اینفانتینو بدید.امروز یه روز سخت و طاقت فرسای کاری داشته و مطمنا خسته و کوفته ست.خانواده هاتون رو هم ببرین بیشتر کیف میده. بابا جانی
امیرعباس
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۲۴
به به حسین غفوری ...از جناب دکتر طاهری میگفتید خخخخخخخخخ.... فقط مایه خنده اید به خدا
۳
فرهاد
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۰۶
خوب راست گفته اون قهرمانتان کرداگر غیر این بود چرا از ترکیه او را برگرداندید و جعل قرارداد کردید ؟ چون می دانستید بدون او قهرمان نمی شوید.
۸ ۲
احمد
پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۱:۰۰
نمک خوردند و حرمتو حفظ نمی کنند... یعنی اگه اونو داشتن پنجم هم نمیشدن... بعد زورشون گرفته که گنداشونو لو داده... با بازی با کلمات و احساسی کردن میخان لاپوشونی کنند... ادبیات مستهجنشون هم اینجا شخصیتشونو نشون میده
۱
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۳۴
امسال بدون طارمی که خیلی از پارسال بهتریم پس ربطی به طارمی ندارد.
داستان الهلال هم همه میدونند یک اتفاق بود و به سبک بازی پرسپولیس بستگی دارد.و البته نبود هافبک دفاعی خوب
مثل العین و استقلال که قبول کنید آنهم یک اتفاق و غافلگیری بود.
۱
کارن
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۵۵
درعرض دوسال سه باشگاه ما محروم شدن هرسه مدیر تخلف کردن مدیر تراگتور با اینکه میدونست محرومه 4بازیکنو از تیمهای دیگه ربود باهاشون قرارداد بست جالبه فدراسیون هم میدونست تراکتور محرومه براشون کارت بازی صادر کرو ابن کار تبانیه محضه وتراکتور باید بخاطر تبانی میرفت دسته یک ومدیران فدراسیون استعفا میدادن....وای عادل اومد تو برناههنود خیلی شیک ومجلسی تراکتور رو تبرئه کرد ومظلوم نمایی عادل باعث شد حتی8امتیاز غیر قانونیشون کم نشه واصلا کسی به بحث تبانی تراکتور ورود نکرد.تو بحث استقلال هم که مدیران فدراسیون مقصر شدن که بد ترجمه کردن.....این کارنامه عادله برای سال قبل....تو بحث پرسپولیس حتی اگه حرفهای طارمی درست باشه تبانی نشده جعل نشده کار غیرقانونی خیلی کمتر از مورد تراکتور بوده فقط برای رهایی از محرومیت احتمالی فیفا وجریمه به ریزه اسپور تاریخ قرارداد 10روز جابجا شده.....روز اول عاول با جنجالی که راه انداخت باعث باخت به الهلال شد ودیشب هم کاری کرد که پرسپولیسو در حد چنایتکار جنگی نشون داد .....با برنامه کذایی ومضحکش....تنها دلیلش هم این بود که عاول بتونه قدرتشو به همه دیکته بکنه......همه ماها میدکنیم فوتبال ما پراست از دروغ وجعل وفساد برای همه تیمها...... متاسفانه هرکسی وتیمی که با عادل خوب باشه درامانه کافیه مدیری با عا دل لی صفت وبی نمک در بیافته....برای نشون دادن قدرت مافیاییش همه کار میکنه......ولی شک ندارم که امروز وفرداست که حکومت عادل بر فوتبال ما ومافیایی عادل نزد هجگان رو میشه اونوقته که از قله افتخار در سراشیبی سقوط قرار میگیره....
هر کسی که از دایره عدالت خارج بشه وظلم بکنه. بدون شک محکوم به نایودیه.....
۵ ۱
محسن
جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۵۵
عبارتی هست با این عنوان:مصادره به مطلوب.یعنی یک کار غیر اخلاقی و غیر قانونی مثل این جعل قرارداد را عطر و ادکلن بزنی و ازک بزک کنی و به عنوان یک کار حماسی و تاریخی ازش دفاع کنی!!!!! و بر عکس یک کار قانونی و اخلاقی را تقبیح و نکوهش کنی و هزار دلیل برای رد کردن ان بیاوری.در هر دو حالت هم علیرغم اینکه بدانی ادعا و استدلال شما اشتباه است،چون منافع دلخواه شما در ان نهفته است به درستی حرفهای اشتباهت، اصرار کنی!
سیاوش
پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۱۳
اگر این گرد هم آییِ خوشوقتی آور و خوشمزه و از اوقات زندگی به رویا در واقعیت به نام فوتبال شادی آفرین و فرح زا باید ، دیدن مسابقه ای به سلامت در همه ارکان ،در نبود شیادی جادوگری و انواع خرافات و افراد قلمبه و گردن قطوری به نام بسیار ناچسب و ضد معنای لیدر که من هنوز بعد چند چهل سال بازی و هواداری و فن یک تیم بودن در این چند سال خشکسالی نشاط راستین تعقیب هنرمندانی با توپی به دل و معنای کلیدی و معنایی هر بوستانی "چمن" و کثافتی که دیگر چند گاهی ست فقط بند و بست و قمارخانه ایست برای آن دیگر حالا از ما بهتران منحوسی که اخلاق را به تمامی در تمام شئون جامعه به دار کشیده و حال اصل کاریها اند ، است و تنها گول و فریبی برای امثال من دیگر خودفریبی به هنوز بدین مرز و بوم زنده بودنِ داوری عاشقانه ی داوری پزشک چون مارکوس مرک حتمآ قهرمانان چاپی با بردن آبروی عینکی کائوچویی که شاید زمانی ضعف بینایی حقیقی صادق هدایت را علاجی بود و از این خیر به زاده شدن سطوری در ادب و اخلاق و ازین باب صاحب بقول امروزیان بِرَندی ، آبرویی دیگر کجا گدایان و بی اخلاقان و تربیت ناشدگانی که نادیده اند و نشنیده اند حتی سطری از کتاب فقط بودن در حد نعمت جزو خلایق لایق زنده بودن باید داشت ؟؟؟
اقای غفوری لطفا بخوان برادر
پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۵:۰۶
بابا خداییش بدجوری ذوبی در ولایت تیم ات!
عمو جون! این وکیل زخم خورده که حالا پشتش در میای و این مدیرعامل مصدقی ات که با نوشته هات مرزهای شرافت و حقانیت قلم رو جا به جا کردی، مگه همونایی نبودن که یک سااااااال تمام با وقاحت تمام زل زدن تو چشم مردم و رسانه ها و همین وکیل سرسپرده و دروغگوی طارمی که عملا وکیل طاهری و باشگاه از آب دراومد، نیومد بی توجه به منافع موکلش و منافع حقیقی باشگاه هی مصاحبه کرد که هیچ شکایتی در کار نیست و با ریزه به توافق کامل رسیدیم و همه چیز حله؟!!!!

اخه حیف قلم ادبی نیست که حروم ماله کشی روی باطل و دروغ و فقط زدن و له مردن مهره های کوچولو عوض عامل اصلی فساد و بدبختی تیم بشه؟؟؟
۵
مهدی
پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۴۷
تمام قهرمانیهای لنگ با مافیاگری بوده!! اینو می تونید از عابدینی بپرسید!!!!!
۵
ارتش سرخ آسیا
پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۳۳
طارمی به زباله دان و موزه تاریخ پرسپولیس پیوسته
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر