فهرست
آنالیز: خط دفاع اتلتی، خط حمله‌ی بایرن
آنالیز: خط دفاع اتلتی، خط حمله‌ی بایرن

آنالیز: خط دفاع اتلتی، خط حمله‌ی بایرن

آی‌اسپورت – مردان دیگو سیمئونه تا اینجای فصل تنها دو گل خورده‌اند، عاملی که با توجه به هنوز جا نیفتادن نیروهای هجومی جدیدشان نقشی کلیدی در امتیازاتی که جمع کرده‌اند داشته است. ارزشمندترین بازیکن اتلتی در هفت بازی اول فصل، شامل چهار پیروزی و سه تساوی، آنتوان گریزمن بوده است. گریزمن که پنج گل از 11 گل اتلتی در لیگ را زده میانگین نمره‌یِ 8.08 از هواسکورد را دریافت کرده. نکته‌یِ جالب اینجاست که بعد از مهاجم فرانسویِ روخی بلانکوس، چهار مدافع این تیم بالاترین نمرات را گرفته‌اند: فیلیپه لوئیس (7.70)، سیمه ورسالیکو (7.62)، استوان ساویچ (7.48) و دیگو گودین (7.43).
 
پشت سر این خط دفاعی مستحکم یکی از بهترین دروازه‌بان‌های حال حاضر فوتبال اروپا ایستاده است. بین دروازه‌بانان‌هایی که از ابتدای فصل پیش تا امروز حداقل 20 بازی در پنج لیگ اول اروپا داشته‌اند، درصد سیو یان اوبلاک (81.4)، تنها پایین‌تر از کوین تراپِ پاریس سن ژرمن (81.6) قرار می‌گیرد. اوبلاک از این منظر بالاتر از بزرگانی مثل جانلوئیجی بوفون (79.8) و مانوئل نویر (78.7) که امشب در سوی دیگر وینست کالدرون می‌بیندش جای دارد.
 
اما اوبلاک و مردان خط دفاعیش امشب باید برابر تیمی به زمین بروند که هشت بازی اول فصل را برده و در این بازی‌ها 27 گل زده است. بایرن اول هفته با تک گل جاشوا کیمیش هامبورگ را شکست داد. این چهارمین گل کیمیش در چهار بازیِ اخیرش بود و با توجه به درخشش او به نظر می‌رسد امشب تیاگو نیمکت نشین شود و ژابی آلونسو و آرتورو ویدال به ترکیب اصلی بازگردند.
 
جدا از کیمیش که سورپریز بزرگ این فصل بوده، ماشین گلزنی بایرنی‌ها همچنان رابرت لواندوفسکی است. لواندوفسکی تا اینجای فصل 6 گل در 6 بازی زده. کنار مهاجم لهستان اما یک چهره‌یِ قدیمی‌تر در باواریا باز هم شروع به درخشیدن کرده است. فرانک ریبری که هشتمین فصلش در آلیانتس آرنا را تجربه می‌کند تا اینجای فصل 2 گل و 5 پاس گل در بوندسلیگا داشته، به علاوه‌یِ یک پاس گل در چمپیونز لیگ، آماری که او را بدل به بهترین پاسور حال حاضر پنج لیگ اول اروپا می‌کند.
 
خبر خوب دیگر برای کارلو آنچلوتی بازگشت رفیق قدیمی ریبری، آرین روبن است. وینگر هلندی بعد از شش ماه مصدومیت در بازی وسط هفته‌یِ پیش مقابل هرتا در نیمه‌یِ دوم به زمین رفت و یکی از همان گل‌های کلاسیکش را زد. با توجه به بازگشت روبن و ناآماده بودن توماس مولر که در چهار بازی اخیرش در لیگ گل نزده، و البته با توجه به خاطرات کابوس‌وارش از آخرین دیدارش مقابل اتلتی، شاید یک بار دیگر و تنها برای دومین بار از مارس 2015 شاهد حضور همزمان روبن و ریبری، معروف به "روبری" در ترکیب اصلی بایرن باشیم.
 
سوال بزرگ در خط دفاعی بایرن اما مصدومیت متس هوملز است. اگر کاپیتان سابق دورتموند به بازی امشب نرسد باید شاهد حضور زوج جروم بواتنگ و خاوی مارتینز در قلب خط دفاعی بایرن باشیم. در این صورت جدال گریزمن با مارتینز، که سرعت و تحرک کمتری نسبت به بواتنگ دارد، می‌تواند نقشی سرنوشت‌ساز در نتیجه‌یِ نهایی بازی کند.
 
 

۱ ۱  
آی اسپورت
2016-09-28 10:30:00
نظر دهید

۱ نظر
امیر
چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵، ۱۹:۳۴
عالی بود
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر