فهرست
رمز آرامش پرسپولیس: رویای دیروز، اقتدار امروز
رمز آرامش پرسپولیس: رویای دیروز، اقتدار امروز

رمز آرامش پرسپولیس: رویای دیروز، اقتدار امروز

آی اسپورت- پرسپولیس رویایی این روزها حسابی هوادارانش را سرحال آورده است. این پرسپولیس حتی از تیم فصل گذشته که زیبا بازی می‌کرد و حسابی غوغا کرده بود هم بهتر و آماده‌تر است. تیم پرسپولیس در پایان هفته هفتم لیگ برتر در حالی با تفاضل گل کمتر نسبت به تراکتورسازی در جایگاه دوم جدول قرار گرفته است، که در شرایط مشابه فصل پیش در رتبه یازدهم جدول قرار گرفته بود.

پرسپولیس این شروع طوفانی و با اقتدارش را شاید بیش از همه چیز مدیون تغییرات دفاعی‌اش باشد. درنظرگرفتن فقط دو بازی دربی و بازی با سپاهان کافی است تا نقش حیاتی مدافعان و دروازه‌بان مطمئن این فصل در تیم مشخص شود. سه موقعیت بسیار خطرناکی که بیرانوند در بازی با استقلال از کاوه رضایی گرفت و تکل‌های بی‌عیب و نقص حسین ماهینی و جلال حسینی مقابل سپاهان ترکیبی رویایی برای پرسپولیسی‌ها در انتهای زمین ساخته است.

شاید این همه ذوق‌کردن از توپ‌گیری دروازه‌بان و دفع توپ مدافعان کمی غیرعادی باشد. مطمئنا وظیفه یک دروازه بان و یک خط دفاعی همین است. این که توپ بگیرد. تکل بزند. دفاع کند. برای پرسپولیسی‌ها اما شاید این اصول ابتدایی فوتبال تبدیل به خاطره شده بود. دروازه‌بان و خط دفاعی پرسپولیس در چندسال اخیر و به خصوص سال گذشته به حدی بد عمل کرده بود که پرسپولیسی‌ها کم کم فراموش کرده بودند که دفاع کردن و توپ گرفتن هم از وظایف بازیکنان است. حالا این تکل‌ها و این توپ‌گیری‌ها و این سازمان دفاعی خون را به رگ‌های پرسپولیس برگردانده است. این تکل‌ها می‌تواند خاطرات تلخ فصل گذشته را پاک کند.

اشتباهات زنجیره‌ای مدافعان و گاف‌های عجیب و غریب مثلث برمودای پرسپولیس در انتهای زمین را بشورد و ببرد. پرسپولیس حالا می‌تواند در انتهای زمین نفس بکشد و سرپا بایستد. این تکل‌ها و این توپ‌گیری‌ها حالا دیگر رویا نیست.
کدخبر:9403
  ۱  
آی اسپورت
2016-09-25 16:53:21
نظر دهید
۱ نظر
ششتقلالی
دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵، ۰۳:۱۶
زنده باد پرسپولیس :* نابووووووووووووود باد دشمنش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر