فهرست
تیم دوست داشتنی در نیمه‌نهایی/ ضدفوتسال را شکستیم
تیم دوست داشتنی در نیمه‌نهایی/ ضدفوتسال را شکستیم

تیم دوست داشتنی در نیمه‌نهایی/ ضدفوتسال را شکستیم

تیم ملی فوتسال ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی فوتسال در دقایق ابتدایی بامداد روز یکشنبه 4 مهرماه در سالن کولیسو بیسنتناریو به مصاف پاراگوئه رفت.
شاگردان ناظم‌الشریعه در وقت‌های قانونی به تساوی 3 بر 3 دست یافتند.
گل‌ها: مارتینز 13، سالاس 20 و ویلالبا 39 برای پاراگوئه و احمد اسماعیل‌پور 16 و 50 مهدی جاوید 23 و 36 برای ایران
نیمه اول:
تیم ایران با ترکیب علیرضا صمیمی، احمد اسماعیل‌پور، علی‌اصغر حسن‌زاده، فرهاد توکلی و مهدی جاوید وارد میدان مسابقه شد. ایرانی‌ها در ابتدای بازی سردرگم بودند و نتوانستند در دقایق ابتدایی بازی به خوبی توپ را در جریان بازی قرار بدهند.
خبر خوب برای تیم ملی فوتسال ایران در این بازی حضور حسین طیبی و محمد طاهری بود. طیبی که در بازی مقابل برزیل عملکرد بسیار خوبی داشت دچار مصدومیت شد اما خوشبختانه توانست به این بازی برسد. طاهری نیز که در دیدار مقابل مراکش مصدوم شده بود و برابر آذربایجان و برزیل به میدان نرفته بود.
در دقیقه 13 سالاس بازیکن پاراگوئه شوتی را به سمت دروازه ایران زد که با برخورد توپ با مارتینز اولین گل بازی به نام پاراگوئه ثبت شد. در دقیقه 16 روی ضربه کرنر، ایران توسط شوت سنگین احمد اسماعیل‌پور به گل تساوی رسید. در دقیقه 18 دروازه‌بان پاراگوئه مانند تمام بازی با پرتابی بلند قصد داشت که بازیکن خودی را صاحب توپ کند که اسماعیل‌پور خطایی را روی بازیکن حریف مرتکب شد و کارت زرد دریافت کرد. خوشبختانه ضربه ایستگاهی پاراگوئه‌ای‌ها توسط صمیمی دفع شد. 
در حالیکه تنها 26 ثانیه به اتمام بازی باقی مانده بود پاراگوئه روی غافلگیری بازیکنان ایران توسط سالاس به گل برتری رسید.
علیرضا صمیمی دروازه‌بان ایران در این دیدار نیز در نیمه نخست چندین بار عکس‌العمل‌های خوبی از خود به نمایش گذاشت.
نیمه دوم:
ایران با همان ترکیب ابتدایی، نیمه دوم را هم آغاز کرد. شاگردان ناظم‌الشریعه که از ابتدای این نیمه توپ و میدان را در اختیار داشتند در دقیقه 23 با شوت سنگین مهدی جاوید به گل تساوی رسیدند.
در دقیقه 25 روی یک رفت و برگشت ایران صاحب یک موقعیت شد که شوت محمد کشاورز به تیرک دروازه پاراگوئه برخورد کرد. باز هم شانس یار ایران نبود و در دقیقه 31 شوت فرهاد توکلی به تیرک عمودی دروازه پاراگوئه برخورد کرد.
در دقیقه 35 خیمنز دروازه‌بان پاراگوئه دچار مصدومیت شد که همین موضوع باعث شد بازی برای لحظاتی متوقف شود. این دروازه‌بان پس از این از زمین مسابقه بیرون رفت و جای او را اسپینولا گرفت. لحظاتی بعد فرهاد توکلی صاحب موقعیت شد که گابریل آیالا بازیکن پاراگوئه با کشیدن پیراهن او مانع از ادامه حرکت وی شد و داور مسابقه با اعلام خطا بازیکن این تیم را از زمین مسابقه اخراج کرد. ثانیه‌هایی بعد ایران در یک صحنه با کار ترکیبی خوب توسط مهدی جاوید به گل رسید.
پس از این پاراگوئه از سیستم پاورپلی استفاده کرد و در حالیکه یک دقیقه و 21 ثانیه به اتمام مسابقه باقی مانده بود خطای هند بازیکن ما موقعیتی را برای پاراگوئه فراهم کرد که این توپ با ضربه ویلالبا به گل تبدیل شد.
وقت اضافه اول:
ایران با ترکیب علیرضا صمیمی، محمد کشاورز، حسین طیبی، مهران عالیقدر و افشین کاظمی بازی در وقت اضافه اول را آغاز کرد. تیم پاراگوئه در این تایم کاملا به دفاع مطلق پرداخت و ایرانی‌ها هم نتوانستند موقعیت چندانی روی دروازه حریف خلق کنند و بازی با همان نتیجه دنبال شد.
وقت اضافه دوم:
شاگردان ناظم‌الشریعه در وقت اضافه دوم هم با همان ترکیبی که در وقت اضافه اول به میدان رفته بودند وارد زمین شدند. در این نیمه هم پاراگوئه هیچ حرفی برای گفتن نداشت و تنها به دفاع پرداخت در حالیکه تنها 22 ثانیه به پایان مسابقه باقی مانده بود اسماعیل‌پور توانست گل برتری ایران را به ثمر برساند.
ایران باید در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف برنده اسپانیا و روسیه برود. این دیدار روز سه‌شنبه 6 مهرماه ساعت 4 بامداد برگزار خواهد شد.
  ۲  
آی اسپورت
2016-09-25 02:16:19
نظر دهید

۲ نظر
احسان
يكشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵، ۰۲:۲۲
متاسغم واسه رسانه میلی کشورم که حاضره برای سریالهای اشغال کره ای n تومان هزینه کنه ولی حاضر نیست حق پخش بازیهارو بخره شما ها ابروی هرچی مسلمونه بردین ،، دوست دارم یه نظر سنجی بذارین واز مردممون سوال کنین ندادن حق پخش به شرکت مربوطه ودزدی روی کانال بردن بازی برای پخش داخلی عین مال حرام بودن هست یا نه.. پایان
sia
يكشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵، ۰۲:۳۳
ضد فوتسال نبود. دفاع هم قسمتی از فوتساله، اونا هم خیلی عالی بازی کردن ولی ما بهتر بودیم.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر