فهرست
یادداشت/ دیبالا کجا و مسی یوونتوس کجا!
یادداشت/ دیبالا کجا و مسی یوونتوس کجا!

یادداشت/ دیبالا کجا و مسی یوونتوس کجا!

پیتر استاونتون

پائولو دیبالا حدود 500 دقیقه است که گلی نزده است. او در 5 بازی آخر در سری آ و یک بازی در لیگ قهرمانان اروپا بدون گل بوده. اما این نشان از انتخاب بحث بر انگیز او به عنوان بهترین بازیکن سال یوونتوس دارد. فصلی که یووه در آن به پنجمین قهرمانی پشت سر هم در لیگ ایتالیا رسید و دیبالا دوران فوق العاده ای را در آن فصل تجربه کرد. آلگری هفته گذشته درباره او گفته بعد از پیشرفتی که او داشته کار در یووه برایش سخت تر شده است چون توجهات روی او بیشتر شده است. به نظر سرمربی یووه حالا همه او را می شناسند و این کار را برایش سخت می کند.

دیبالا در اولین فصل حضورش در یووه 19 گل زد و این یعنی هر حریفی باید از رو به رو شدن با ان بترسد. اما شکی نیست که او در این فصل چندین فاکتور مهم را نسبت به فصل قبل از دست داده است. او حالا دیگر نزدیک به محوطه جریمه کار نمی کند و در کارهای تهاجمی یووه کمتر از قبل شرکت می کند. دیگر به اندازه قبل شوت نمی زند و همین موضوع باعث شده آمار خوبش مقابل دروازه خراب شود. آلگری اما برای بازی مقابل پالرمو، باشگاهی که دیبالا در ازای 30 میلیون یورو در تابستان گذشته از آن به یووه پیوسته است، به این بازیکن بازی نداد. بازی ای که تیمش در آن به برتری سختی رسید. اما هفته گذشته یووه موفق شد 4 بر صفر کالیاری را شکست دهد و هرکسی از بهترین بازیکنان تیمش انتظار دارد که در این بازی های پرگل سهمی در گل ها داشته باشد. اما دیبالا چنین شانسی نداشت چون به نیمکت چسبیده بود.

در عوض یووه شراکتی بین دو مهاجم دیگر را امتحان کرد: ایگویان و ماندژوکیچ. یووه برای یووه بیش از همه بازیکنانش پول پرداخت و او آمده تا به باشگاه در هدف اصلی اش که رسیدن به قهرمانی در لیگ قهرمانان است کمک کند. تمرکز خط حمله یووه کاملا روی ایگواین است و آلگری مدام به دنبال راهکاری است تا بتواند بهتر او را تغزیه کند.  اما خبر تاسف بار برای دیبالا این است که او به نظر بازیکنی نمی آید که بتواند از خودش انتقاد کند و اوضاع را برای خودش بهتر کند. خود دیبالا در گفتگو با ای اس پی ان گفته فصل گذشته کارش را بهتر آغاز کرده است و شاید این کمی باعث از دست رفتن انگیزه اش شده است. او مدعی شده که اما از نظرات دیگر سعی کرده به هم تیمی هایش و دوستانش کمک کند.

مشکل اما همین است. یوونتوس در بازی ها مدام عقب و عقب تر می رود تا برای مهاجمانش توپ پیدا کند. کاری که به عهده خط میانی است. به هر حال برای بازیکنی که او را لیونل مسی یووه می نامند، سخت است که دلایلی برای این بازی نکردن ها پیدا کند. درست است که این تیم به تازگی ایگواین را خریده است، اما دیبالا هنوز هم می تواند در تمرینات جدیت داشته باشد و یادآوری کند که فصل گذشته چه کرده است. او باید در اوج باشد تا یووه بتواند دینانوزاگرب را شکست دهد، در غیر این صورت بازی ای خسته کننده و تساوی دوباره حاصل می شود. درست مانند بازی با سویا.کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-09-26 17:51:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر