فهرست
گزارش ویژه : اطلاعات عادل ناقص بود: شرکت  SIS مال پرسپولیس است نه رویانیان/ در آمد 2.8 میلیاردی پرسپولیس در سال 92
گزارش ویژه : اطلاعات عادل ناقص بود: شرکت SIS مال پرسپولیس است نه رویانیان/ در آمد 2.8 میلیاردی پرسپولیس در سال 92

گزارش ویژه : اطلاعات عادل ناقص بود: شرکت SIS مال پرسپولیس است نه رویانیان/ در آمد 2.8 میلیاردی پرسپولیس در سال 92

آی اسپورت – دوشنبه شب در آیتم بررسی شرایط باشگاه پرسپولیس در فصل اخیر به موضوع ورود محمد رویانیان به  شرکت صدرا سیستم پاسارگاد یا همان SIS  پرداخت و البته به این موضوع اشاره کرد که  رویانیان با ورود فردی به نام عبدالله تفرشی به این شرکت خودش در آن سهامدار بوده  و کارهای اقتصادی مربوط به پرسپولیس را از طریق این شرکت انجام می داده است.

از نگهبان محله تا اس آی اس
اما اصل داستان چیز دیگری است و اطلاعات  عادل فردوسی پور و برنامه اش در این خصوص ناقص بود.عبدالله تفرشی قبل از ورود به شرکت صدرا سیستم پاسارگاد شرکتی به نام نگهبان محله داشت و به واسطه  انتخاب نگهبانان ورزشگاه درفشی فر،ورزشگاه امام رضا(ع) و ساختمان های باشگاه با پرسپولیسی ها  و البته رویانیان و شیرینی آشنا شده بود.
تفرشی بعد از مدتی به مدیریت شرکت SIS  رسید.شرکتی که  کارهای تبلیغاتی انجام می داد  و  در همکاری با باشگاه پرسپولیس  و عقد قرارداد با این باشگاه قرار بود روی برخی کالاها از جمله مواد غذایی و  حتی مکان هایی مثل رستوران یا فست فود از برند پرسپولیس استفاده کرده و سودی قابل توجه به باشگاه پرسپولیس برساند.

درآمد 2.8 میلیاردی سالیانه
طبق قرارداد طرفین  قرار شد در ازای استفاده از برند پرسپولیس سالی  2میلیارد تومان به باشگاه پرسپولیس برسد ضمن اینکه 70 درصد درآمد سالیانه  این شرکت هم به پرسپولیس خواهد رسید که رقم قابل توجهی است.یک منبع آگاه با تائید این قرارداد می گوید در سال 92 و طبق این قرارداد رقمی نزدیک به 2.7 یا 2.8 میلیارد تومان به باشگاه پرسپولیس رسیده است.
اما بحث مالکیت این شرکت  هم برای خودش داستانی دارد.اینکه وزارت ورزشی ها  یا عادل فردوسی پور می گویند شرکت SIS  وابسته به رویانیان است درست نیست .وقتی قرار شد سهام شرکت فوق به پرسپولیس برسد  رویانیان از شرکت فوق خواست این سهام 70 درصدی به نام نماینده اش سعید شیرینی زده شود که همین طور هم شد و سند را به نام سعید شیرینی ثبت کردند اما مدتی بعد سهام را از سعید شیرینی پس گرفتند  و در دفتر اسناد رسمی با تهیه وقفنامه  این سهام را به نام باشگاه پرسپولیس yiند  تا عملا همه چیز به سود باشگاه پرسپولیس شود.

مشکل قرارداد طویل المدت
حالا پرسپولیس می تواند سالانه به غیر از کسب 2 میلیارد تومان از این شرکت  سهم عمده ای از فروش مواد غذایی شامل نوشابه انرژی زا،آبمیوه و ... که به نام پرسپولیس تولید شده را از آن خود کند کما اینکه درآمد به دست آمده از این شرکت در سال 92 مشخص است و صورت وضعیت آن در باشگاه وجود دارد .
مطمئنا پرسپولیس می تواند از این قرارداد سود خوبی نصیب خود کند که ربطی به حضور رویانیان  در باشگاه ندارد .در واقع این قرارداد می تواند در حکم یک بازوی اقتصادی برای باشگاه عمل کند و حداقل  بخشی از هزینه سالانه باشگاه مثلا هزینه هتل های تیم را پوشش دهد .
البته ظاهرا وزارت ورزشی ها به مدت قرارداد با این شرکت  معترضند و یکی از دلایلی که این قراردادها را غیر قانونی می دانند همین زمان طولانی قرارداداست در صورتی که طبیعی است هیچ اسپانسری برای یک سال  حاضر به همکاری با باشگاهی نیست.

و حالا مدیر جدید اس آی اس ...
نکته دیگر اینکه عبدالله تفرشی که ظاهرا رابطه خوبی با محمد رویانیان داشت بعد از مدتی از مدیریت شرکت SIS  کنار رفته و به همان کار قبلش برگشته است.در حال حاضر او در منطقه جنت آباد همان شرکت نگهبان محله را اداره می کند  و SIS  به صورت موقت توسط فردی به نام گرامی اداره می شود.گرامی و شرکا هفته قبل با هیئت مدیره پرسپولیس جلسه ای برگزار کرده اند تا درمورد نحوه همکاری در سال جدید توافق کنند . البته هیئت مدیره فعلی هفته دیگر برکنار می شود !
     
آی اسپورت
2014-04-23 12:10:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر