فهرست
رئال مادرید- بایرن مونیخ؛ پذیرایی کهکشانی از پسران پپ
رئال مادرید- بایرن مونیخ؛ پذیرایی کهکشانی از پسران پپ

رئال مادرید- بایرن مونیخ؛ پذیرایی کهکشانی از پسران پپ

آی اسپورت- دو سال بعد از اینکه بایرنی ها در نیمه نهایی لیگ قهرمانان، رئال مادرید را در ضربات پنالتی شکست دادند و به فینال مونیخ رسیدند، دو تیم بار دیگر در این مرحله مقابل هم قرار می گیرند. دو تیم از آن زمان تغییر زیادی نداشتند و تقریبا با همان ستاره های دو سال قبل، مقابل هم قرار می گیرند (حتی داور بازی هم هاوارد وب است که دیدار دو سال قبل دو تیم را سوت زد)؛ تغییر اصلی روی نیمکت تیم ها رخ داده؛ در یک سمت گواردیولا جانشین هاینکس شده و در سمت مقابل، آنچلوتی جای مورینیو را گرفته است. هر دو مربی، دو بار فاتح این رقابت ها شده اند و حالا برای رسیدن به یک جام دیگر، باید ابتدا رقیب را از میدان به در کنند.

رئال مادرید؛ رویای دسیما

شاید اگر مورینیو فقط یک بار توانسته بود رئال را از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان عبور بدهد و این تیم را به دهمین قهرمانی در این رقابت ها برساند، هنوز روی نیمکت این باشگاه نشسته بود. اما آقای خاص علی رغم فتح کوپا دل ری و لالیگا، در هر سه فصلی که در برنابئو بود در این مرحله ناکام ماند تا جای خود را به کارلو آنچلوتی بدهدو حالا کارلتو اگر می خواهد به سرنوشت مربیان یک دهه اخیر تبدیل نشود و خیلی زود خبر اخراجش را دریافت نکند، باید تمام تلاشش را برای قهرمانی رئال در لیگ قهرمانان به کار بگیرد.

سرمربی ایتالیایی می داند که رئالی ها بیش از هر چیزی به "دسیما" فکر می کنند و خود او نیز بارها اعلام کرد اولویتش در این فصل، فتح لیگ قهرمانان است. آنها می دانند که در دیدار برگشت کار دشواری خواهند داشت و به همین دلیل، برای اینکه با خیال راحت به انتظار دیدار برگشت باشند، باید در دیدار امشب نتیجه خوبی کسب کنند. البته نتایج دیدارهای خانگی اخیر رئال هم این امیدواری را برای هواداران آنها ایجاد می کند. کهکشانی ها در 17 دیدار خانگی اخیر در لیگ قهرمانان شکست نخورده اند و جالب اینکه آخرین شکست آنها، به دیدار مرحله نیمه نهایی فصل 11-2010 مقابل بارسا برمی گردد؛ زمانی که گواردیولا هدایت آبی و اناری ها را برعهده داشت.

رئال که هفته گذشته توانست کوپا دل ری را فتح کند، این هفته در لالیگا به میدان نرفت تا با آمادگی کامل برای این دیدار آماده باشند. اما بهترین خبر برای کارلو آنچلوتی، بازگشت کریس رونالدوبه تمرینات و آمادگی او برای دیدار امشب است. او که در دیدار رفت مرحله قبل مقابل دورتموند آسیب دید، در 4 دیدار اخیر، از جمله فینال کوپا دل ری نتوانست رئال را همراهی کند. سرخیو راموس و گرت بیل هم مشکلی برای همراهی رئال ندارند تا این تیم با آمادگی کامل به مصاف بایرن برود.

بایرن؛ پپ در مادرید

هرچند پپ گواردیولا برای نشستن روی نمکت بایرن، در مدت 5 ماه زبان آلمانی را به طور کامل یاد گرفت اما در زمان حضورش در بارسا، در بیشتر کنفرانس های مطبوعاتی به زبان کاتالانی صحبت می کرد تا نشان بدهد یک کاتالونیایی متعصب است. همین نشان می دهد که قرار گرفتن مقابل رئال مادرید، چه اهمیتی برای این مربی دارد و اینکه این دیدار در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان برگزار می شود، در درجه دوم خواهد بود.

به همین دلیل او در چند روز اخیر بارها از افت تیمش ابراز نگرانی کرد و به شاگردانش هشدار داد که باید بهترین بازی شان را مقابل رئال ارائه بدهند؛ وگرنه شانس چندانی برای رسیدن به فینال نخواهند داشت. اشاره او به نتایج ضعیف اخیر تیمش در بوندس لیگا بود؛ اما کیست که نداند افت بایرنی ها در آن رقابت ها، به دلیل قهرمانی زودهنگام شان است.

بایرن در ابتدای هفته موفق شد با دو گل برانشوایگ را شکست بدهد؛ دیداری که کارل هاینس رومنیگه از آن به عنوان بهترین آزمون برای دیدار مقابل رئال نام برد.

گواردیولا هم برای دیدار امشب همه ستاره هایش را در اختیار دارد؛ از جمله مانوئل نویر که غیبتش نگرانی هایی را به وجود آورده بود اما او از سرانجام به این بازی رسید

     
آی اسپورت
2014-04-23 09:45:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر