فهرست
مسعود رهنما: حقوق یک فصل بازیکن از سی سال من بیشتر است!
مسعود رهنما: حقوق یک فصل بازیکن از سی سال من بیشتر است!

مسعود رهنما: حقوق یک فصل بازیکن از سی سال من بیشتر است!

آی‌اسپورت‌ ـ مدیرکل تربیت بدنی استان گیلان در نشست مطبوعاتی امروز تا آنجا که توانست علیه فوتبال، فوتبالیست ها و البته درآمدهای عجیب و غریب آنها صحبت کرد. رهنما که سابقا مدیر تیم کاراته داماش بوده است با تعطیلی این تیم شغل خود را از دست داد و  البته حالا با یک شغل عالی و خیلی بهتر به کار بازگشته است. مشروح حرف های این کاراته باز باتجربه را بخوانید.

وی در این نشست خبری به یک سری از انتقادها در خصوص گفته های وی درباره باشگاه داماش و ملوان نیز واکنش نشان داد. رهنما در ارتباط با علت ذف داماش با تکرار گفته های قبلی اش گفت: علت حذف داماش را من نباید توضیح دهم، بلکه مدیریت این تیم باید پاسخگو باشد. مطالعات اداره کل فقط در حوزه پشتیبانی و نظارت است . مسئولین این تیم باید نظر بدهند.
مدیرکل سازمان ورزش و جوانان گیلان در ارتباط با کمک به دو تیم داماش و ملوان گفت: تنها یکی از دغدغه های من دو تیم لیگ برتری گیلان است در مقابل صد تیمی که در فوتبال فعالیت می کنند و مدیرعامل های آنها در یک حد برابر از 33 مدیرعامل باشگاههایی هستند که در گیلان به فعالیت مشغول هستند.
راهنما در ادامه افزود: بحث مدیریتی در خصوص داماش زیاد است. زمانی که در حوزه فوتبال مشکل مالی نبود غیر بومی ها بودند و بعد از مشکلات مالی بومی ها آمدند. استعفاهای مدیران داماش، بحران اقتصادی و فروش بازیکنان به دلیل مالی موثرترین دلیل سقوط داماش بود. باید بگویم که دلایل مالی بزرگترین دلیل بود در این امر.
در این سقوط تماشاگران بی تقصریند. آنها همه گونه حمایتی کردند. در بخش دولتی مسئولان استان فراتر از حدشان کمک کردند. آنها 460 میلیون تومان به داماش پرداخت نمودند. ورزشگاه سردارجنگل را بیش از دو جلسه در اختیار باشگاه داماش قرار دادند. اما بحران مالی و نبودن یک مدیریت بحران موجب شکست این تیم شد. در شرایط عادی هم می توان مدیریت کرد اما در بحران است که مشخص می شود که چکسی مدیر است.
وی در پاسخ به پرسش یک خبرنگار که از او خواسته بود به تیم فوتسال بانوان داماش گیلان(این تیم به هیات فوتبال تغییر نام داده است) کمک کند گفت: شما نگران این تیم ها نباشید. انشالله که من اشتباه کنم اما می دانم که مربی یا کاپیتان این تیم ماشین گران قیمت دارد و نیازی به این کمک ها نیست. البته ما به این تیم کمک هم کرده ایم. وقتی حقوق من مدیرکل در ماه کمتر از دو میلیون است و کارمندنم ماهی ششصد می گیرد و یک بازیکن با قرارداد یک فصلش حقوق سی سال یک کارمند را می گیرد پس شما خیلی نگران نباشید.
وقتی شهردار رشت صد میلیون می دهد باید تا آخر از او تشکر کرد. نیازمند باید زبان تشکر داشته باشد نه توهین آمیز و طلبکارانه. مگر ما ناموس مان را از سر راه آورده ایم که هرکسی بیاید و به آن توهین کند. هر نوع حمایتی در این بخش صورت بگیرد باید تا ابد ممنون باشند نه اینکه بیایند با توهین به مسئولان هنجار شکنی کنند. در این شرایط کمک صد در صدی به داماش خیانت است، چرا که پرخاشگری هوادارانش بالاترین میزان است و حوزه نفوذش در بین ورزشکاران کمترین بخش است. مدیران و مسئولان استانی در کلام های مدیریت داماش و هوادارانش مظلوم واقع شده اند.
مدیرکل سازمان ورزش و جوانان در پاسخ به پرسش خبرنگار آی اسپورت مبنی بر اینکه از گفته های تان تصور فوتبال ستیزی به ذهن می رسد گفت: دولت وظیفه ای ندارد که به فوتبال کمک کند.فوتبال تمام ورزش جامعه ما نیست و ما باید به ورزش های مخاطب در کل جامعه کمک کنیم. این نامش فوتبال ستیزی نیست. مثلا مازندران در لیگ برتر تیم ندارد اما 33 درصدمدال های کشور را می آورد و جز 3 استان برتر کشور هست.
وی در ادامه گفت: وقتی از باشگاه داماش ناهار عابدینی را برای او در دهکده ساحلی می فرستند، چرا باید به این تیم کمک شود تا بخشی از این پول به جیب او برود! در این صورت حتی اگر به فوتبال ستیزی هم محکوم شویم به داماش کمک نمی کنیم. ما به دنبال حل مشکل داماش نیستیم بلکه هدف ما حل مشکلات ورزش است. حتی اگر در داماش مخاطبانش صد در صد جامعه را در بر بگیرد ولی هوادارانش با واژه های توهین آمیز، هنجارهای جامعه را زیر پا بگذارند ما به این نوع تیم ها کمک نخواهیم کرد.

     
آی اسپورت
2014-04-22 11:03:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر