فهرست
گمشده بزرگ بیرانوند؛ خویشتن‌داری و آرامش
گمشده بزرگ بیرانوند؛ خویشتن‌داری و آرامش

گمشده بزرگ بیرانوند؛ خویشتن‌داری و آرامش

آی اسپورت – علیرضا بیرانوند در حال حاضر وضعیت بسیار بهتری نسبت به اواسط و شروع فصل دارد. از بخت خوب پرسپولیس دوران آمادگی او با مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا همزمان شد و این اتفاق باعث صعود قدرتمندانه پرسپولیس به دور بعد شد. پرسپولیس با 5 کلین شیت در 6 بازی و فقط 3 گل خورده که همه را هم در بازی رفت با السد خورده بود صدرنشین گروهش شد. این اتفاق در حالی افتاد که خط دفاع پرسپولیس قدرت سال‌های گذشته را ندارد و کمی متزلزل شده است. در سال‌های گذشته خیلی‌ها گل نخوردن پرسپولیس را بیشتر به پای مدافعان این تیم به ویژه سید جلال می‌گذاشتند. اما مدتی است که نقش بیرانوند در ثبت کلین شیت‌ها بیشتر شده است. او دیروز هم یکی دو بار با واکنش‌های خوبی که داشت اجازه نداد پیروزی پرسپولیس از دست برود. بیرانوند در خروج‌هایش روی ارسال از کناره‌ها هم بهتر و پخته‌تر از همیشه عمل می‌کند. شاید اغراق نباشد اگر وضعیت فعلی بیرانوند را بهترین وضعیت او در کل سال‌های دروازه‌بانی‌اش بدانیم.

با این همه او اشکالاتی هم دارد. اشکالاتی که البته بیشتر رفتاری است. اما روی خودش و تیمش هم تاثیر فنی منفی می‌گذارد. یکی از ایرادهایی که به بیرانوند وارد است رفتار او بعد از موقعیت‌های خطرناکی است که نصیب رقیب می‌شود اما تبدیل به گل نمی‌شود. بیرانوند بلافاصله بعد از این اتفاق با عجله و عصبانیت به سمت یکی از بازیکنان تیمش (مدافعی که در خلق موقعیت برای حریف نقش داشته) می‌دود و بر سر او فریاد می‌زند. این اتفاق بارها و بارها تکرار شده و واقعیت این است که کمی هم آزار دهنده به نظر می‌رسد. شاید بیرانوند با این نیت که بازیکنان تیمش بیشتر حواس‌شان را جمع کنند این کار را می‌کند. عده‌ای هم که خیلی بدبین هستند این رفتار او را در چهارچوب نمایش غیرت و تعصب ارزیابی می‌کنند اما رفتار او بیش از حد عصبی و ناراحت کننده است و ممکن است باعث ایجاد درگیری با بازیکن هم‌تیمی شود. دیروز هم در اواخر بازی این اتفاق افتاد اما این سید جلال حسینی بود که بیرانوند را آرام کرد.

حقیقت این است که همه پرسپولیسی‌ها و البته دوستداران تیم ملی از دیدن یک بیرانوند آماده و قبراق خوشحال هستند. او به هر حال انتخاب اول کارلوس کی‌روش برای تیم ملی است. اما به موازات پیشرفت در بعد فنی باید روی رفتارهایش هم کار کند. بیرانوند چند ماه پیش روزهای خوبی نداشت و گل‌های بدی می‌خورد. اما هرگز اتفاق نیفتاد که همبازیانش چه در پرسپولیس و چه در تیم ملی چنین واکنش‌هایی نشان بدهند. پس او باید کمی خویشتن‌دارتر باشد. دروازه‌بان‌های بزرگ دنیا کمتر چنین رفتارهایی از خود بروز می‌دهند. آن‌ها سعی می‌کنند آرامش را به بقیه تزریق کنند. چه با واکنش‌های‌شان مقابل توپ و چه با رفتارشان با بقیه بازیکنان. البته در این مورد باید کادر فنی پرسپولیس و تیم ملی هم کمک کنند. هر چه بیرانوند بیشتر به سمت تکامل فنی و رفتاری برود به نفع همه است. هم پرسپولیس و هم تیم ملی. اما نقش اصلی با خود اوست. او باید بنشیند و فیلم این صحنه‌ها را ببیند و متوجه شود که از چه چیزی حرف می‌زنیم. بعد شروع به اصلاح خودش کند.

۳ ۵  
آی اسپورت
2018-04-17 11:13:00
نظر دهید

۵ نظر
مرتضی پور علی گنجی هستم
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۱۵
من به هواداران لنگ نوید میدهم که سال آینده در تیم محبوبم لنگ بازی کنم!
۶ ۳
ادر
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۲۱
ای بی عقل. اگه همین پورعلی گنجی جلوی استقلال پنالتیش رو خراب نمیکرد که اصلا به آسیا نمیرفتید و 6 تایی نمیشدید مردک بی آبرو
صمد آقا از آبادی بالا
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۵۹
دمت گرم مرتضی ؛ جای سید جلال رو از خودشم بهتر پر می‌کنی ایشالله گل هم بزنی که جای سلطنتی هواداران تیم چندم پایتخت رو بهتر بسوزونی
۳
مهدی
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷، ۲۰:۵۰
ادر پورعلی گنجی جلوی استقلال اصلا پنالتی نزد :|
حرف های ادمین کودک کانال پرسپولیس رو بدون تحقیق نشر نده
۲
sirvan.f
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۱۶
طبق آمار متریکا پرسپولیس از حیث دفاعی(چه کلین شیت و گل خورده چه شوت به سمت دروازه ی خودی) جزو بهترین تیمای آسیاس.تزلزل خط دفاع نسبت به فصل قبل رو از کجا آوردید؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر