فهرست
یادداشت: تعویض رونالدو را دراماتیک نکنید
یادداشت: تعویض رونالدو را دراماتیک نکنید

یادداشت: تعویض رونالدو را دراماتیک نکنید

گابریله مارکوتی
 
برای آدم‌ها که عاشق حرف زدن از جنجال و بحران هستند هیچ سوژه‌ای بهتر از دریافت گل تساوی در آخرین دقایق (که امتیازات از دست رفته در دو بازی اخیر را به چهار می‌رساند) در حالیکه سوپر استار تیم ناراحت و غرغرکنان روی نیمکت نشسته نیست. اگر مادر کهکشانی مذکور هم با پستی در توئیتر وارد این ماجرا شود که چه بهتر.
 
اما این آدم‌ها نباید بیش از حد ذوق بکنند، آسمان و زمین برای رئال به هم نریخته است. درسته که کریستیانو رونالدو تا همین جای فصل دو بار تعویض شده، اتفاقی که فصل رخ دادنش تا پیش تا ماه می طول کشید، اما حداقل به ادعای مسئولین رئال این رویکردی محافظه‌کارانه برای بهبود کامل ستاره‌شان بعد از مصدومیت در فینال یورو 2016 بود. در ضمن رئال که در شب اول چمپیونز لیگ مقابل اسپورتینگ لیسبون به دردسر افتاد باید به فکر بازی سخت امشبش در زمین بوروسیا دورتموند می‌بود.
 
درباره‌یِ توئیت مادر رونالدو، دولورس آویرو، هم باید گفت با اینکه خیلی‌ها آن را حمله‌ای طرح‌ریزی شده از سوی کمپ رونالدو دیدند، اما واقعا بیشتر به نظر می‌رسد همان چیزی باشد که هست: دلگرمی یک مادر به پسرش.
 
به هر صورت هیچکدام از این مسائل نباید به زین‌الدین زیدان ارتباط داده شود. رئال تمام تلاشش را کرد تا لاس پالماس را شکست بدهد و گل تساوی‌ای هم که خورد به دلیل نبودن رونالدو در زمین نبود. فراموش نکنیم که رئال همچنان با یک امتیاز بیشتر از بارسلونا در صدر جدول است، آن هم بعد از تابستانی که کهکشانی جدیدی به تیم اضافه نشد و به جایش دو بازیکن آینده‌دار و سابق باشگاه، آلوارو موراتا و مارکو آسنسیو، به برنابئو بازگشتند.
 
زیدان این فصل با خلاقیت خودش موفق شده تا حدی بار تیم را از روی دوش بی.بی.سی بر دارد و جرات استفاده از سیستم چرخشی را نشان داده، کاری که از مربیان قبلی رئال ندیده بودیم. در ضمن زیدان زیر بار بازی دادن اجباری به خامس رودریگز و ایسکو هم نرفته است. این خودش پیشرفت است.
 
با این حال تجربه‌یِ زیدان در مربیگری در سطح اول فوتبال اروپا هنوز حتی به یک سال هم نرسیده و طبیعی است اگر هنوز مرتکب اشتباهاتی بشود. اما اگر قرار است از او انتقاد کنید از یک تکه سنگ کوه نسازید.
 
 
     
آی اسپورت
2016-09-27 11:55:13
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر