فهرست
مورینتس: بازی مقابل بایرن همیشه یک بازی ویژه است
مورینتس: بازی مقابل بایرن همیشه یک بازی ویژه است

مورینتس: بازی مقابل بایرن همیشه یک بازی ویژه است

آی اسپورت- فرناندو مورینتس مرد باشکوه در خط حمله ی رئال مادرید است او بارها با این تیم مادریدی لالیگا را فتح کرده، با باشگاه لیورپول جام حذفی را پیروز شده و در لیگ فرانسه هم سابقه ی قهرمانی با المپیک مارسی را در کارنامه دارد او بدون شک یکی از بهترین مهاجمان برتر در تاریخ فوتبال اسپانیا است او اکنون مربی تیم ذخیره های رئال است و به خوبی می داند که دیدار چهارشنبه شب مقابل بایرن مونیخ در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا یک بازی بزرگ برای اروپا خواهد بود.
او سابقه ی زیادی در دیدارهای رئال مقابل بایرن در کارنامه دارد به همین دلیل سایت رسمی بوندس لیگا از او دعوت کرد تا در آستانه ی دیدار نیمه نهایی چهارشنبه شب در گفتگویی اختصاصی با این سایت شرکت کند:
آقای مورینتس شما در اواخر دهه 90 رویارویی هایی مقابل بایرن داشته اید از تقابل خود در آن بازی ها و مواجه با اشتفان افنبرگ، جیووانی البر، اولیور کان و مهمت شول بگویید؟
آن ها همیشه به مانند لبه چاقو بسیار خطرناک بودند هنوز هم می توانم آن ها را به وضح بیاد آورم بایرن بسیار فیزیکی بود و می توانند نبرد های من با سامی کوفور و توماس لینکه را به یاد بیاورند. می توانم جو فوق العاده و طرفداران این تیم را در المپیک اشتادیون مونیخ به یاد بیاورم ما این حس را زمانیکه وارد استادیوم می شدیم به خوبی حس می کردیم آن ها همیشه سخت ترین حریفی بودند که می توانستیم داشته باشیم.
شما موفق شدید سه بار لیگ قهرمانان را فتح کنید در حال حاضر رئال برای کسب دهمین قهرمانی خود تلاش می کند قدرت تیم فعلی را در قیاس با تیم شما چگونه می بینید؟
این دو، تیم هایی کاملا متفاوت هستند حتی اگر رئال در سال های اخیر به فینال لیگ قهرمانان بسیار نزدیک شده باشد. آن ها فقط در دیدار برگشت نیمه نهایی فصل گذشته مقابل دورتموند کمی بد شانس بودند همینطور می توان به حذف آن ها در دو سال گذشته و در ضربات پنالتی مقابل بایرن هم اشاره کرد اینگونه است که شما می توانید به دیدار نهایی راه یابید.
شما در دو سال اخیر مربی ذخیره های رئال هستید و به همین دلیل به تیم اول بسیار نزدیک هستید آیا شما این حس را که آن ها اعتماد به نفس لازم برای عبور از این نیمه نهایی را دارند دریافت کرده اید؟ و مربی گری آنچلوتی را چگونه می بینید؟
سنتیاگو برنابئو برای نیمه نهایی لیگ قهرمانان تغییر کرده است رئال برای سال هاست که بدنبال دهمین قهرمانی است و هواداران نیز واقعا پشت تیم هستند و سعی می کنند تیم را بالا ببرند در مادرید، بایرن این احساس را دریافت خواهد کرد. بازی با بایرن همیشه یک دیدار ویژه است و مربی و تیم این را به خوبی می داند. بردن جام حذفی آدرنالین اضافی به تیم تزریق کرده است.

خیلی پیش نمی آید که رئال پای به دیداری بگذارد که خیلی های شانس پیروزی تیم حریف را بیشتر بدانند
 آیا این می تواند یک مزیت روانی برای آن ها باشد؟
البته همیشه مورد علاقه های شما تحت فشار قرار دارند اما من فکر می کنم شانس دو تیم 50، 50 است بایرن کمی شانس بیشتری دارد زیرا دیدار برگشت را در خانه برگزار می کند اما در غیراینصورت ساده نیست که بخواهیم یکی از این دو را پیروز بدانیم ما در حال صحبت در مورد دو تیم عالی با ترکیبی از بهترین بازیکنان جهان هستیم مشتاقانه منتظر این بازی هستم که ببینیم رئال می تواند با امید به دیدار برگشت برود یا بایرن در دیدار رفت درهای فینال را بروی خود باز می کند.
شما همچنین به عنوان یک کارشناس در برنامه ی رادیویی از ایستگاه کادنا کوپه فعالیت می کنید  بسیاری از بازی های لیگ قهرمانان را برای آن ها پوشش کرده اید تفسیر شما از بازی های این فصل بایرن در اروپا چگونه است؟
یک مربی هستم پس چیزهایی در مورد سبک بازی می دانم با ریبری و روبن، آن ها بازیکنانی هستند که به تمام عرض زمین نیاز دارند و سرعت حرکت پا به توپ چیزی است که آن ها را با دیگران متمایز می کند سپس آن ها از مهارت خود برای پایان دادن وظیفه شان استفاده کنند به همین دلیل است که آن ها گل های زیادی به ثمر رسانده اند و نقطه مثبت نیز ترسی است که به مدافعان حریف ایجاد می کنند.
بایرن ستاره های زیادی در ترکیب خود دارد اما چهره ی ویژه ی این بازی کریستیانو رونالدو است وضعیت او برای این بازی چگونه است چقدر احتمال دارد که او برای این بازی مناسب باشد؟
فقط تصور کنید که یک بازیکن چگونه می تواند در 40 درصد گل هایی که در این فصل به ثمر رساندید کمک کرده باشد اینگونه است که شما نمی توانید بودن بدون او را تصور کنید. زمانی هم که او نتوانست بازی کند رئال به خوبی توانست با گرت بیل، بنزما و دی ماریا نمایش خوبی داشته باشد از دست دادن او یک ضربه ی بد برای رئال می تواند باشد اما حضور او در زمین موجب خواهد شد که بازیکنان حریف بازی خود را با حضور او تغییر دهند.
     
آی اسپورت
2014-04-22 15:18:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر