فهرست
اتلتیکو مادرید- چلسی: سیمئونه- مورینیو؛ وقت انتقام
اتلتیکو مادرید- چلسی: سیمئونه- مورینیو؛ وقت انتقام

اتلتیکو مادرید- چلسی: سیمئونه- مورینیو؛ وقت انتقام

در سه سالی که ژوزه مورینیو هدایت رئال مادرید را برعهده داشت، تیمش هرگز نتوانست از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان صعود کند و حالا دست سرنوشت او را بار دیگر به مادرید برگردانده تا شاید این بار بتواند از این شهر، جواز حضور در فینال را به دست بیاورد. البته این تنها نکته مهم رویارویی او با دیه گو سیمئونه نیست. آقای خاص امشب برابر مردی قرار می گیرد که آخرین جامی که او می توانست روی نیمکت رئال به دست بیاورد را از چنگش خارج کرد و حالا او این فرصت را دارد که از سیمئونه انتقام بگیرد؛ یک انتقام شیرین.

اتلتیکو مادرید؛ چند قدم تا رویا

حتی اگر این فصل برای اتلتیکو با حذف از نیمه نهایی لیگ قهرمانان تمام شود و در لالیگا نیز نتوانند عنوان قهرمانی را به دست بیاورند، شاگردان سیمئونه با هر معیاری فصلی رویایی را پشت سر گذاشته اند اما مطمئنا مربی آرژانتینی و شاگردانش رویاهای بزرگتری در سر دارند.

اتلتیکو در 8 دیدار اخیرش در لالیگا به پیروزی رسیده و در حال حاضر با 4 امتیاز برتری نسبت به بارسا، در صدر جدول قرار دارند. با توجه به اینکه تنها 4 دیدار تا پایان رقابت های این فصل لالیگا باقی مانده، اتلتیکو جدی ترین مدعی قهرمانی است.

در لیگ قهرمانان نیز حضور آنها در جمع چهار تیم پایانی با عبور از بارسا نشان داد که هیچ تیمی نباید از روبرو شدن با اتلتیکو خوشحال باشد. ویژگی اصلی اتلتیکوی این فصل، عدم تکیه آنها به یک بازیکن است. آنها در حالی توانستند از سد بارسا عبور کنند که در دیه گو کاستا، مهاجم اصلی شان، را در یک نیمه از بازی رفت و در کل دیدار برگشت در اختیار نداشتند.

به همین دلیل غیبت احتمالی آردا توران نمی تواند چندان برای سیمئونه نگران کننده باشد؛ ستاره ترک تبار به تازگی مصدومیت اش از ناحیه ران را پشت سر گذاشته و هنوز کاملا شرایط بازی کردن را دست نیاورده است. خوش شانسی بزرگ اتلتیکو، مداخله یوفا و دادن اجازه استفاده از تیبو کورتوا در این دیدار است. با حضور او، مهاجمان چلسی کار دشواری برای باز کردن دروازه اتلتیکو دارند.

چلسی؛ آخرین امید

با شکست این هفته چلسی مقابل ساندرلند، امیدهای این تیم برای قهرمانی در رقابت های این فصل لیگ برتر به شدت کاهش یافت. فاصله آنها در فاصله سه هفته تا پایان رقابت ها به 5 امتیاز رسید تا عملا لیگ قهرمانان به تنها امید مورینیو برای رسیدن به جام، در اولین فصل بازگشت به استمفوردبریج تبدیل شود؛ به ویژه اینکه اگر او نتواند در این فصل به جامی دست پیدا کند، دومین فصل بدون افتخارش را سپری خواهد کرد؛ اتفاقی که برای آقای خاص نمی تواند چندان جالب باشد.

چلسی در حالی پای به این دیدار می گذارد که برانیسلاو ایوانوویچ را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد و ادن آزارد نیز به دلیل مصدومیت، احتمالا غایب خواهد بود. به این ترتیب مورینیو مجبور است تغییراتی در ترکیب اصلی اش ایجاد کند. حضور آزپلیکوئتا در دفاع راست و بازگشت اشلی کول به ترکیب اصلی، یکی از سناریوهای احتمالی خواهد بود.

آبی ها امشب شب سختی خواهند داشت و شکست شان چندان دور از ذهن نیست اما در صورتی که این اتفاق رخ بدهد، نمی توان آنها را حذف شده دانست. شاگردان مورینیو در مرحله قبل مقابل پاری سن ژرمن نشان دادند که تا آخرین لحظه می جنگند.

     
آی اسپورت
2014-04-22 09:17:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر