فهرست
فرصتی ویژه برای مغز متفکر یحیی؛ سکان ذوب‌آهن در اختیار حسینی
فرصتی ویژه برای مغز متفکر یحیی؛ سکان ذوب‌آهن در اختیار حسینی

فرصتی ویژه برای مغز متفکر یحیی؛ سکان ذوب‌آهن در اختیار حسینی

آی اسپورت- در موفقیت‌های یحیی گل‌محمدی در فوتبال ایران همواره یک نام در سایه افتاده وجود دارد. مجتبی حسینی که در سال‌های آخر فوتبالش در کنار یحیی گل‌محمدی بازی می‌کرد، بعد از پایان دوران بازی در کنار یحیی شروع به فعالیت در عرصه‌ی مربیگری کرد و نقش ویژه‌ای هم در موفقیت‌های یحیی گل‌محمدی داشت. حسینی از نساجی لیگ یکی تا پرسپولیس و نفت تهران همواره در کنار یحیی بوده و در کسب 3 جام ذوب‌آهن در دوران حضور گل‌محمدی، او هم نقش تعیین‌کننده‌ای داشت. اهمیت حضور حسینی که از او به عنوان مغز متفکر یحیی نام برده‌می‌شود اینجا مشخص می‌شود که باشگاه ذوب‌آهن در دومین سال متوالی بیشتر از همه‌ی تیم‌های لیگ برای دستیار سرمربی پرداختی داشته. حسینی که از در دو فصل اخیر از تیم‌های لیگ برتری پیشنهاد سرمربیگری داشته، باز هم با اصرار یحیی در کنار او ماندنی شد تا یار قدیمی خود را تنها نگذاشته باشد.

با فسخ قرارداد یحیی با ذوب‌اهن حالا مجتبی حسینی این فرصت را دارد تا به عنوان سرمربی موقت، ذوب‌آهن را از بحران خارج کند و گزینه‌ی اصلی سرمربیگری  ذوب‌آهن تا پایان فصل باشد. به خصوص این که تنها برد ذوب‌آهن در این فصل هم با هدایت حسینی در هفته‌ی سوم کسب شده‌است. مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در فاصله‌ی هفته‌ی دوم تا سوم، یحیی را به طور موقت اخراج کرده بود و این فرصت یک هفته‌ای باعث شد تا حسینی خود سکان تیم را دست بگیرد و اولین و تنها برد ذوب‌آهن در لیگ امسال را کسب کند. نکته‌ی جالب اینجاست که ذوب‌آهن این برد را در خارج از خانه کسب کرد و همین بازی تنها دیداری بود که ذوب‌آهن موفق به ثبت کلین‌شیت شد و هیچ گلی دریافت نکرد.

یحیی گل‌محمدی در بیانیه 7 بندی امروز خود بعد از جدایی از ذوب‌‌اهن، درباره‌ی حسینی این طور نوشته است: «در بیانیه ذوب‌آهن عنوان شده انتخاب مجتبی حسینی به عنوان سرمربی فعلی پیشنهاد بنده نبوده، این طبیعی است که باشگاه درباره انتخاب جانشین تصمیم بگیرد. البته باید متذکر شوم وقتی باشگاه به مجتبی حسینی پیشنهاد سرمربیگری موقت داد ایشان ادامه فعالیت را منوط به موافقت بنده دانسته و با من تماس گرفت. من هم به آقا مجتبی گفتم بمان و کمک کن تا تیم اموراتش پیش برود. در واقع اگر مخالفت می کردم بدون شک مجتبی حسینی حاضر به پذیرش مسئولیت سرمربیگری موقت نبود.»

کد خبر: 9401
     
آی اسپورت
2016-09-25 22:49:34
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر