فهرست
گزارش: آیا مسی به سیتی می‌رسد؟
گزارش: آیا مسی به سیتی می‌رسد؟

گزارش: آیا مسی به سیتی می‌رسد؟

آی‌اسپورت – بعد از مصدومیت مسی در بازی مقابل اتلتیکو مادرید، ادگاردو بائوزا، مربی تیم ملی آرژانتین از باشگاه بارسلونا برای استفاده‌یِ بیش از حد از او انتقاد کرد و عامل مصدومیتش را فشار سه بازی در یک هفته دانست. بائوزا که با توجه به بیرون بودن سه هفتگیِ مسی به احتمال زیاد نمی‌تواند از کاپیتانش در بازی آینده‌یِ آرژانتین در مقدماتی جام جهانی 2018 استفاده کند، ادعا کرده با اینکه بارسلونا از کاملا بهبود نیافتن عضله‌یِ پشت ران مسی خبر داشته، او را با عجله به بازی‌ها بازگردانده و باعث تشدید مصدومیتش شده است.
 
اما گیوم بلگه، کارشناس معتبر لا لیگا نظر دیگری دارد و از مصدومیتی متفاوت برای مسی حرف می‌زند: «مسئولین آرژانتین از این ناراحتند که تصور می‌کردند به توافقی با بارسلونا برای استفاده‌یِ محتاطانه از مسی رسیده‌اند. مسی در بازی مقابل ونزوئلا به دلیل ناراحتی عضله‌اش به زمین نرفت، اما در بازگشت به بارسلونا 90 دقیقه‌یِ کامل مقابل سلتیک و لگانس، بازی‌هایی که بعد از یک ساعت تکلیفشان مشخص شده بود، بازی کرد و مقابل اتلتی هم قرار بود تا آخر در زمین باشد.»
 
«اما بائوزا باید کم بیشتر مراقب حرفهایش باشد. خیلی عجیب است که او تصمیم گرفته به بارسا حمله کند، در حالیکه خودش به خوبی می‌دانست وقتی مسی را برای بازگشت به تیم ملی دعوت و راضی کرد، کاپیتانش آمادگی بدنی صد در صد نداشت. هم آرژانتین این را می‌دانست هم بارسلونا و اصلا برای همین بود که از مسی در بازی دوم، مقابل ونزوئلا استفاده نکردند.»
 
«وقتی بائوزا می‌گوید بارسا از بازیکنانش مراقبت نمی‌کند حتما فراموش کرده که چطور باشگاه با دپارتمان پزشکی عظیمش با دقت تمام روی ریزترین جزییات مسی را به بهترین بازیکن جهان تبدیل کرد. معمولا وقتی مسی بازی می‌کند یعنی خودش گفته که آماده‌یِ بازی است. تقریبا مطمئنم لوئیس انریکه هیچوقت مسی را مجبور به بازی کردن نمی‌کند و هیچوقت هم جلوی بازی کردنش را نمی‌گیرد.»
 
«در ضمن بائوزا باید بداند که این مصدومیتی جدید است، و اصلا روی یک پای دیگر، و هیچ ارتباطی با مصدومیتی که مسی در آرژانتین داشت ندارد. بنابراین دلیلش بی احتیاطی باشگاه از استفاده‌یِ زیاد از حد از مسی نیست. واقعا بد است که مربی یک تیم ملی چنین حرف‌هایی بزند. به نظرم یک نفر باید با بائوزا صحبت کند که به یک باره وسط یک مصاحبه چنین حرف‌های نادرستی نزند. این حرف‌ها مسی را هم در موقعیت نامناسبی بین تیم ملی و باشگاهش قرار می‌دهد. پس بائوزا باید بیشتر دقت کند.»
 
البته بائوزا بعد از اینکه با حرف‌هایش موجب خشمگینی باشگاه بارسلونا شد، در مصاحبه‌ای دیگر کاملا تغییر جهت داد و گفت: «من نمیخوام با بارسلونا بجنگم. برعکس ما باید با هم کار کنیم و مراقب مسی باشیم، چون اون هر بازیکنی نیست. چیزی که من گفتم در بحث دیگه‌ای بود که درست منتقل نشد. منظور من این بود که ما همه در قبال سلامت مسی مسئولیم.»
 
اما با توجه به اینکه این مصدومیتی جدید و صرفا تشدید گرفتگی عضله‌یِ پشت رانش نیست، مسی کی برمی‌گردد؟ بلگه پاسخ این سوال را چنین می‌دهد: «در حال حاضر بحث سر این است که شاید عضله‌یِ مسی پاره شده که اگر اینطور باشد دکترهای بارسا اعلام کردند بازگشتش خیلی بیشتر از سه هفته طول می‌کشد. اما اگر همان گرفتگی باشد، طرح مسی این است که 15 اکتبر نیم ساعت مقابل دپورتیو لاکرونیا بازی کند، تا برای بازی بعدیش مقابل منچستر سیتی، بازی‌ای که خیلی دوست دارد بهش برسد آماده باشد.»
 
 
     
آی اسپورت
2016-09-25 10:23:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر