فهرست
یادداشت ویژه : مناظره دولت با دولت !
یادداشت ویژه : مناظره دولت با دولت !

یادداشت ویژه : مناظره دولت با دولت !

مهدی رستم پور

آی اسپورت -آنچه در برنامه 90 دیدیم، مناظره فتح‌الله‌زاده با امیر خادم، تقابل دولت با ملت نیست. بلکه مقابله "دولت با دولت" است. منتها دولتی که سالها در قدرت بوده و تا خرتناق در رانت و روابط فرو مانده، با دولتی که تازه آمده با ورزشی‌های متخصص.
محمد رویانیان همیشه گله‌مند بوده از عادل که وقت نمیدهی و دعوت نمی‌کنی، به هیچ برنامه زنده‌ای نه نگفته تا حالا. اما اختلاف حساب 45 میلیارد تومانی با حسابدارهای وزارتخانه باعث شد دیشب تشک مناظره با خادم را خالی کند.
رویانیان هم مثل فتح‌الله‌زاده می‌خواهد این تقابل کاملاً دولتی را با رندی، تبدیل به دعوای مردم "هواداران" با دولت کند. به همین خاطر به خبرگزاری فارس گفته: «وضعیت پرسپولیس را می‌بینید که یک کشتی‌گیر چه بر سر آن آورده. خادم در حدی نیست که من کنارش بنشینم! چرا باید با یک کشتی‌گیر که حالا سیاسی شده و از حضورش در ورزش سوء ‌استفاده کرده هم‌کلام شوم. ایشان فکر کرده سیاست هم مثل کشتی است. به نظرم ایشان پیاده است. الان هم با صحبت در مورد فوتبال هر روز اسم خود را مطرح می کند.»
رویانیان حد خود را نشستن کنار قهرمان جهان و برنده مدال المپیک نمی‌داند. حد سردار ، هم کاسه شدن با بابک زنجانی و سعید شیرینی است که اولی در زندان به سر می‌برد و دومی با وثیقه آمده بیرون. درست گفته خب! چنین سرداری استحقاق حمل ساک یک کشتی‌گیر مبتدی را هم ندارد، چه رسد همکلام شدن با برنده چهار مدال جهانی و المپیک.
فتح‌الله‌زاده هم به او که سال 1380 رییس فدراسیون کشتی بوده می‌گوید تازه آمدی به مدیریت ورزشی!
فقط یک هفته مانده به بازنشستگی فتح‌الله‌زاده و رویانیان از مدیریت و هیات مدیره استقلال و پرسپولیس. شکل خاص اداره این دو باشگاه که مطلوب وزارتخانه است را نمی‌توان گفت خصوصی سازی. اما امتیاز ویژه‌اش این است که مدیران آینده اگر بخواهند هزینه ای کنند هم باید از جیب خودشان کنند . امکان اینکه بدهی‌های واقعی یا غیر حقیقی خود را به دولت محول کنند، دیگر وجود نخواهد داشت

     
آی اسپورت
2014-04-22 20:57:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر