فهرست
دلخوری منصوریان؛ دوست نداشتند من در استقلال باشم
دلخوری منصوریان؛ دوست نداشتند من در استقلال باشم

دلخوری منصوریان؛ دوست نداشتند من در استقلال باشم

آی اسپورت - علیرضا منصوریان از زمانی که به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد با فشارهای زیادی از سوی برخی از پیشکسوتان همراه شده است تا جایی که عده‌ای ادعا کرده‌اند سرمربیگری در استقلال برای او زود بود. منصوریان گفت که هرگز از انتقادهای پیشکسوتان استقلال ناراحت نمی‌شود چرا که آنها در گذشته مربی او بوده‌اند و کسانی که این تیم را در دربی از پیش بازنده می‌دانستند بیشتر استقلالی‌ها بودند تا هواداران تیم رقیب.
 

 * فکر می‌کردید در شروع کارتان در استقلال با این نتیجه‌ها روبرو شوید و تیمتان در 6 هفته در کسب پیروزی ناکام بماند؟
- تنها چیزی که به آن فکر نمی‌کردم همین شروع سخت استقلال در لیگ بود. الان اطمینان دارم و قبلا هم به تیم استقلال اطمینان داشتم اما این را در نظر نگرفته بودم که در ترکیب استقلال 7 یا 8 بازیکن جدید حضور دارد که برای هماهنگی با محیط استقلال به زمان احتیاج دارند. ما در ابتدای کار دنبال زمان بودیم تا 5 هفته ابتدایی سخت بعد از بدنسازی را سپری کنیم. طبیعی است که تیم ما زمان نیاز داشت که به شرایط ایده آل برسد چون هم فصل بدنسازی سختی را پشت سرگذاشته بودیم و هم بازیکنان زیادی به جمع ما اضافه شده بودند.
 
* و انتقادهای زیادی که به شما در استقلال شد. فکر می‌کردید در شروع کار اینقدر با فشار روبرو شوید؟
- افرادی که برای ما در این مسیر داستان‌های زیادی راه انداختند دوست نداشتند من در استقلال حضور داشته باشم و با نتیجه گرفتن من در این تیم مخالف بودند. وقتی از من انتظار دارند که با تیمی که 70 درصد آن تغییر کرده است در 5 هفته اول نتیجه بگیرم مشخص است که منطقی پشت آن نیست. من به زمان نیاز دارم و برای هیچ کس به خاطر 5 هفته نتایج ضعیف حکم صادر نمی‌کنند. من هم می دانستم با گذشت چند هفته شرایط مان بهتر می‌شود.
 
* این موضوع شما را ناراحت نمی‌کرد که همه شما را در بازی برابر پرسپولیس از پیش بازنده می‌دانستند؟
- نکته جالب توجه این است که این فضا از سمت استقلالی‌ها مطرح می شد و از سمت رقیب اصلی ما یعنی پرسپولیسی‌ها نبود. اگر پرسپولیسی‌ها چنین فکری می‌کردند با تمام قوا برابر ما بازی نمی‌کردند. پرسپولیسی‌ها می دانند که نباید به شرایط جدول نگاه کنند و این موضوع‌ها بیشتر از سمت استقلالی‌ها مطرح می‌شد.
 
* چطور شد که از بازی با ماشین‌سازی تصمیم گرفتید به بازیکنان جوانی مثل اسماعیلی و مجید حسینی بازی بدهید؟
- جوانان باید قابلیت‌های خود را نشان دهد و زمانی که در تمرینات بازیکنان جوان ما خوب عمل می‌کنند و به خود باوری می‌رسند این انرژی را به من انتقال می‌دهند تا به آنها اعتماد کنم. طبیعی است که بازیکنان جوان استقلال باید بیشتر تلاش کنند تا خودشان را نشان بدهند اما من هم به آنها فضا می‌دهم. این را هم باید بگویم که این بازیکنان برای تبدیل شدن به بازیکنان بزرگ هنوز خیلی زمان می‌خواهند.
 
* اینکه شما بعد از بازی با پرسپولیس گریه کردید، این شائبه را به وجود آورد که از تساوی برابر این تیم راضی هستید. خودتان این حرف را قبول دارید؟
- من هر زمان که به سمت هواداران می‌روم بغض دارم و هر کسی از من در این لحظات عکس بگیرد قطعا تصویری از اشک و بغض من خواهد داشت. خودم سال‌ها روی این سکوها حضور داشتم و از معرفت هواداران استقلال لذت می‌برم. می‌دانم هواداران استقلال چه نقش پررنگی در روند نتیجه گیری این تیم دارند.
 
* از این که پیشکسوتان استقلال از عملکرد شما در این تیم انتقاد می‌کنند ناراحت نیستید؟ خیلی‌ها می گویند استقلال در این فصل با شما راه به جایی نمی‌برد.
- بعد از حضور در استقلال با مربیان سابق خودم ارتباط بسیار خوبی دارم. با پیشکسوتانی که در جام جهانی 98 هم دوره من بودند و البته اکثرا پرسپولیسی هستند، مانند برادر هستم. با مربیان خودم هیچ زاویه‌ای ندارم و حتی اگر از من انتقاد کنند، هیچ گاه جوابی نمی‌دهم. آنها برای استقلال زحمت کشیده‌اند و حق دارند نگران وضعیت تیمشان باشند و هر چه بگویند من به آنها حق می‌دهم.
 
* در پایان فصل به عنوان سال اولی که به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شدید، چه نتایجی شما را راضی می‌کند؟
- در مورد رقابت‌های آسیایی فعلا حرف نمی‌زنم اما اگر از بازی حذفی عبور کنیم و در مرحله گروهی حضور داشته باشیم به دنبال موفقیت در این جام هستیم چرا که استقلال پشتوانه خوبی در این بازی‌ها دارد. اما دوست دارم کمترین اتفاق برای من شرایطی باشد تا یک جام از دو جام ممکن را برای استقلال کسب کنم. استقلال در این فصل مجموعه خوبی دور هم جمع کرده است و من فکر می‌کنم ما می‌توانیم در این رقابت‌ها بهترین نتایج را کسب کنیم.

منبع:نسیم
  ۵  
آی اسپورت
2016-09-24 12:21:57
نظر دهید

۵ نظر
-
شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۳:۲۳
علی منصور مودبه دمش گرم آقاست خدا حفظش کنه
اسمان
شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۹:۰۲
منصوریان بایدقبول کنه درحداندازه استقلال نیست.همانطورکه دایی در حداندازهپرسپولیس نبود.
-
شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵، ۲۱:۰۰
همینکه اینهمه هوادار میاد ورزشگاه بعد از هفت هفته نشون میده مردم دوسش دارن وازش راضی اند...پیش برو داش علی متصور ما تا آخر باهاتیم...حالا حالاها کار داریم باهم،ب امید روزهای خوش وخوشتر
پدر برزو
دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵، ۰۳:۴۴
* اینکه شما بعد از بازی با پرسپولیس گریه کردید، این شائبه را به وجود آورد که از تساوی برابر این تیم راضی هستید. خودتان این حرف را قبول دارید؟
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ اشک شوق ههههههههههههههههههه
ششتقلالی
دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵، ۱۸:۰۴
بمون و توی دسته سوم اسطوره تیم شو خخخخخخخخخخ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر