فهرست
قلعه‌نویی: می‌خواهم استقلال سال ۸۲ را بسازم/ آقای خادم قرارداد مس و فولاد را هم شفاف‌سازی کن
قلعه‌نویی: می‌خواهم استقلال سال ۸۲ را بسازم/ آقای خادم قرارداد مس و فولاد را هم شفاف‌سازی کن

قلعه‌نویی: می‌خواهم استقلال سال ۸۲ را بسازم/ آقای خادم قرارداد مس و فولاد را هم شفاف‌سازی کن

" خادم باید همانطور که رقم قرارداد استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌ها را شفاف‌سازی کرد، درباره تیم‌های فولاد و مس هم این کار را انجام دهد."

به گزارش فارس امیر قلعه‌نویی در حاشیه نشست خبری تیمش مقابل الریان و در جمع خبرنگاران در خصوص جداشدنش از استقلال و اینکه در این تیم باقی می‌ماند، گفت:‌اخلاقا درست نیست که در این شرایط از استقلال جدا شوم چرا که شرایط به گونه‌ای شده که در این تیم باقی خواهم ماند اما اگر اول می‌شدیم حتما از این تیم می‌رفتم اما چون در رتبه پنجم قرار گرفتیم و من مقصر این موضوع بودم که البته مشکلاتی هم در این زمینه وجود داشت قبول کردم، تا در تیم بمانم تا تیم خوبی مثل استقلال فصل 83-82 داشته باشیم.

وی ادامه داد:‌البته جوانگرایی کار خوبی است اما جوانان فوتبالی ما مثل گذشته نیستند هر چند که تغییراتی هم خواهیم داشت که این تغییرات را با اندیشه خودمان انجام خواهیم داد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خطاب به امیر خادم معاون وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت:‌ من دو مطلب را باید به آقای خادم بگویم؛ باید، باید و باید همانطور که رقم قرارداد استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌ها را شفاف‌سازی کردند درباره تیم‌های فولاد و مس هم این کار را انجام دهند که اگر این کار را نکنند قربانی‌کردن استقلال و پرسپولیس است. ما از شفاف‌سازی خوشحال می‌شویم. به طور مثلا خیلی‌ها می‌گفتند قلعه‌نویی 3 میلیارد از استقلال پول گرفته  اما مشخص شد که من یک میلیارد و 300 میلیون گرفتم خادم باید این شفاف‌سازی را درباره تیم‌‌های فولاد و مس هم انجام دهد تا مشخص شود که بازیکنان و کادر فنی این تیم چقدر پول گرفته‌اند. شفاف‌سازی که فقط برای استقلال و پرسپولیس نیست. استقلال تیم شفافی است و فتح‌الله‌زاده هم با نشان دادن اسناد در برنامه دیشب آن را نشان داد.

قلعه‌نویی افزود: مطلب دومی که باید بگویم این است که به فصل نقل و انتقالات که فصل حساسی است نزدیک شدیم و آقای گودرزی باید هیأت مدیره دو تیم استقلال و پرسپولیس را هرچه زودتر مشخص کند تا اگر قرار شد تغییراتی انجام شود این دو تیم ضربه نخورند.اگر این اتفاق دیرتر بیفتد استقلال و پرسپولیس عملا زمان را از دست می‌دهند. باز هم تأکید می‌کنم که شفاف‌سازی خوب است اما امیدوارم برای همه تیم‌ها باشد و از امیر خادم که قهرمان این کشور است می‌خواهم که به وضعیت همه تیم ها رسیدگی کند. استقلال و پرسپولیس جایگاه مردمی خوبی دارند اما همه تیم‌ها از دولت پول می‌گیرند و فقط استقلال از بیت‌المال دریافت نمی‌کند هر چند که من نه اقتصاد دولتی و نه ورزش دولتی را قبول ندارم.

وی ادامه داد: خادم در برنامه دیشب گفت که قرارداد خوبی قرار بوده ببندند که لو رفته اما باید از او پرسید که به عنوان خادم حقیقی قرار بوده این قرارداد را ببندد یا خادم حقوقی.او دیشب از فتح‌الله‌زاده پرسید که قرارداد دور زمین اینقدر بوده و حالا اینقدر شده، این موضوع چه ربطی به ما دارد؟

قلعه نویی ادامه داد: هر چه مبلغ این قرارداد بالاتر برود به نفع فوتبال ماست اما فتح‌الله‌زاده که در سازمان لیگ نیست. من به آقای خادم می‌گویم که فوتبال را‌ه‌های درآمدزایی زیادی دارد که 80 درصد آن از حق پخش تلویزیونی است و بقیه آن از فروش البسه و اسپانسر روی پیراهن. من این حرف‌ها را از خودم نمی‌گویم بلکه در آلمان در این باره تحقیق کردم و صحبت می‌کنم اما می‌بینیم که رسانه ما دولتی است، البته از آقای ضرغامی هم باید تشکر کنم.

وی افزود: حواشی و اتفاقات گوناگونی در فوتبال رخ می‌دهد. با پخش مسابقات داخلی و خارجی می‌دانید که می‌توان چه خدمتی انجام داد. آقای خادم جایگاهی که هم‌اکنون به عنوان نماینده مجلس دارید را روزی از دست می‌دهید اما اگر می‌خواهید در مورد فوتبال صحبت کنید با مطالعه این کار صورت بگیرد بهتر است نه اینکه با الفاظ دو تیم را قربانی کنید. بهتر بود از فولاد شروع می‌‌کردید و برای همه تیم‌ها به جمع‌بندی می‌رسیدید. آن وقت 16 تیم را مورد ارزیابی قرار می‌دادید و خودتان متوجه می‌شدید که استقلال چقدر مظلوم است.

     
آی اسپورت
2014-04-22 12:55:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر