فهرست
گزارش کامل برنامه نود ؛ جدال ناتمام فتح الله زاده با خادم و عادل / 110 میلیارد بدهی تقدیم به وزارت ورزش
گزارش کامل برنامه نود ؛ جدال ناتمام فتح الله زاده با خادم و عادل / 110 میلیارد بدهی تقدیم به وزارت ورزش

گزارش کامل برنامه نود ؛ جدال ناتمام فتح الله زاده با خادم و عادل / 110 میلیارد بدهی تقدیم به وزارت ورزش

آی اسپورت- برنامه نود در اولین روز اردیبهشت ماه آغاز شد که می توانید به صورت مستقیم از استودیو 14 صدا و سیما آن را دنبال کنید. برنامه در ابتدا با یک گزارش از خانواده ای که در هفته ی گذشته به واسطه برنامه ی 90 جوانی را در آستانه ی اعدام بخشیدند آغاز شد. هر چند حرف های مادر عبدالله حسین زاده ، که فرزندش کشته شده بود بسیار تلخ بود.

*بیست دقیقه اول نود عادل دارد جور بقیه برنامه های بدون بیننده را می کشد. وجه مصلح اجتماعی عادل دارد اعدامی می بخشد و ویژه برنامه روز مادر می رود. هر چقدر هم غر بزنیم اما تصور تلویزیون بدون نود غم انگیز است

* نود در بخش دوم به مناسیت روز مادر ، میثاقی را به مصاحبه ای مشترک با حمید استیلی و علیرضا منصوریان با مادرانشان فرستاده است . چیز دندان گیری نبود خدایی .

* قرار است صدای مزدک میرزایی را تا نیمه شب بشنویم . آیا با شفاف سازی قراردادها در لیگ برتر موافق اید؟

* برنامه نود ترین های لیگ را پخش می کند . یکی از ترین ها ، دورترین گل فصل است . گلی که از دورترین فاصله به ثمر رسیده!

*و هنوز تا نیم ساعت اول بزرگداشت مقام مادر. پیشنهاد می کنیم برنامه سال تحویل 93 را هم بدهند عادل.

*میهمان چغر و بد بدن برنامه؛ امیررضا خادم.این بهترین توصیف عادل از مهمانانش تا امشب بود.
http://images.khabaronline.ir/images/2014/3/position50/2014_3_31_9_54_56.jpg
*و البته گزارش درباره رویانیان یکی از بهترین گزارش های نود. سوال این که چرا تا وقتی سردار سرکار بود از این گزارش های افشاگرانه خبری نبود؟
* امیر رضا خادم می گوید : در جلسات هیئت دولت از پرسپولیس و استقلال حرف می زنند . اینکه دولت آبی و قرمز را رها نمی کند له همین دلیل است !
*خادم : حساسیت دولت در خصوصی نکردن  استقلال و پرسپولیس به خاطر حفظ آنهاست ! اگه این ها فرزندان دولت باشند باید به بلوغ برسانیم شان بعد آنها را در جامعه رها کنیم . (احتمالا دولت می ترسد استقلال و پرسپولیس از رقبا حرف زشت یاد بگیرند!)
* خادم می گوید استقلال و پرسپولیس این فصل هم خصوصی نمی شوند . دمت گرم دلاور . حسته نباشی .
* عادل می رود توی نقش خودش ؛ حرفهای وزیر ورزش را پخش می کند که : قرمز و آبی  تا آخر شهریور خصوصی می شوند . خادم که گماشته وزیر است ؛ می گوید : خیر ! به این فصل نمی رسند اگرچه قرار است برسند ...
*ته حرف های خادم این که این فصل هم از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس خبری نیست. او امیدوار است تا آخر سال این اتفاق بیفتد. الان تصور کنید قیافه فتح الله زاده را که پشت صحنه نشسته و با لهجه ترکی ته دلش می گوید زککی!
*تجربه متفاوتی خواهد بود. این لب مطالب خادم بود و معنی اش این که این دفعه ما مدیرعامل و هیانت مدیره را تعیین می کنیم.«تجربه متفاوت» می تواند تبلیغ چی توز و پارک آبی هم باشد به جای تبلیغ دولتی که این بار دست دوستان افتاده.
* 37 میلیون نفر تا به حال به برنامه نود پیامک زده اند . همین اعداد است که نمی گذارد استقلال و پرسپولیس خصوصی بشوند .

*بعد از حرف های خادم است که آدم دوست دارد کنی ماندی باشد و یک فن بالا بزند به استاد. به خاطر همه امیدهایی که با نام دولت تدبیر وامید به باد می دهد. یک چهار امتیازی که یک امتیاز هم به خاطر زیبایی فن بدهند

http://www.varzesh11.com/images/gallery/milad-fakhreddini-7815.jpg
* مروز بازی های لیگ قهرمانان آسیا ، با اخراج  اعصاب خردکن میلاد فحراالدینی مدافع تراکتور در بازی الاتحاد آغاز می شود . می گویند امروز فخر الدینی با امیرفلعه نویی تمام کرده تا به استقلال برود .
* مردم با افشای قراردادها حال کرده اند . برتری 91 درصدی گزینه اول نشان می دهد ما ذاتا از باخبرشدن ار وضعیت جیب مردم لذت می بریم .
*و همین که 150 هزار تا الان اس ام اس داده اند که مخالف افشای رقم قراردادها هستند نکته مهمی است. نکند بازیکنان میلیاردی روی هم پول گذاشته اند و رای ها را خریده اند؟!
* خادم می گوید خصوصی سازی سخت است . بعد هم هشدار می دهد که امکان رقابت با دولت نیست . آدم می حواهد میکروفن را ازعادل بگیرد و از استاد بپرسد که پس نقش شما به عنوان مامور ویژه حصوصی سازی چیست ؟
* آقای پروین بزرگ باشگاه پرسپولیس هستند ؛ خادم سپس به خال بازی های استاد به عنوان سرپرست باشگاه در قرارداد پرسپولیس با موسسه رسالت اشاره می کند . کل باشگاه سالی 12 میلیارد.تازه قرار بوده بازیکن ها راه به راه بروند دم شعبه با بچه مدیر بانک عکس یادگاری بگیرند.
http://www.persianfootballnews.com/wp-content/uploads/2013/11/0002.jpg
*12 میلیارد دارید؟ ندارید؟! از بچه ها جور کنید و یک سال پرسپولیس را اجاره کنید.
*این همه مدت گذشته و هنوز میزان بدهی باشگاه پرسپولیس مشخص نیست . خادم می گوید : یک سری در آمدهای غیرشفاف این وسط هست که بازرسان در حال کشف آن هستند. احتمالا رویانیان در آمدهای سرشار باشگاه را شمش می کرده و می برده بیرون برای فروش .
* خادم می گوید نمی داند سر شیرینی چه بلایی آمده .
* رویانیان می گوید بدهی باقی مانده اش 5 میلیارد است . اما خادم می گوید : بدهی رویانیان 50 میلیارد است !
* فرارداد بسته شده اما پولی وارد باشگاه نشده . این جور کارها را توی آن ور دنیا ، حتی آمریکای جهانخوار و نوکرانشان هم انجام نمی دهند. 
* عادل می گوید نوشابه پرسپولیس خوشمزه نیست . وی افزود : خیارشورهای مورد استفاده در رستوان های پرسپولیس هم کیفیت لازم را ندارد .
* عادل و خادم هردو باهم لب هایشان را یک فرمی می کنند . بعد فردوسی پور از قهرمان سابق کشتی جهان می خواهد شفاف سازی کند . خادم می گوید : الان ؟ و عادل جواب می دهد: بعد ار آیتم بعدی . ما دل تو دلمان نیست .
*یکی از خواننده ها برایمان نوشته : عادل ذوق زدگی از حذف استقلال را با قهقهه نشان داد.
*عادل به فتح الله زاده سلام می دهد و با او همدردی می کند . فتح اله زاده می گوید داوری ها استقلال را شش امتیاز عقب انداخت .
پژمان جمشیدی و همایون شجریان در مسابقه فوتبال دوستانه با دراگان اسکوچیچ سرمربی سابق ملوان
* دوستان حبر می دهند عکس آنلاین را ببینید . امشب تیم پژمان جمشیدی و همایون شجریان با تیم پیمان قاسم خانی که درگان اسکوچیچ را در جمع خود داشته مسابقه داده اند . از نتیجه خبر نداریم .
*هرچه برای رویانیان خط و نشان می کشند او روی خط نمی آید .
* خادم می گوید از رویانیان درباره موضوع حساب بانکی  توضیح خواسته و سردار جواب داده 28 ماه تنها بوده . بعد می گوید وزارت ورزش در مورد اداره پرسپولیس تنهاست . به جان شما تنهایی بد دردیه .
http://www.persianfootballnews.com/wp-content/uploads/2013/11/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DB%8C%D9%863.jpg
*عدد و رقم های میلیاردی که می شنوید درباره پرسپولیسی است که روزگاری توی صندوق عقب پیکان علی پروین جا می پرفت. ماشین علی آقا عوض شده اما احتمالا هنوز هم بشود پرسپولیس را آن پشت ها جا داد.
*به جای سوال کردن دعا کنید. یک احمدی نژادی درون خادم است که با این جمله چشم هایش را ریز می کند و به ریش همه ما می خندد
* فتح الله زاده می گوید کمپ ناصرحجازی 200 میلیارد تومان می ارزد و او با وجود همه بدهی ها، 150 میلیارد تومان جلوست . این شروع محکمی است . عادل دارد رقص پا می کند تا ببینیم چه می شود .
http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/2/12/160405_643.jpg
فتح الله زاده شروع کرد. عادل همین اولش 150 میلیارد بدهکار شد.

* مدیر استقلال اول کاری از وزارت ورزش تعریف می کند . استاد نمی خواهد برود . به جان خودم .

*فتح الله زاده که حرفهایش تمام می شود عادل حمله می کند . چرا این همه سال که مدیر بودی کاری برای باشگاه نکردی؟
* فتح الله زاده جواب می دهد : آقای کیز ! (منظورش  فردوسی پور است ) .
* عادل نیشش را به قلعه نویی می زند . تیم شما چقدر کادر فنی دارد؟ ماشاءالله همه دوستان دورهم بوده اند. فتح الله زاده جواب می دهد : من  برای کادر فنی استقلال فقط دو میلیارد خرج کرده ام . کمتر از دنیزلی !

* فردوسی پور مچ فتح الله زاده را می گیرد . رقمی که درباره پژمان منتظری  اعلام شده با آنچه در برنامه نود گفته شده مطابقت ندارد . حاجی زیربار نمی رود . عادل هم . پس شما قضاوت کنید کی حالی می بندد!

* فتح الله زاده  دارد اسناد و مدارک موجود را رو به عادل و دوربین نشان می دهد. احمدی نژاد حضور پررنگی در برنامه امشب دارد.

* بحث استاپ می کند روی شورت . رحمتی اسپانسر شورت استقلال را جور کرده و پولش را گرفته . پول شورت ، پول شورت . هی این را می شنویم تا بحث عوض شود .

*دعوا سر این است که شورت رو کی داده. مخصوصا شورت رحمتی. ساعت از یک گذشته و صحبت های میدنایتی دارد گل می اندازد.

http://www.gol.ir/files/news/1393159164.jpg

* به عقیده فتح الله زاده ، تیموریان 7 میلیارد می ارزد . او به سایت ترنسفر مارکت استناد می کند که روی شیث رضایی 500 هزار دلار قیمت گذاشته!

* قرارداد نکونام 1.9 میلبارد . پارسال قیمت دلار چند بود ؟
*سایت ترانسفر مارکت رو هک کردن به جان خودم. پژمان نوری پره پرش هزاردلار!

* یک بحث جدید که احتمالا عادل حالش را ندارد ادامه بدهد ، این است که یک پولی به اسم رضایتنامه اوساسونا گرفته شده اما به این باشگاه داده نشده . عادل خوابش می آید و  بحث ادامه پیدا نمی کند .

* فتح الله زاده از پول اسپانسر سال بعد 3 میلیارد خرج کرده . پیش خور ها به بهشت نمی روند حاجی .
*فتح الله زاده برای سومین بار خودش را از زبان دیگران «آقای فتح الله زاده» خطاب می کند. او از القاب حاجی، دکتر و شوالیه استفاده نمی کند که خدای نکرده ریا نشود.

* خادم و حاج آقا به هم تند می شوند . خادم می گوید دیگر از این خبرها نیست . او خبر از بودجه 150 میلیاردی کل وزارتخانه ورزش می دهد که باید بین هزاران هیئت و ورزشکار از همین جا هزینه بشود . فتح الله زاده می گوید : قرار گذاشته بودیم این پول را خرج کنیم . خادم هم به تریج قبای دولت تدبیر و امیدی اش برمی خورد .

* خادم : پرسپولیس و استقلال باید حرج تیمهای دیگر را هم بدهند .
*خادم می گوید سال قبل به هر هیات ورزشی در ایران 100 هزار تومن بودجه داده شده. احتمالا برای این که بروند و هر ماه یک بار دور هم یک دوسیب آلبالو بزنند. در قهوه خانه های پایین شهر البته.
http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1391/5/9/233690_394.jpg
امیررضا پسر بزرگ حاج محمد است. دوران اوجش در 74 و بعد 82 کیلوی تیم ملی کم حرف بود. ساکت و زیادی مؤدب. وقتی عینکش را می‌زد بیشتر به یک مهندس شسته رفته راه و ساختمان شبیه بود تا کشتی‌گیری که باید به اشکل گربه و بزکش و بارانداز فکر کند. بعدها به مجلس رفت و آنجا یاد گرفت چطور بر اساس ماده و مصوبه و تبصره حرف بزند. حالا او را مأمور کرده‌اند که پرسپولیس و استقلال را خصوصی کند. مأموریتی تقریباً غیرممکن. پیش از او هم شکارچیانی به نیت گرفتن این ماهی تور به دریای متلاطم انداخته بودند. همه بی‌نتیجه! با تور پاره، با انبوهی از خرده ماهی‌های بدبو، با زخم‌هایی برتن و قایقی سوراخ... آفتاب سوخته و سرخورده. مثل پیرمرد رنجور قصه «پیرمرد و دریا»!
امیررضا خادم روبروی عادل فردوسی پور نشسته است. محتاط و شمرده حرف می زند. مثل کسی که قبل از آمدن وقتی کت و شلوار پوشیده است جلوی آینه به خودش گفته است: مواظب باش! زیاد حرف نزنی! دم به تله فردوسی پور ندهی! کم حرف بزن! رمز آلود! سیاسی!
حرف می‌زنند و برای خیلی از «بینندگان عزیز» برنامه 90 مهم نیست که تیم دولتی باشد یا خصوصی! بعید است جوان‌هایی که می روند ورزشگاه آزادی و با تمام حنجره حرف می‌زنند خیلی به ماده واحده و تبصره و متضمن می‌شود و ... علاقه‌ای داشته باشند، آنها می‌گویند: «به تیم پول بدید، بچه ها باغیرت باشن و همه رو لوله کنن و جام رو بیارن!» همین!

* خادم و حاجی به پای هم می پیچند . عقربک ، زشت و زیبا ، پیچ پیچک، بدلکاری و غیره . فتح الله زاده از توافق قبلی حرف می زند و خادم می گوید نباید خرج می کردی . اسم  صفایی فراهانی هم وسط می آید . راستی صفایی کجاست ؟

* خادم می گوید بدهی استقلال زیاد است و کدام آدم عاقلی می آید استقلال را بخرد؟ فتح الله زاده می گوید : من استقلال را می خرم و بعد بحث را می برد سمت کمپ حجازی که به گفتهوی 200 میلیارد می ارزد . خادم می گوید : زمینی وجود ندارد .  حاجی داد می زند : زمین را به من بدهید و 200 میلیارد بگیرید .

* بچه ها زنگ می زنند و می گویند از فتح الله زاده راضی اند . فتح الله زاده به خادم کنایه می زند که توی فوتبال  نبودی و الا می دانستی کمپ حجازی جزو اموال ماست .

*فتح الله زاده : من با شرط انتخاب هبئت مدیره در استقلال می مانم  و الا می روم .

*خداوکیلی تحمل نود امشب برای عادل هم سخت شده و هر لحظه ممکن است بلند شود برود. به او پیشنهاد می کنیم این صفحه آی اسپورت را باز کند جلویش و هی رفرش کند تا حوصله اش سر نرود.

*عادل یادت باشه، آیتم باید باشه. ملت خسته شدند برادر.

( در آیتم نود تا نود گفته می شود که اکبرمحمدی سرمربی سابق تیم جوانان  به عنوان سرمربی با تیم بانوان به روسیه رفته . کفاشیان می گوید : او فقط یک ناظر ویژه است . اکبر محمدی موبایلی است برای تمام خطوط و لابد باید خیلی زود او را در پست جدید خواهیم دید ...)

*یک نفر می پرسد : آقای خادم تا به حال خارج از سازوکار دولتی یک ریال پول ساخته ؟ سئوال خوبی است .

*فتح الله عاقلانه ترین جمله همه عمرش را گفت. یه جورایی از دستش دررفت: وقتی تبلیغات دور زمین 80 میلیارد می ارزه، حق پخش تلویزیونی چقدر می ارزد؟؟

*فتح الله زاده :  آقای کیز ( برای بار دوم ... ) !

* فردوسی پور برمی گردد به موضوع اوساسونا و نکونام . ته حرف عادل این است که استقلال به بهانه رضایتنامه ، پول اضافی به نکونام داده . فتح الله زاده می گوید : خود جواد موضوع را حل کرده . قرار می شود به جواد زنگ بزنند تا ببینیم تخلفی بوده یا نه . عادل باز  ول می کند .

*مکوندی از مسجد سلیمان؛ آقا بیدار بمون باید بری رو آنتن. بنده ی خدا!

* فتح الله زاده با دلیل و مدرک اثبات می کند زمین کمپ حجازی مال استقلال است . خادم خیلی خوشحال نیست ... چرا؟

*خادم می گوید : کسی که مدیرعامل می شود باید بتوانددرآمد زا باشد . یکی هم نیست که به ایشان بگوید نزدیک به 60 درصد درآمد فوتبال را تلویزیون می دهد .

*آخه من یک چیزی که دارم اینه که چیز نمیتونه جای چیز اخلاقی و حرفه ای رو چیز بکنه ...جمله تاریخی امیر رضا خادم!

*خادم بحث را بی خیال شده و پیامک های موبایلش را چک می کند .به او برخورده که گفته اند تازه مدیر شدی .

* عادل از سیاستهای اقتصادی باشگاه استقلال می پرسد . فتح الله زاده یادش می رود حق پخش را توی چشم عادل کند !

* فتح الله زاده : برنامه امشب جذاب بود ها ....

*مکانیسم پیشنهادی فتح الله زاده برای خصوصی سازی کلا و از ابتدای تاریخ این بوده که استقلال را به او بدهند. او اصلا به این فکر نمی کند که اگر استقلال مال او باشد نمی شود هر هفته تیتر استقلال جوان درباره خستگی وخداحافظی اش باشد. آدم واسه خودش که ناز نمی کنه!

http://www.fcesteghlal.ir/esteghlal_content/media/image/2013/05/6533_orig.jpg
* مدیرعامل استقلال از ارزش قهرمانی استقلال حرف زد . سئوال این است که یک قهرمانی در فوتبال ورشکسته ایران چقدر می ارزد ؟
* نکته مهم :شیرین‌نوینی‌ها برگشته اند دوباره!
* آقای مکوندی مسجد سلیمان اون پشت پژمرد.... بنده خدا .

*فتح الله زاده برای اثبات گفته هایش از روی صندلی بلند می شود و با نامه وزیر  می رود نزد عادل . او اولین مهمان تاریخ نود است که این جابه جایی را انجام می دهد و قانون اصل بقای مهمان را به چالش می کشد .

*خادم که این طور لفظ عصا حرف می زند آدم یاد بقیه دوستان می افتد: آیا رضازاده هم می تواند «ورود کند»؟ آیا عباس جدیدی می تواند سه بار پشت سر هم بگوید «مبتلا به»؟

* فتح الله زاده می گوید : ندارد . بیچاره کارمندهای باشگاه استقلال . آنها تا انتخاب مدیر جدید باید سماق بمکند .

* مدیرعامل استقلال روی فرم است و بحث را دست گرفته . حرف آخرش درباره استقلال ، پرسپولیس و فوتبال این است که : نمی خواین جمعش کنین !

* عادل می خواهد واعظ آشتیانی را روی خط بیاورد . فتح الله زاده می گوید: کم آوردی ؟

* خادم ساکت است و در برنامه نقش تزیینی دارد . کارگردان گه گاهی از او اینسرتی می گیرد برای اینکه خواب از سزمان بپرد .

*عادل ول کن بحث شورت نیست. فتح الله زاده اما دارد چنگ می اندازد به اسماء متبرکه که حواس رقیب جمع باشد: آبدارچی حاجی پدر شهید است و او را برده مکه، نه لس آنجلس. در ادامه همین بحث تصویربردار شات معناداری از صورت فوکوس خادم در بک گراند فلوی حاجی می دهد. چشم های خادم دارند فحش می دهند؛ ناجورها!

* حرقهای خادم شامل چیزهایی است که قبلا امتحان شده و جواب نداده . سقف قرارداد با نظارت سازمان لیگ .

* فتح الله زاده شکایتش از کی روش را پس می گیرد و از هواداران هم معذرت می خواهد .  کاش پول کارمندان باشگاه استقلال را هم  بدهد .

* آقا تمام کنین مکوندی بیاد ... سلام آقای سرمربی .

*نه پرسپولیس نه اس اس، فقط نفت ام آی اس؛ از همین امروز البته تیریپ مظلومیت برداشتن، می تواند نفت مسجد سلیمان را بفرستد جایی کنار دست گهر دورود. فوتبال هم شبیه برنامه نود شده؛ جایی برای فریاد زدن حرف هایی که جای دیگر نمی شود گفت...

* برنامه با گزارشی از باشگاه نفت مسجد سلیمان و البته مصاحبه با بهروز مکوندی به اتمام می رسد . شاید وقتی که دیگر همه خوابند!
     
آی اسپورت
2014-04-22 02:56:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر