فهرست
یادداشت: اژدهاکش لستر و جدال دور از خانه‌ها
یادداشت: اژدهاکش لستر و جدال دور از خانه‌ها

یادداشت: اژدهاکش لستر و جدال دور از خانه‌ها

میگل دیلینی
 
جذابیت جدال لستر و پورتو در اینجاست که هر دو بزرگ‌ترین شگفتی‌آفرینان دو دهه‌یِ اخیر فوتبال اروپا هستند. کاری که لستر فصل پیش در لیگ برتر کرد، بر خلاف تمام منطق‌های فوتبالی و افتصادی، کاری بود که پورتو در سال 2004 در چمپیونز لیگ کرد.
 
از منظری دیگر این جدال دو تیمی است که لیگ‌های داخلیشان را اصلا خوب شروع نکرده‌اند. لستر سه بازی از شش بازی اولش را در لیگ برتر باخته و پورتو در شش بازی اولش در لیگا ناش پنج امتیاز از دست داده است، چیزی که برای آن‌ها کمتر اتفاق می‌افتاد.
 
دیگر نکته‌یِ جذاب این بازی تقابل دوباره‌یِ اسلام سلیمانی مهاجم جدید لستر و ستاره‌یِ سابق اسپورتینگ لیسبون با پورتو است. سلیمانی در لیسبون به "شیر شاه" معروف بود. اما وقتی شیرهای لیسبون مقابل اژدها‌های پورتو قرار می‌گرفتند لقب مهاجم الجزایری به "اژدهاکش" تغییر پیدا می‌کرد. سلیمانی در 8 بازی مقابل پورتو 6 گل زده، شامل 4 گل فقط در سال 2016.
 
اما در بازی دیگر تاتنهام هاتسپرز مهمان زسکا مسکو است. تاتنهام که چند سالی منتظر بازگشت به چمپیوز لیگ بود، برای خیلی زود به پایان نرسیدن این قصه‌شان کاری سخت در مسکو خواهد داشت. اما شاید عاملی که می‌تواند امشب به شاگردان موریسیو پوچتینو کمک کند همان عاملی باشد که در شکست شب اولشان مقابل موناکو تاثیرگذار بود.
 
اسپرز در شب اول در "خانه" بازی را 1-2 به موناکو واگذار کرد، بازی‌ای که به جای وایت هارت لین در استادیوم ومبلی برگزار شد. قطعا دلایل دیگری هم برای شکست تاتنهام در این بازی، از جمله سنگین‌تر شدن برنامه‌شان نسبت به فصل پیش و اشتباهات فردی بزرگ در خط دفاعی، وجود داشت. اما مشخص بود که بازی آن‌ها شورِ همیشگی، شوری که در وایت هارت لین در سال گذشته شاهدش بودیم را ندارد.
 
زسکا هم که تازه به استادیم جدیدشان، آرنا زسکا، نقل مکان کرده و خانه‌یِ قدیمی را ترک، امشب با مشکلی مشابهِ تاتنهام مواجه است، مشکلی که مردان پوچتینو می‌توانند از آن استفاده ببرند.
 
     
آی اسپورت
2016-09-27 10:15:11
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر