فهرست
یادداشت/ آرسنال به سلطه چلسی به زیبایی پایان داد
یادداشت/ آرسنال به سلطه چلسی به زیبایی پایان داد

یادداشت/ آرسنال به سلطه چلسی به زیبایی پایان داد

کریس ویتلی
بدون شک یکی از بهترین عملکردهای آرسنال را دیدیم. گاهی در این بازی نفس ها بند می آمد و معمولا هم زمان هایی این اتفاق می افتاد که الکسیس سانچس، مسوت اوزیل و تئو ولکات همکاری فوق العاده شان را به نمایش می گذاشتند.

تیم آرسن ونگر به ندرت حریفانی که جزو تاپ فور باشند را شکست می دهد. اما در دربی روز شنبه در امارات آن ها به بهترین شکل این کار را انجام دادند و در نیمه اول بازی مقابل چلسی 3 گل زدند. اتفاقی که برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر افتاد.

هواداران آرسنال از دقیقه اول تیمشان را تشویق کردند و سانچس که در این دیدار صدمین بازی برای آرسنال را انجام می داد هم خوش درخشید. او توانست از اشتباه کیهیل بهترین استفاده را ببرد و کورتوا را مغلوب کند. او در 7 گل از گل های این فصل آرسال نقش داشته و نشان داده که عملکردی موثر داشته است. ستاره اهل شیلی 5 گل زده و 2 پاس گل داده است. این نمایش همچنین نشان داد که پافشاری ونگر برای نگه داشتن سانچس و اوزیل برای بیشترین مدت زمان ممکن در باشگاه برای چیست.

آخرین بار که آرسنال موفق شده بود یک تیم قدرتمند را در امارات شکست دهد اکتبر سال 2015 بود که آن ها توانستند یونایتد را در خانه شان 3 بر صفر شکست دهند. توپچی ها بر بازی سلطه داشتند و در آن بازی هم 8 بازیکن از بازیکنانی که در دیدار مقابل چلسی حضور داشتند، بازی می کردند. مهم ترین آ« 8 بازیکن هم اوزیل و سانچس بودند.

در دیدار بین چلسی و آرسنال تفاوت مشهودی بین دو تیم وجود داشت که هرگز به این اندازه واضح نبوده است. چلسی در تابستان 77میلیون پوند خرج کرده بود و با تمام قوا برای این بازی آمده بود. اما شاهد این بود که آرسنال در مدت 2 دقیقه و 22 ثانیه دو گل به آن ها زد.

حتی وقتی آبی های لندن به سختی موقعیتی مقابل دروازه توپچی ها پیدا کردند هم موفق به به ثمر رساندن آن نشدند. دلیلش هم تکل فوق العاده ثانیه های پایانی بیرین بود. اگر بخواهیم به بیشترین بدبیاری چلسی در این بازی اشاره کنیم بدون شک باید این بازی را بگوییم.

اما هنوز هم آرسنال راهی طولانی پیش رو دارد تا به ما نشان دهد که می تواند حریفی برای پپ و تیمش باشد یا نه. نوامبر و فوریه معمولا ماه هایی هستند که آرسنال در آن ها امتیاز از دست می ددهد. در این ماه ها هم آرسنال باید مقابل لودوگورتس بازی کند، دربی شمال لندن را برگزار کند و مقابل منچستریونایتد، پاری سن ژرمن و بورنموث به میدان برود. این یعنی یک تست بزرگ دیگر برای ونگر و شاگردانش. تا آن زمان هم آرسنال یک دیدار از مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا مقابل بازل دارد.

آرون رمسی بازیکنی است که باید مصدومیت همسترینگ را پشت سر بگذارد. اما حضور گرانیت ژاکا در میانه میدان در آخرین بازی آرسنال نشان می دهد که در میانه زمین چه اوضاع بدی وجود دارد.

به هر حال اما با همین اوضاع بعد آرسنال به روند 9 بازی بدون شکست بودن چلسی مقابل خودشان پایان داد. در فصلی که می تواند آخرین فصل مربی گری ونگر در امارات باشد، آرسنال شبیه به تیمی شده که شانس خوبی برای موفقیت و رسیدن به قهرمانی دارد و تنها شرطش این است که همین عملکرد ادامه داشته باشد.کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-09-25 17:17:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر