فهرست
ایراندوست: منتظر مازیارهای جدید باشید/ به جان بچه هایم دوست داشتم اسکوچیچ بماند
ایراندوست: منتظر مازیارهای جدید باشید/ به جان بچه هایم دوست داشتم اسکوچیچ بماند

ایراندوست: منتظر مازیارهای جدید باشید/ به جان بچه هایم دوست داشتم اسکوچیچ بماند

آی اسپورت- نصرت ایراندوست جانشین اسکوچیچ شده، مردی موفق که سکوها دوستش دارند. همین، کار ایراندوست را مشکل می‌کند اما او دل بسته به استعدادهای ملوان، استعدادهای انزلی، استعدادهای این شهر پراستعداد. او جوان‌ها را صدا می‌زند، می‌گوید این گوی و این میدان. بیایید خودتان را نشان دهید. او می‌خواهد چندین و چند مازیار زارع بسازد. چندین و چند جلال رافخایی. در مصاحبه‌اش این را می‌گوید تا مقدمه‌ای باشد برای آغاز یک فصل جدید. آغاز یک کار جدید. سخت اما پرهیجان. ایراندوست می‌تواند؟ او در مصاحبه، به این سوال‌ها پاسخ می‌دهد.
 
داستان بازگشت شما به ملوان از چه زمانی کلید خورد؟ اولین بار کی گفتند که بیایید و برای بازگشت مذاکره کنید؟

 همانطور که می‌دانید من مسوول آکادمی باشگاه ملوان بودم. حدود 5/1 ماه پیش، فکر می‌کنم قبل از عید بود که مدیران باشگاه با آقای اسکوچیچ در حال مذاکره بودند. یک روز می‌گفتند طرفین به توافق رسیده‌اند و روز دیگر از بی نتیجه بودن مذاکرات خبر می‌دادند. همان روزها، ناخداغلامی با من تماس گرفت و گفت یک کار واجب با تو دارم. با هم حرف زدیم که گفت با اسکوچیچ مذاکره کرده و حتی حاضر شده‌اند تا 300 هزار دلار به او بدهند اما قبول نمی‌کند. غلامی به من گفت اگر با اسکوچیچ توافق نکردیم تو حاضری که سرمربی ملوان شوی؟ من هم گفتم مشکلی ندارم، چون ملوان را دوست دارم و برای کار در این تیم، یک لحظه هم درنگ نمی‌کنم.

یعنی از یک ماه پیش یکی از گزینه‌های سرمربیگری ملوان بودید؟

 گزینه اصلی که اسکوچیچ بود اما از من قول گرفتند که اگر با او به توافق نرسیدند تیم را به من بدهند. من هم گفتم اگر با دراگان به توافق رسیدید که مثل 2، 3 سال قبل در آکادمی می‌مانم و اگر هم نرسیدید چشم، سرمربی ملوان می‌شوم. هماهنگی‌هایی انجام دادیم اما همچنان باشگاه با اسکوچیچ مذاکره می‌کرد تا همین یکی دو روز پیش که حکم سرمربیگری مرا صادر کردند.

در روزهایی که اسکوچیچ با ملوان مذاکره می‌کرد دوست داشتید که او با باشگاه به توافق نرسد؟ صادقانه بگویید...

 نه نه، خدا شاهد است دوست داشتم اسکوچیچ در ملوان بماند. اصلا چرا نماند؟ او در ملوان خوب کار کرد و نتایج ایده‌آلی کسب کرد. من هم خودم چنین سرنوشتی داشتم. یک دوره با ملوان خوب کار کردم اما مربی دیگری جای من آمد. به جان بچه هایم حقیقت را می‌گویم، دوست داشتم اسکوچیچ همین جا بماند. می‌دانم که باشگاه هم در تلاش بود ایشان را متقاعد کند اما در نهایت توافق حاصل نشد.

شما هم بعد از کسب مقام هفتمی لیگ از ملوان رفتید؟

 من فصل 84-83 ملوان را هفتم کردم اما سال بعدش هم ماندم. آن سال تیم دهم شد. هم امتیاز با فجرسپاسی و به خاطر تفاضل گل پایینتر. یعنی تقریبا نهم جدول. یادم می‌آید سال جام جهانی بود. من به آلمان رفتم تا بازی‌ها را از نزدیک تماشا کنم اما همانجا به من اطلاع دادند که شما را کنار گذاشته‌ایم و احمدزاده را آورده‌ایم. خودم نفهمیدم چرا و هنوز هم دلیلش را نمی‌دانم.

اسکوچیچ با نتایجی که کسب کرده در انزلی محبوب شده. نمی‌ترسید که پس از یکی دو باخت، سکوها نام او را صدا بزنند؟ این برای شما قابل تحمل است؟

 من به هواداران حق می‌دهم. مخصوصا به جوان ها. الان کسانی که به اسکوچیچ علاقه‌مند شده اند، زمان من سن کمتری داشتند. شاید آن زمان 10 سالشان بود و الان 20 سال. من از آنها ایرادی نمی‌گیرم. فقط باید تلاش کنم که بتوانم نظر همه هواداران را جلب کنم با نتایجی که می‌گیرم و بازیکنانی که معرفی می‌کنم.

البته شما هم روی سکوهای انزلی کم طرفدار ندارید...

 خب طبیعی است. مردم انزلی قدرشناس هستند و می‌دانند چه کسی برای ملوان زحمت کشیده. من تلاش می‌کنم این علاقه‌مندی را با نتایج این فصل ملوان، دوچندان کنم. امیدوارم که بتوانم طرفداران دوآتشه ملوان را راضی نگه دارم.

شما در انزلی به‌عنوان یک مربی بازیکن ساز شناخته می‌شوید. البته محمود پیشگاه هادیان در تیم‌های پایه تلاش می‌کرد اما شما هم جسارت داشتید که از این بازیکنان جوان، در تیم بزرگسالان و لیگ برتر استفاده می‌کردید. امسال هم از این خبرها هست؟ آیا در ملوان به بازیکنان جوان اعتماد می‌کنید؟

 من اعتقاد عجیبی به جوان‌ها دارم. چه در سال 76 که سرمربی شدم و چه سال 83، عاشق کار با جوان‌ها بودم. الان هم از همین جا اعلام می‌کنم جوان‌های ملوان آماده باشند تا بیایند و خودشان را نشان بدهند.

یعنی دوباره می‌خواهید دست به جوانگرایی بزنید؟

 من ترسی ندارم از اینکه به جوان‌ها بازی بدهم. حتی در بالاترین سطح لیگ برتر. این فوتبال برای جوان‌ها است، آنها باید بیایند و خودشان را اثبات کنند. منتظر مازیارهای جدید فوتبال ملوان باشید. البته این دلیل نمی‌شود که به بازیکنان باتجربه نیاز نداشته باشم. وجود بازیکن باتجربه برای هر تیمی نیاز است. قطعا حضور مازیار زارع، سعید یوسف‌زاده، احمد آهی و جلال رافخایی برای ما یک نعمت است و آنها می‌توانند نقش بزرگی در موفقیت ملوان داشته باشند.

امیر اسدی 

     
آی اسپورت
2014-04-22 22:35:37
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر