فهرست
عملکرد بیرانوند در شروع مجدد: پاهای بی‌دقت، دستان طلایی
عملکرد بیرانوند در شروع مجدد: پاهای بی‌دقت، دستان طلایی

عملکرد بیرانوند در شروع مجدد: پاهای بی‌دقت، دستان طلایی

 آی اسپورت-  بازی نفت در لیگ قهرمانان آسیا بود که در بازی نفت والعین ویدیویی از پرتاب دست دروازه‌بان این تیم حسابی سروصدا کرد و بیرانوند را به سوژه جهانی تبدیل کرد. از آن به بعد پرتاب دست‌های این دروازه‌بان بیشتر مورد توجه قرار گرفت و او هم تلاش می‌کرد در بازی‌‌های تیمش به خصوص بازی‌های پخش مستقیم بیشتر از این توانایی‌اش استفاده کند.
 
بازی برگشت لیگ چهاردهم در دقیقه 90بازی پرسپولیس و نفت تهران که بازی یک- یک در جریان بود بیرانوند بعد از مهار ضربه ایستگاهی هادی نوروزی را مهار کرد و با پرتاب دست همان توپ را به ارسلان مطهری رساند که مطهری همان توپ را با یک ضربه سر تبدیل به گل کرد و نفت با نتیجه 2 بر یک برنده آن بازی شد.
 
 در پرسپولیس و تیم ملی هم گفته می‌شود برانکو و کی‌روش روی این توانایی بیرانوند که می‌تواند در بازی‌های گره خورده به کمک تیم بیاید و تیم را در موقعیت ضدحمله قرار بدهد و یا فشار را روی دروازه خودی کمتر کند حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند. آیا واقعا این پرتاب دست‌ها کمکی به پرسپولیس در این فصل کرده و یا بیشتر نمایشی برای توانایی‌های بیرانوند بوده است. در جدول زیر نگاهی داشته‌ایم به آمار این دروازه‌بان و ضربات شروع مجددش.
  

بیرانوند در کل علاقه‌ای به پاس کوتاه ندارد. او در مجموع 34 شروع مجددی که داشته تنها 7 بار اقدام به دادن پاس کوتاه کرده. که هر 7 پاس کوتاه او به درستی به مدافعان خودی رسیده است. در بقیه موارد او با ضربات بلند پا یا دست قصد داشته که توپ را در محوطه جریمه حریف به بازیکنان خودی برساند. این اتفاق در اکثر مواقعی که با پا اقدام به انجام آن کرده ناموفق بوده است. از میان 19 شروع مجدد با پا، تنها 4بار توپ به بازیکنان خودی رسیده است و در 15 دفعه دیگر این بازیکنان سپاهان بودند که ضربه اول را به توپ زده و یا آن را تصاحب کردند.

نکته 1:
یکی از این 4 شروع مجدد درست با پا منجر به گل اول پرسپولیس شد. ضربه بیرانوند به طارمی رسید و بعد از تاثیر مدافع سپاهان توپ را مجددا طارمی گرفت و با یک دو با علیپور خودش توپ را تبدیل به گل کرد
نکته 2:  
بیرانوند هر گاه برای شروع مجدد بازی توپ را به سمت راست پرسپولیس ارسال کرده با توجه به حضور بازیکنانی چون طارمی و مسلمان و عالیشاه این توپ ها به موقعیت خطرناک تبدیل شده است. برخلاف شروع مجددهایی که به سمت چپ ارسال شده و هیچ ثمری برای این تیم نداشته است. شروع مجددی هم که منجر به گل اول پرسپولیس شد به جناح راست فرستاده شده بود.
 
بیرانوند در شروع مجدد با دست تبحر بیشتری دارد. او در این مورد خطای کمتری داشته است و تعداد ضربات با دستی که به بازیکنان خودی رسیده است بیشتر بوده. 5پرتاب دست درست در مقابل 3 پرتاب دست نادرست نشان می‌دهد که بیرانوند با دست بهتر بازی را شروع می‌کند تا با پا.
نکته:
یکی از 5 پرتاب دست درست بیرانوند با 4 ضربه به توپ بازیکنان پرسپولیس به محوطه جریمه رسید و منجر به گل شد.
   

 


پاس کوتاه


شروع مجدد با پا


پرتاب دست
درست


7


4


5
غلط


-


15


3

 
 نیلوفر کنگرانی
 
 
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-09-26 17:00:46
نظر دهید

۱ نظر
-
دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵، ۱۷:۱۲
خب این ی چیز طبیعیه که با دست دقت بیشتره تا پا.چشم بسته غیب میگی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر