فهرست
جوابیه بلند بالا و تند افشارزاده برای وزیر ورزش
جوابیه بلند بالا و تند افشارزاده برای وزیر ورزش

جوابیه بلند بالا و تند افشارزاده برای وزیر ورزش

آی اسپورت - بهرام افشارزاده مدیرعامل استقلال که از سوی وزارت ورزش به بهانه بازنشستگی کنار گذاشته شد علیه صحبت های روز گذشته وزیر واکنش نشان داد.متن این بیانیه به شرح زیر است: 

بعد از جدایی از وزارت ورزش و استقلال بنا به صحبت نداشتم. هر چند خیلی صحبتها مطرح و تهمت هایی زده شد اما من برای حفظ آرامش استقلال ترجیح دادم سکوت کنم اما ظاهرا این گونه بحث ها تمامی ندارد و من بر خود واجب می دانم که پاسخ این اتهامات را بند به بند و جمله به جمله بدهم. در ابتدا آقای گودرزی را به عنوان یک دکتر ، استاد دانشگاه و وزیر مملکت دعوت به رعایت اخلاق و صداقت می کنم.

ایشان در صحبتهای خود گفتند افشارزاده به علت اینکه هزینه زیادی به بیت المال تحمیل کردند از او رضایت نداشتم.
سوال این است که من چه هزینه ای به بیت المال تحمیل کردم؟ تاکید در استفاده از بیت المال توسط آقای گودرزی صحبت جالبی است ! من در مورد بیت المال و عملکرد وزارت ورزش حرف های زیادی برای گفتن دارم که لزومی ندارد در اینجا به آنها بپردازم. جالب است پرداخت چندین فقره وام های چند ده میلیونی در وزارت ورزش در حالی که کمبود بودجه را داشتیم بیت المال نیست اما 850 روز صادقانه و بدون دریافت حقوق برای استقلال زحمت کشیدن اینجانب جفا به بیت المال است ؟!!!
 
ایشان گفتند من 28 میلیارد تیم بستم و پرسپولیس تیم خود را با 15 میلیارد بسته است.
این صحبت‌ها نشان دهنده علاقه گودرزی به پرسپولیس است. لیستی که ما اعلام کردیم، حقیقت ماجرا است در حالیکه باشگاه پرسپولیس بیش از 22 میلیارد خرج کرده ( رسمی و غیررسمی) و رقم اعلام شده رسمی باشگاه پرسپولیس به سازمان لیگ 18 میلیارد است اما جالب اینجاست که آقای گودرزی به دلیل تعصب و علاقه مندی بیش از حد به پرسپولیس 18 میلیارد را در مصاحبه 15 میلیارد یاد می کند. در مورد این رقم های اعلامی من قصد دخالت در امور پرسپولیس را ندارم اما شائبه‌های بسیار زیادی در مورد رقم‌های بازیکنان این تیم مانند وحید امیری، جلال حسینی، بیرانوند، علی پور، امید عالیشاه ، طارمی ، رضاییان بوده و آیا پول رضایتنامه گولچ ، طارمی و رضاییان در حساب‌ها آمده است یا خیر ؟
همگان قبول دارند که این ارقام، ارقام واقعی نیست. چگونه در پرسپولیس این‌ها دیده نمی شود و آقای گودرزی از رقم 15 میلیاردی صحبت می کند. من حقیقت را گفتم و شان هوادار استقلال را جذب بهترین بازیکن و مربی می دانم. شک نکنید تیمی که پرسپولیس بسته اگر بیشتر از استقلال هزینه نکرده باشد، کمتر از ما نیست. مبالغ ثبت نشده پرسپولیس در حساب ها همان قرارداد استیل آذین ایرانیان در پشت پیراهن پرسپولیس است.
نکته دیگر از 28 میلیارد بودجه استقلال، میزان 6 میلیارد هزینه جاری باشگاه شامل اردو، هتل، سفر، حقوق کارمندان و غیره است که قطعا پرسپولیس نیز این هزینه ها را دارد و باید در طول فصل هزینه کند و با اضافه کردن این ارقام به هزینه های پرسپولیس تفاوتی میان هزینه های دو تیم نخواهد بود. سوال بعد این است که آیا رضایت نامه مهدی طارمی از باشگاه ترکیه ای بدون هزینه بوده است؟ برای رضایت نامه گولچ مبلغ 100هزار دلار را چه کسی پرداخت کرده است ؟ آقای گودرزی شما وزیری هستید که فقط در یک نقل عدد بودجه پرسپولیس 20% تفاوت ایجاد کردید و رقم 18 میلیاردی اعلام شده پرسپولیس را 15 میلیارد اعلام کردید و هزینه های جاری این تیم را فراموش کردید پس اجازه بدهید در بسیاری دیگر از اعداد و نظرات شما تشکیک کنیم.
 
ایشان گفته‌اند که زد و بندهایی از طرف من انجام شده تا مردم در برابر وزارت ورزش جمع شوند.
من منظور ایشان را از این موضوع نمی فهمم و نمی دانم که این الفاظ چه معنایی دارد. اگر سند یا اعترافی دارند که من افراد را برابر وزارت ورزش جمع کرده ام باید منتشر کنند و این موضوع را اثبات کنند در غیر این صورت مطرح کردن این صحبتها تهمت های بی پایه و اساس است.
 
گودرزی گفته است که گران ترین مربیان در استقلال جمع شده اند.
آیا بر اساس رقم اعلام شده مربیان از سوی سازمان لیگ سرمربیان و کادر فنی استقلال گران تر از پرسپولیس است؟ سرمربی استقلال بر اساس اعلام سازمان لیگ حتی جز سه قرارداد گران لیگ نیز به شمار نمی رود و ای کاش ایشان پیش از مطرح کردن این صحبتها جنبه انصاف را رعایت می کردند و با مطالعه بیشتری صحبت می کردند . هر چند مشاورانی که به ایشان مشورت می دهند سررشته ای از فوتبال و تیمداری ندارند .
 
ایشان در مورد هیات مدیره استقلال صحبت کردند و گفته اند که هیات مدیره از قراردادها خبر نداشته است.
تمام مصوبات هیات مدیره موجود است و تک تک قراردادهای ما با بازیکنان با آقای جهانیان هماهنگ می شد. جالب است بدانید که یک سری از بازیکنان مانند امید ابراهیمی، خسرو حیدری و بختیار رحمانی، وحید امیری و ... را شخص آقای جهانیان با آنها مذاکره داشته اما حالا ادعا می کنند که ما در جریان نبودیم. من استقبال می کنم آقای گودرزی این موضوع را از طریق مسائل قانونی پیگیری کنند تا تکلیف این اتهام مشخص شود.
 
ایشان گفته اند بازیکن 120 میلیونی در استقلال 900 میلیون پول گرفته است.
آقای گودرزی از شما به عنوان وکیل مدافع پرسپولیس می پرسم باشگاه پرسپولیس وحید امیری 200 میلیونی ( طبق اعلام آقای قنبرزاده -مدیر مورد تایید شما - به سازمان لیگ ) را با چه هزینه ای قرمز پوش کرده است؟ برای این بازیکن نزدیک به دو میلیارد خرج شده و البته که قرارداد این بازیکن 950 میلیون تومان ثبت شده اما هرگز به 10 برابر شدن این قیمت ها اشاره نمی کنید؟ آقای گودرزی بحث هایی را مطرح کرده که من می توانم اتفاقا سوالات خوبی از ایشان بپرسم.
 
ایشان گفتند که در این بین اتفاقاتی رخ داده و افرادی در این میان از ارقام نجومی سود بردند.
ما منتظر هستیم که ایشان این افراد را اعلام کند و بگویند که آیا در پرسپولیس نیز که ارقام قراردادها تا چند برابر افزایش یافته آیا افرادی سود برده اند؟ یا توضیح دهند پرونده بازیکنان اوکراینی که در برنامه 90 نحوه ورود آنها به ایران مشخص شد، به کجا رسید؟
 
آقای گودرزی گفته قرارداد را کم کنید و من فضایی را ساختم تا به ایشان توهین شود.
آقای وزیر در ماجرای پرسپولیس و علی دایی نیز من بودم و افشارزاده باعث ناسزا گویی هواداران به شما شد؟ آیا در زمان اختلاف با کی روش که مردم به شما در صفحات مجازی رئیس جمهور ناسزا گفتند آنجا هم افشارزاده حضور داشت؟ من فکر می کنم این صحبتها فرافکنی است و باز هم به مانند یک برادر بزرگتر از نظر سنی به ایشان توصیه می کنم که اخلاق را رعایت کند.
 
آقای گودرزی در ادعایی عجیب گفته اند پرسپولیس برای دولت هزینه نداشته است.
آیا باشگاه پرسپولیس که گفته اید یک ریال هزینه برای دولت نداشته به صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان از فصل گذشته بدهکار نیست؟ بدهکاری به این صندوق دولتی آیا بدهکاری به بیت المال نیست؟
 
ایشان درباره بحث اسپانسرینگ باشگاه نیز موضوعاتی را مطرح کردند.
اسپانسر سال اول حضور من در استقلال را خود شما به ما معرفی کردید که تمام و کمال به تعهدات خود عمل نکرد و برای ما دردسر ساز شد. رقم قرارداد ما با اسپانسر برای فصل های گذشته نیز با نظر هیات مدیره و نظر شخص جنابعالی و آقای سجادی عمل شده است.
ما فقط بیش از 3 میلیارد تومان از بدهی های گذشته به بازیکنان خارجی پرداخت کردیم . بیش از 10 میلیارد تومان بدهی از گذشته به اشخاص و شرکت های داخلی پرداخت کرده ایم .
 
در مورد نتیجه گرایی و برکناری مظلومی ما در نهایت متوجه نشدیم که آقای گودرزی نظر هیات مدیره را قبول دارد یا خیر.
برکناری مظلومی نظر شخصی من نبود و اعضای هیات مدیره به آن رای دادند. ما در تمامی عزل و نصب مربیان با نظر شخص آقای گودرزی عمل کردیم. در برکناری آقای مظلومی من حتی عضو هیات مدیره نیز نبودم و اگر آقای گودرزی انتقادی دارند به هیات مدیره انعکاس بدهند زیرا رئیس هیات مدیره بارها می گفتند که نماینده تام الاختیار وزیر در استقلال است و حتی ایشان ابتدا در دفتر شخصی خویش در سعادت آباد با منصوریان جلسه پنهانی و محرمانه گذاشت و به وی پیشنهاد مربیگری استقلال را داد .
 
ایشان از کمک به استقلال و منصوریان صحبت می کنند
در حالی که رئیس هیات مدیره شما بود که بعد از باخت های منصوریان به دنبال استخدام و بازگشت فرهاد مجیدی بود و با برادر او برای بازگشت به استقلال جلسه گذاشت و حتی پیغام هایی به دوستان داده بودند .
 
آقای گودرزی در مورد افرادی گفتند که با گعده و گپ به دنبال زمین زدن استقلال هستند.
این ها همان افرادی هستند که رئیس هیات مدیره شما به دنبال حکم انتصاب این آقایان در استقلال است و آیا نباید قبل از رسانه ای کردن این صحبتها به این موضوعات توجه داشت؟ آیا در اختلاف این آقایان با افتخاری که در مصاحبه اش به آنها اشاره کرده ، مقصر افشارزاده است ؟!!! البته آقای گودرزی جز خودش هیچ کس را قبول ندارد و همه را متهم می کند . افشارزاده ، فتح اله زاده، کفاشیان، تاج، اسلامیان، رویانیان، رحیمی، نژادفلاح، عابدینی، هدایتی و ... همگی بد هستند و فقط آقای گودرزی خوب . این افکار عمومی هستند که درباره افراد قضاوت خواهند کرد و من قضاوت را به مردم می سپارم .
 
باز هم می گویم قصدی برای حرف زدن نداشتم اما زمانی که مصاحبه آقای وزیر را خواندم دیدم که تهمت ها و موارد نادرست زیادی مطرح شده و چون ایشان به مقایسه با پرسپولیس پرداختند مجبور به دفاع از خود، مجموعه استقلال و بیان واقعیت ها هستم. طاهری برای پرسپولیس زحمت کشیده و این ارقام حق تک تک بازیکنان پرسپولیس است وجوانان پرسپولیس لیاقت بهترین دریافتی ها را دارند و صحبت من این است که آقای وزیر همه واقعیت را مطرح کنند و در این میان هواداران عزیز استقلال را مایوس نکنند . بازیکنان استقلال لیاقت بهترین ها را دارند و این شائبه را ایجاد نکنیم که بازیکنان و مربیان استقلال شایستگی این قراردادها را ندارند اما دیگر بازیکنان در دیگر تیمها هر رقمی که خواستند می توانند بگیرند.
 
زمانی که صحبت های ایشان را خواندم فکر می کردم یکی از اعضای هیات مدیره پرسپولیس این سخنان را به زبان آورده و نکات زیاد دیگری نیز وجود دارد که در صورت پاسخ آقای گودرزی و هر یک از دوستان ایشان در وزارت ورزش آنها را بازگو خواهم کرد. نکاتی که در جلسات مختلف و شورای معاونین توسط ایشان گفته می شد و ... .

منبع: فارس
  ۱۸  
آی اسپورت
2016-09-25 11:31:04
نظر دهید

۱۸ نظر
-
يكشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۱:۵۹
اگر نارحت نمیشن بیان با مشت بزنن تو شکم ما باس بگم فات د فاز ؟ خری یا خودتو به خری زدی؟
در بی مصرف بودن گودرزی شکی نیست ولی
آیا رضایت نامه مهدی طارمی از باشگاه ترکیه ای بدون هزینه بوده است؟ کدام رضایت نامه اخوی ؟
وحید امیری 200 میلیونی؟ همین کیسه به امیری 1 میلیارد پیشنهاد داده بود ولی فرشید باقری از کدوم تیم پیشنهاد بالای 500 میلیون داشته که شما بش 950 تا دادین ؟ امین حاج محمدی یک میلیارد آخه ؟
لنگی لمپن
يكشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۲:۰۲
اوباش معروف پایتخت محمود گودرزی لنگی باید از هواداران استقلال عذر خواهی بکند
-
يكشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۲:۰۴
این وزیر باید استیضاح شود بخاطر دخالت در جزئی ترین امور باشگاهها و بی کفایتی در انجام امور
شیر مرد
يكشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۲:۲۷
خاک تو سرت کم آوردی لو رفتی این چه مصاحبه ای است جای جواب دادن فقط در مورد شیر مردان سرخ حرف زده ای بابا دو کلمه هم در مورد استقلال صحبت میکردی مقایسه استقلال و پرسپولیس مانند خط موازیست که هیچ موقع همدیگرو قطع نمی کنن
-
يكشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۲:۳۴
وحید امیری رو با فرسید باقری مقایسه می کنی؟؟
-
يكشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۲:۵۱
خدابی جایی که وزیر گفت مربیای پرسپولیس ارزونن خدایی راست میگه!!!!!!!!
محمد
يكشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۴:۱۴
این کشتی گیر و چه به فوتبال. اگر از پرسپولیس اینجور حمایت میکنه برای اینه بتونه به کی روش ضربه بزنه
-
يكشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۴:۲۱
اخه باقری رو با امیری مقایسه میکنی؟!!!واقعا این دو نفر هم قیمت هستن؟!!!در ضمن رضاییان قرارداد داشت و بر اساس اون قبل از اینکه محکوم بشه برگشت.طارمی هم برای بدست اوردن دل هواداران ٩٥٠ میلیون بست.توقع داشتی اقای گل لیگ و بهترین بازیکن لیگ ١٠٠میلیون ببنده؟!طارمی ٩٥٠ بسته ولی بازیکن شما که کمتر از نصف طارمی گل زده ١/٥ میلیارد!!!یه جای کارت میلنگه جناب افشارزاده!!!
لنگی
يكشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۵:۱۱
پرسپولیسی‌ها به جای گنجاندن آپشن در قرارداد بازیکنانشان، از پول‌های حسین هدایتی در فصل نقل و انتقالات استفاده کردند و مبالغی به بازیکنانشان پرداخت کردند. این که رامین رضاییان و مهدی طارمی بدون شکایت باشگاه ریزه اسپور ترکیه به پرسپولیس برگشتند بدون شک برای پرسپولیس حدود 2 میلیارد تومان خرج برداشته است که این پول را هدایتی پرداخت کرده است و البته پرسپولیسی‌ها آن را در هزینه‌های خود لحاظ نمی‌کنند. تازه این در شرایطی است که بپذیریم طارمی 900 میلیون تومان و رضاییان 800 میلیون تومان از پرسپولیس پول دریافت کرده باشند تا برای یک فصل در این تیم بازی کنند. البته پرسپولیسی‌ها می‌توانند "ادعا" کنند که این هزینه‌ها را از کنار کمک‌های یک هوادار که همان حسین هدایتی است پرداخت کرده‌اند ولی با نگاهی به پیراهن این فصل پرسپولیس مشخص می‌شود که این موضوع هرگز صحت ندارد. هدایتی به جای پول‌هایی که در فصل نقل و انتقالات به پرسپولیس پرداخت کرد پشت پیراهن این تیم را در اختیار گرفت و همین مساله می‌تواند نشان دهد که به قول گودرزی پرسپولیسی‌ها هم مثل استقلالی ها از پول بیت‌المال برای خرید بازیکنان خود استفاده کرده‌اند. این باور کردنی نیست که علیرضا بیرانوند و وحید امیری با دریافت 950 میلیون تومان حاضر شده باشند با پرسپولیس قرارداد امضا کنند. وحید امیری در فصل نقل و انتقالات یک میلیارد و 400 میلیون تومان از استقلال پیشنهاد داشت و حالا هم در بهترین حالت همین مبلغ را دریافت کرده است تا با پرسپولیس قرارداد امضا کند. بیرانوند هم طبق اخبار غیر رسمی همین مبلغ را از پرسپولیس دریافت کرده است و همین دو بازیکن 900 میلیون تومان روی هزینه‌های این باشگاه می‌برند. 300 میلیون تومان مبلغ رضایت نامه گولچ نیمکت‌نشین است که در هزینه‌های باشگاه پرسپولیس قید نشده است. اگر مبلغ 3 میلیارد و 200 میلیون تومان را به هزینه‌های 18 میلیاردی پرسپولیس در نقل و انتقالات اضافه کنیم متوجه می‌شویم که هزینه‌های استقلال و پرسپولیس در نقل و انتقالات اختلاف معناداری با هم ندارد.
حرف حساب
يكشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۵:۲۵
افشارزاده برداشته حرفهای صد من یه غاز زمان نقل و انتقالات رو بیانیه کرده مرد ناحسابی با مدرک حرف بزن! همینطوری میگی امیری دومیلیارد گرفته؟؟ چون نیومده تیم دره پیت شما سوختید؟ نه اینکه شما کمتر میدادید؟؟ عرضه داشتی درامدزایی میکردی و از درامد خودت خرج میکردی نه اینکه دریوزگی وزارت رو بکنی و خرج 30 میلیاردی بتراشی!!
-
يكشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۶:۱۷
جناب افشارزاده در بیانیه جنابعالى نکات قابل قبولى وجود دارد اما در مورد مبلغ رضایتنامه اقایان رضاییان و طارمى به تیم ریزه اسپور مطالبتان نادرست و خلاف واقع است و باشگاه پرسپولیس هیچ مبلغى در این ارتباط متعهد نشده و پرداخت ننموده ضمن اینکه بعنوان یک هوادار پرسپولیس هیچ مشکل ، و اشکال قانونى در کمک هواداران از جمله و بطور مشخص هواداران متموّل از قبیل اقاى هدایتى به تیم پرسپولیس نمى بینم و طبعاً هیچ خلافى در اینمورد رخ نداده ( امرى که در همه جاى جهان مرسوم و معمول است ) در عین حال ورود شخص وزیر در امور جارى و ذاتى دو باشگاه مطرح از قبیل ابقاء یا انتخاب مربى و بازیکن و امثالهم را که از حقوق بدیهى مدیریت است منطقى نمیدانم البته علت العلل مشکلات رخداده عدم واگذارى و خصوصى سازى این دو باشگاه است که در صورت وقوع بنوبه خود میتواند أسباب پیشرفت و اعتلاى فوتبال ملى و باشگاهى ایران را فراهم نماید و طبعاً دیگر نیازى نیست اقاى وزیر ورزش نگران پرداخت بیت المال به دو تیم پرهوادار کشور باشند
لنگی نباش آی اسپورت
يكشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۷:۱۵
متاسفم واسه خودم نه، برای نزدیکانم که به این دولت رای دادند
-
يكشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۷:۳۱
اقاى افشارزاده از عملکرد خودت دفاع و صحبت میکردى نه در مورد تیم پرسپولیس حقیقتاً ورودتان به مطالب پرسپولیس هم غیر منطقى و هم غیراخلاقى بود . ضمن اینکه دخالت وزیر در امور جارى و ذاتى باشگاه نامتعارف و غیرقابل قبوله. در عین حال جناب وزیر چرا سرخابى هارو واگذار نمیکنید تا این همه نگران سوء مصرف بیت المال در دو باشگاه پرهوادار کشور نباشید باور کنید با همین یک اقدام. ( خصوصى سازى پرسپولیس و استقلال) بزرگترین خدمت را به فوتبال کشور خواهید کرد...مطمئن باشید پرسپولیس تحت مدیریت بخش خصوصى پس از أفق زمانى صرفاً سه ساله قابل مقایسه با وضعیت فعلى نخواهد بود...
-
يكشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۷:۳۷
اقای افشارزاده اگر حرف حق داشتید و دارید چرا جوابیه و بیانیه تان را در دوقطبى قرمز و ابى کانالیزه کردید و پشت دعوا و کرى قرمز و ابى قایم شدید؟ عزیزجان به پرسپولیس کارى نداشته باش از اتهامات وارده به خودت دفاع کن
برزو
يكشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۷:۴۶
بابا وزیر ورزش دیگه با چه زبونی اعتراف کنه لنگیه!؟ دیگه از این واضح تر؟
برزو
يكشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۹:۴۲
در جواب لنگی هایی که نوشتند افشارزاده چکار به پرسپولیس داره که اسم پرسپولیس رو اورده! دلیلش اینه که وزیر ورزش هم تو مصاحبه ای که کرده استقلال و پرسپولیس رو با هم مقایسه کرده و تهمت هایی به تیم آبی پایتخت زده که هوادارن رو ازرده کرده و افشارزاده به عنوان مدیرعامل سابق استقلال وظیفه داشت حقایق رو برملا کنه و از حق طرفداران استقلال و تیم استقلال دفاع کنه.
-
دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵، ۰۱:۳۹
خدا جای حق نشسته،وزیر که هیچ،حسن کلید ساز هم هیچ اوباماهم با لنگ باشه نمیتونه جام بگیره...گودرزی مثل یه اوباش خیابونی حرف زده...
-
دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵، ۰۷:۲۹
این لنگیا واقعا نفهمن یا خودشونو زدن به نفهمی؟ همه می دونن تاریخ کثیف و موتاه لنگ پره از دزدی ها و کثافتکاری ها
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر