فهرست
الهلال 1- سپاهان صفر ؛ حذف غمبار در ریاض / سپاهان اشک ایران را در آورد!
الهلال 1- سپاهان صفر ؛ حذف غمبار در ریاض / سپاهان اشک ایران را در آورد!

الهلال 1- سپاهان صفر ؛ حذف غمبار در ریاض / سپاهان اشک ایران را در آورد!

آی اسپورت -

هفته ششم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا- ۲۰۱۴
الهلال عربستان- سپاهان ایران
ورزشگاه:
ملک فهد ریاض
تماشاگر: 49619 نفر
کادر داوری(ژاپن): نی شی مورو یوچی، ساگارا تورو، ناگی توشی یوکی و یاماتو یودی
تماشاگر: 49619 نفر
اخطار: یاسر الشهرانی(28) از الهلال
الهلال عربستان:
عبدالله السدیری، سلطان البیشی(87- سلطان البعیدی)، یاسر الشهرانی، تائه هوی کواک، دیگائو، محمد الشلهوب، سلمان الفرج، سعود کریری، سالم الدوساری، ناصر الشمرانی و یاسر القحطانی(60- نواف العبید)
سرمربی: سامی الجابر
سپاهان ایران: شهاب گردان، شجاع خلیل زاده، هادی عقیلی، علی حمودی(82- یعقوب کریمی)، احسان حاج صفی، اروین بولکو، امید ابراهیمی، علی احمدی(۴۶- علی کریمی)، حسین پاپی، مهدی شریفی و سرجیو فن دایک(46- جواهیر سوکای)
سرمربی: زلاتکو کرانچار

هفته ششم از مرحله گروهی رقابت های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا شامگاه سه شنبه با دیدار تیم های الهلال عربستان و سپاهان ایران در ورزشگاه ملک فهد شهر ریاض پیگیری شد که در پایان نماینده عربستان با پیروزی یک بر صفر، نماینده ایران را از دور مسابقات حذف کرد.

در این دیدار سپاهانی ها نیمه اول را با احتیاط آغاز کردند و با تفکراتی تدافعی به فکر حفظ نتیجه تساوی بودن تا همچنان برای صعود شانس داشته باشند اما درست در لحظاتی که همه منتظر شنیدن سوت پایان نیمه اول بودند، الهلال از یک موقعیت آفساید به گل برتری دست پیدا کرد. این گل را ناصر الشهرانی در دقیقه 2+45 به ثمر رساند.

در نیمه دوم کرانچار علی کریمی و مهدی شریفی را به میدان فرستاد و بازی تهاجمی را در دستور کار تیمش قرار داد اما هر چه بازیکنان این تیم تلاش کردند نتوانستند دروازه میزبان را باز کنند و در نهایت این الهلال بود که با پیروزی برابر سپاهان به مرحله بعدی صعود کرد و نماینده ایران حذف شد.

قبل از سپاهان تیم های تراکتورسازی و استقلال نیز از دور مسابقات این فصل لیگ قهرمانان آسیا کنار رفتته بودند. فولاد خوزستان تنها نماینده باقی مانده ایران در رقابت های لیگ قهرمانان آسیاست.


لحظات حساس :

دقیقه 21- نفوذ الهلال از سمت چپ یک ضربه ایستگاهی را برای الهلال به دنبال داشت، شلهوب این ضربه را روی دروازه فرستاد اما علی رغم اشتباه گردان در خروج از دروازه توپ راهی اوت شد.

دقیقه 27- شهاب گردان مصدوم شده است و به نظر می رسد مصدومیتش جدی است؛ روی نیمکت ذخیره ها اما امینی 17 ساله حضور دارد چون رحمان اردو را ترک کرده است و محمود وند هم مصدوم است؛ دعا کنید شهاب مصدوم نشود!

دقیقه 42- قحطانی در محوطه جریمه سپاهان با برخورد به عقیلی و احمدی متوقف شد اما داور اصلاً اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه 44- ارسال زمینی شریفی از سمت راست به فن دایک رسید اما ضربه او در موقعیت پشت به دروازه به مدافعان حریف برخورد کرد و در ادامه نیز ضربه حاج صفی بلاک شد.

دقیقه 45+4- ارسال پاپی از سمت چپ به عقیلی رسید که او در حالتی نامتعادل نتوانست در چارچوب ضربه بزند.

در ابتدای نیمه دوم بازی سالم الدوساری درون محوطه جریمه صاحب توپ شد و ضربه پای راست او به تیرک افقی دروازه سپاهان برخورد کرد.

در دقیقه 71 سپاهان پشت محوطه جریمه الهلال صاحب یک ضربه ایستگاهی شد اما امید ابراهیمی نتوانست از این فرصت استفاده کند و ضربه پای راست او با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 78- با اشتباه خلیل زاده الشمرانی با دروازه بان سپاهان تک به تک شد اما ضربه او را گردان راهی کرنر کرد.

دقیقه 86- توپ در یک شلوغی درون محوطه جریمه الهلال به یعقوب کریمی رسید اما ضربه او در موقعیتی نامتعادل به آسمان رفت.

دقیقه 86- توپ در یک شلوغی درون محوطه جریمه الهلال به یعقوب کریمی رسید اما ضربه او در موقعیتی نامتعادل به آسمان رفت.

شرح گل :

1-0 (الهلال): پاس در عمق کاستیو به ناصر الشمرانی رسید و او در موقعیت تک به تک دروازه شهاب گردان را باز کرد.  این گل مشکوک به آفساید بود .

نکته :در دیگر بازی این گروه السد میزبان الاهلی امارات بود که این بازی در نهایت با برتری دو بر یک السد به پایان رسید.با احتساب نتایج بدست آمده الهلال با 9 امتیاز در صدر جدول گروه D قرار گرفت و به همراه السد 8 امتیازی به دوره بعد صعود کردند.سپاهان نیز با 7 امتیاز پایین‌تر از الاهلی در رده چهارم قرار گرفت.

بهترین بازیکن:
هرچند الشمرانی با تک گل خود می تواند بهترین بازیکن زمین لقب بگیرد اما نباید از بازی خوب دیگائو و کاستیو در الهلال گذشت که ضربات سر اول زیادی زدند.
اتفاق ویژه:
- سومین نماینده ایران هم با قبول شکست در کشور عربستان از دور مسابقات حذف شد، مسئله ای تحقیر کننده برای فوتبال ایران برابر سعودی ها.
- این شکست اولین شکست سپاهان برابر یک تیم از شهر ریاض بود، آنها تا پیش از این در شهر ریاض شکست نخورده بودند.

     
آی اسپورت
2014-04-23 00:55:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر