فهرست
مقایسه وحید امیری و فرشید باقری: این کجا، آن کجا!
مقایسه وحید امیری و فرشید باقری: این کجا، آن کجا!

مقایسه وحید امیری و فرشید باقری: این کجا، آن کجا!

آی اسپورت - در میان جنگ رسانه‌ای میان گودرزی و افشارزاده، چند برابر شدن قرارداد برخی از بازیکنان نسبت به سال گذشته بدجور سروصدا به راه انداخته است. به هر حال گودرزی ادعا کرده افشارزاده بی دلیل قیمت بازیکنان استقلال را بالا برده و مثالی هم برای ادعایش زده است. گودرزی در مصاحبه سوم مهر خود در این خصوص گفته بود: « من باید ببینم چه اتفاقی می‌افتد که بازیکن 120میلیون تومانی را، 900 میلیون تومان می‌خرند! حتما اتفاقاتی در این بین افتاد که دارم پیگیری می‌کنم. اتفاقا عمده تهاجماتی که به من شده ناشی از همین مساله بوده است.»
پس از مصاحبه جنجالی وزیر ورزش علیه افشارزاده، تعداد زیادی از رسانه‌ها خبر دادند منظور گودرزی کسی جز فرشید باقری نبوده، بازیکنی که سال گذشته با صبای‌قم قرارداد 150‌ میلیونی داشته اما حالا با قراردادی به ارزش 950‌ میلیون در تیم منصوریان فوتبال بازی می‌کند. افشارزاده که تصمیم گرفته بود جواب صحبت‌های وزیر را بدهد، در بخشی در بیانیه چهارم مهر، نام وحید امیری را وسط کشید و به نوعی افزایش رقم قرارداد این بازیکن را زیر سوال برد، بازیکنی که سال گذشته با نفت قراردادی 214‌ میلیونی داشت و براساس اعلام سازمان لیگ امسال قراردادی 950‌ میلیونی با پرسپولیس امضا کرده است. افشارزاده در این خصوص گفته بود: « آقای گودرزی از شما به عنوان وکیل مدافع پرسپولیس می پرسم باشگاه پرسپولیس وحید امیری 200 میلیونی ( طبق اعلام آقای قنبرزاده -مدیر مورد تایید شما - به سازمان لیگ ) را با چه هزینه ای قرمز پوش کرده است؟ برای این بازیکن نزدیک به دو میلیارد خرج شده و البته که قرارداد این بازیکن 950 میلیون تومان ثبت شده اما هرگز به 10 برابر شدن این قیمت ها اشاره نمی کنید؟!»
تفاوت از زمین تا آسمان است!
به جرات می‌توان گفت مدیرعامل سابق آبی‌ها مقایسه اشتباهی بین بازیکن تیم خودش با وحید امیری داشته است. به هر حال فراموش نکنیم وحید امیری با سابقه 79‌ بازی لیگ برتری و 6313‌ دقیقه بازی برای نفت، راهی پرسپولیس شد اما این در حالی است که بازیکنی مثل فرشید باقری پیش از استقلالی شدن تنها 40‌ بازی لیگ برتری در کارنامه داشت و روی هم رفته 2809‌ دقیقه در سطح اول فوتبال ایران بازی کرده بود. جدا از این وحید امیری با کارنامه 11‌ گل زده، 11‌ پاس‌گل و گرفتن 4‌ پنالتی در 3‌ فصل اخیر و به عنوان یکی از ستاره‌های لیگ راهی پرسپولیس شده اما فرشید باقری با کارنامه 2‌ گل زده سر از استقلال درآورده است.
شاید تا پیش از نهایی شدن قرارداد باقری با استقلال، کمتر کسی نام این بازیکن را شنیده بود اما وحید امیری در تیم ملی فیکس بازی می‌کرد و یکی از ستاره‌های کی‌روش بود. فراموش نکنیم که امیری در حال‌حاضر 17‌  بازی ملی و یک‌گل ملی در کارنامه دارد اما باقری حتی به اردو‌های تیم ملی هم دعوت نشده است!
جدا از تمام این بحث‌ها نباید از یاد برد که دلیل رقم قرارداد پایین وحید امیری با نفت‌تهران، قرارداد 3‌ساله‌ای بود که مدیران وقت نفت با این بازیکن امضا کرده بودند. همین وحید امیری سال گذشته از سپاهان پیشنهاد یک‌میلیاردی داشت و با مخالفت مدیران نفت مجبور شد در تهران بماند. شاید قرارداد امیری با پرسپولیس 950‌ میلیون نبوده و به گفته افشارزاده چیزی در حدود 2‌ میلیارد تمام شده اما مقایسه او با فرشید باقری به هیچ عنوان منطقی به نظر نمی‌رسد!
منبع: روزنامه هفت صبح
  ۵  
آی اسپورت
2016-09-27 09:22:15
نظر دهید

۵ نظر
-
سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵، ۰۹:۴۱
دوست نویسنده، حرفت درسته، ولی وزیر صرفا به عدد اشاره کرده و نه کیفیت بازیکن، و صحبت از پول های پرداخت شده کرده، و اینکه واضح است که پرسپولیس با اعداد بشیار نجومی مشابه استقلال بسته شده ولی صحبت سر جانب داری وزیری است که باید بی طرف باشد
-
سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵، ۱۰:۱۴
اصلا مقایسه خوبی نیست یه بازیکن هافبک دفاعی رو با یک مهاجم مقایسه کنید حالا در هر زمینه ای
مثل این میمونه که بگی کریستینو و پیکه ، این کجا و ان کجا هر دوتاشون بازیکنای خوبین
سایت خودتون مقاله زده بود اول فصل که فرشید باقری بهتره روزبه چشمیه و بیشتر به کار استقلال میاد
حالا به این شکل میزنید ؟
امیر
سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵، ۱۰:۵۷
یعنی کسی که تعداد گل زده وحید امیری رو با فرشید باقری و تعداد بازی یه بازیکن 24ساله رو با یه بازیکن 29ساله مقایسه میکنه هیچی از فوتبال سرش نمیشه
مهدی
سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵، ۱۲:۴۰
از کی هافبک دفاعی با تعداد گلهای زده اش سنجیده می شود؟؟ چیزی که مشخصه لیست پرسپولیس یه لیست ساختگیه نمونش رقمهای قرارداد امیری جلال حسینی طارمی رضاییان
-
سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵، ۱۵:۵۱
من تعجب میکنم از دوستانی که کامنت گذاشتن.حرف همه دوستان قبول،نباید بازیکن تهاجمی با هافبک دفاعی از لحاظ گل مقایسه بشن اما خدایی خودتون کلاهتونو قاضی کنید امیری با باقری باید یک قیمت داشته باشن؟!ایا اینا در پست خودشون در یک سطح هستن؟!حتی اگر هم هر کدام در پست خود در یک سطح باشن همه میدونیم که قیمت یه بازیکن تهاجمی از یه بازیکن دفاعی بیشتره.مثلا بوسکتس قطعا اندازه مسی یا نیمار قیمت نداره!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر