فهرست
عددبازی؛  تمام آمارهای توتی در جشن تولد چهل سالگی
عددبازی؛ تمام آمارهای توتی در جشن تولد چهل سالگی

عددبازی؛ تمام آمارهای توتی در جشن تولد چهل سالگی

آی اسپورت- فرانچسکو توتی امروز ۲۷ سپتامبر تولد ۴۰ سالگی خود را جشن گرفت.  فرانچسکو توتی اسطوره باشگاه رم در سال ۱۹۸۹ به این باشگاه پیوست و سال ۱۹۹۲ به تیم اصلی راه یافت. توتی در طی بیش از دو دهه حضورش در رم، ۷۶۳ بار پیراهن این تیم را به تن کرده است و موفق به زدن ۳۰۶ گل شده. توتی در اولین فصل حضورش در رم، ۱۹۹۲-۱۹۹۳، فقط دو بازی برای این تیم انجام داد. بعد از دو فصل، در فصل ۱۹۹۴-۱۹۹۵ بالاخره پایش به گلزنی باز شد. او در تساوی مقابل فوجیا در سپتامبر ۱۹۹۴ اولین گلش را به ثمر رساند و ۳۱ اکتبر ۱۹۹۸ رسماً کاپیتان جالوروسی شد.
توتی اکنون در ۴۰ سالگی، همچنان مهره موثری برای رم به حساب می آید، او در یازده بازی قبلیش در سری آ، موفق به زدن ۶ گل و ارسال ۴ پاس گل شده. دوران حرفه ای توتی از نگاه آمار و ارقام؛

۲۵۰ - پنالتی که توتی در دیدار مقابل تورینو تبدیل به گل کرد، گل شماره ۲۵۰ او در سری آ بود. فقط سیلیو پیولا بیشتر از او در سری آ گل زده است (۲۷۴ گل). البته هیچ بازیکنی بیشتر از توتی برای یک تیم در سری آ، گلزنی نکرده است.
۲۳- توتی رکورد گلزنی در ۲۳ فصل متوالی را در سری آ به ثبت رسانده.
۱۱۳- بیست و شش درصد از بازیکنانی که در این فصل از سری آ بازی کرده اند (۱۱۳ از ۴۲۹)، زمانی که توتی در سال ۱۹۹۳ اولین بازی خودش را در سری آ انجام داد، هنوز به دنیا نیامده بودند.


۲۵- این فصل، بیست و پنجمین فصل متوالی است که توتی در بالاترین سطح فوتبال ایتالیا، توپ می زند. رکوردی شبیه به آن چیزی که مالدینی رقم زده است.
۶۰۵- فقط دو بازیکن (مالدینی با ۶۴۷ بازی و زانتی با ۶۱۵ بازی) بیشتر از توتی سابقه بازی در سری آ را دارند. توتی ۶۰۵ بازی در سری آ انجام داده است.
۲۶- بهترین فصل توتی از نظر گلزنی در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۷ رقم خورد که با زدن ۲۶ گل آقای گل سری آ لقب گرفت. او شش گل دیگر هم در آن فصل در سایر مسابقات به ثمر رساند و در نهایت در پایان فصل، با رم قهرمان جام حذفی شد.


۳۸،۵۹ - گلزنی مقابل زسکامسکو در نوامبر ۲۰۱۴، او را با ۳۸ سال و ۵۹ روز تبدیل به مسن ترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا کرد.
۵- توتی یکی از ۵ بازیکنی بود که در تمامی بازی های تیم فاتح جام جهانی در سال ۲۰۰۶، به میدان رفت. او در آن تورنمنت، ۴ پاس گل ارسال کرد.
۱- توتی فقط یک بار قهرمان سری آ شده است. فصل ۲۰۰۰-۲۰۰۱. بعد از آن قهرمانی، او هشت مرتبه با رم، نایب قهرمان سری آ شده است.
۳۸- توتی در تاریخ سری آ، موفق شده دروازه ۳۸ تیم مختلف را باز کند.
۱۷- از ۲۸ مارچ ۱۹۹۳ که اولین بازیش را برای رم انجام داد، توتی ۱۷ درصد از گل های رم را در سری آ به ثمر رسانده است. ۲۵۰ گل از مجموع ۱۴۵۰ گل.
     
آی اسپورت
2016-09-27 16:16:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر