فهرست
ایران-روسیه؛ جنگ صدرنشینی در ارومیه
ایران-روسیه؛ جنگ صدرنشینی در ارومیه

ایران-روسیه؛ جنگ صدرنشینی در ارومیه

آی اسپورت - تیم ملی والیبال ایران با وجود اینکه از لهستان ۲ بر یک عقب افتاد، اما با حمایت تماشاگران ارومیه‌ای توانست در نهایت ۳ بر ۲ به پیروزی برسد تا در جریان میزبانی خود بدون باخت بماند. خیلی ها انتظار دارند این رکورد بدون شکست بودن امروز هم ادامه پیدا کند، اما آمادگی بالای روس ها نشان می دهد شاگردان کولاکوویچ کار سختی را پیش رو خواهند داشت.

امروز از ساعت ۱۸:۳۰ در سالن غدیر ارومیه تیم های اول و دوم رده بندی لیگ ملت های ۲۰۱۸ به مصاف هم می روند؛ ۲ تیمی که در هفته سوم در همین سالن ۲ بازی قبلی خود را مقابل کانادا و لهستان با پیروزی پشت سر گذاشتند و فقط یک باخت در ۸ بازی قبلی در کارنامه دارند.

ایران در تاریخچه بازی‌های رودررو با روسیه کمتر توانسته این تیم را شکست دهد. در ۱۴ بار رویارویی والیبال ایران و روسیه، ملی پوشان ایرانی فقط ۳ بار توانستند بر حریف خود غلبه کنند. تزارها این بار با هدایت ساملوو پای به لیگ ملت ها گذاشتند و با وجود غیبت برخی از ستاره های خود مثل موزرسکی و میخایلووف بازهم جزو مدعیان اصلی این رقابت ها به شمار می رود.

بدون شک برنده بازی امروز گام بلندی به سوی حضور در مرحله نهایی برمی دارد. ایران از حمایت تماشاگران بهره می برد، اما روس ها هم در ۲ روز گذشته تا حدودی با این جو آشنا شدند و شاید بتوانند در برابر این  فشار عملکرد خوبی از خود نشان دهند.

تاریخچه بازی های تیم های والیبال ایران و روسیه در زیر آمده است:

جام جهانی ۲۰۱۱، ایران ۰-۳ روسیه 

لیگ جهانی ۲۰۱۳، ایران ۰-۳ روسیه 

لیگ جهانی ۲۰۱۳، ایران ۱-۳ روسیه 

جام قهرمانان بزرگ جهان ۲۰۱۳، ایران ۰-۳ روسیه 

لیگ جهانی ۲۰۱۴، ایران ۲-۳ روسیه

قهرمانی جهان ۲۰۱۴، ایران ۰-۳ روسیه 

لیگ جهانی ۲۰۱۵، ایران ۳-۱ روسیه 

لیگ جهانی ۲۰۱۵، ایران ۳-۰ روسیه

لیگ جهانی ۲۰۱۵، ایران ۳-۰ روسیه 

لیگ جهانی 2015، ایران ۱-۳ روسیه 

جام جهانی ۲۰۱۵، ایران ۰-۳ روسیه 

المپیک ۲۰۱۶، ایران صفر – روسیه 3

لیگ جهانی ۲۰۱۷، ایران صفر – روسیه 3

لیگ ملت های ۲۰۱۸، ایران 1 – روسیه 3

 

ورزش سه

۲    
آی اسپورت
2019-06-16 12:05:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر