فهرست
گزارش روز: فتح الله زاده متخلف بزرگ یا کارآفرین ناجی؟
گزارش روز: فتح الله زاده متخلف بزرگ یا کارآفرین ناجی؟

گزارش روز: فتح الله زاده متخلف بزرگ یا کارآفرین ناجی؟

آی‌اسپورت‌ ـ دوئل 2 و نیم ساعت علی فتح‌اله‌زاده با امیر رضا خادم و عادل فردوسی بی نتیجه به پایان رسید، خادم که در ابتدا برای رسیدگی به شرایط باشگاه استقلال حرف هایش را در برنامه نود آغاز کرد در نهایت به همراه علی فتح‌اله‌زاده وارد بحث استقلال شد تا ابهامات مالی این باشگاه را هم در تریبون نود رسانه ای شود. اما نتیجه هر چه که بود، ابهام بود.
به گزارش آی‌اسپورت‌ در برنامه شب گذشته عادل فردوسی پور سه، چهار مورد از ابهامات دوران مدیریتی فتح‌اله‌زاده را به او یادآوری کرد؛ یکی موضوع مهم پول رضایتنامه جواد نکونام از اوساسونا که پول گزافی است که فتح‌اله‌زاده از پذیرفتن آن خودداری کرد.

موضوع دوم، موضوع سند کمپ ناصر حجازی است که اگر چه در اختیار باشگاه استقلال است اما با وجود معارضین جزو اموال باشگاه محسوب  نمی‌ شود (فتح‌اله‌زاده اصرار داشت زمین کمپ مال استقلال و سندش هم به زودی آماده می‌ شود).

موضوع سوم، موضوع پول قرارداد پژمان منتظری بود که تناقضی 300میلیونی در حرف های فتح‌اله‌زاده و سند منتشره از سوی باشگاه در آن وجود داشت. البته فتح‌اله‌زاده همانطور که انتظار می‌ رفت این مسئله را هم تکذیب کرد.

دیشب نکات دیگری هم در برنامه مطرح شد از جمله؛ سفر با نفرات اضافی به عربستان و البته مسئله واگذاری 15 درصدی سهام استقلال به بانک تات برای دریافت تسهیلات. همه این ها سوال هایی بودند که با جواب فتح‌اله‌زاده روبه‌رو شدند او همه شلیک ها را با جا خالی به گوشه و کنار استودیو هدایت کرد.
در برنامه هایی مثل این که قرار است رویکرد برنامه افشاگرایانه و حسابرسانه باشد، مجری باید در دستانش اسنادی داشته باشد که پاسخ ها و توجیهات را با آن پاسخ بگوید. یعنی مثلا فیلم برنامه نود (زمانی که فتح‌اله‌زاده از پرداخت 900 میلیونی به منتظری می‌ گفت) یا  گفت‌وگو ‌ با مدیران اوساسونا درباره مسئله آی تی سی و ... جالب اینکه امیر خادم به عنوان نماینده وزارت ورزش در حوزه استقلال و پرسپولیس و رسیدگی به حساب ها هیچ کمکی به فردوسی پور نکرد. این در حالی است که همه مصادیق مورد اشاره در برنامه نود دیشب در صورت صدق گفته های آقای مجری به معنای وجود تخلفات گسترده مالی است و بنابراین مدیر متخلف باید مجازات شود.
البته در ایران کار رسانه ای به دلیل فقدان مدارک و البته به علت نبود میل افشاگری و رو در بایسی ها کار را به نیمه تمام باقی می گذارند و نتیجه گیری را به مردم پاس می‌ دهند در حالی که دیشب باید در این برنامه (یا برنامه های مشابه) اثبات می‌ شد که ابهامات حقیقت دارند یا نه؟!
ضمنا وزارت ورزش باید به این سوال مهم پاسخ بدهند که آنها چقدر در زمینه حساب کشی و حسابرسی از این دو باشگاه توفیق داشته  اند؟ برنامه دیشب اثبات کرد که این اتفاق هرگز استقلال و پرسپولیس نداده است و مدیران دو باشگاه در آزادی کامل ایده های اقتصادی خود را پیش برده اند ... و البته نتیجه امروز چیزی به جز بدهی 110 میلیاردی دو باشگاه نیست.

     
آی اسپورت
2014-04-22 12:00:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر