فهرست

یادداشت اولیور کان برای دیدار رئال مادرید و بایرن مونیخ: فضای خالی پشت بیل و رونالدو، پاشنه آشیل رئال

آی اسپورت- اولیور کان به مناسبت تقابل غول های فوتبال اروپا در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا وبلاگ شخصی اش را بروز کرد او در جدیدترین یادداشت خود می نویسد:
" چهارشنبه شب تمام نگاه های فوتبال دوستان به مادرید خواهد بود رئال در برابر بایرن مونیخ این یک دیدار بزرگ در عرصه ی باشگاهی در فوتبال اروپا محسوب می شود. این شور و اشتیاق تنها مختص به بازیکنان نیست و من هم بی صبرانه منتظر این دیدار در سنتیاگو برنابئو هستم. 
جاده ی باریک داخل شهری که به برنابئو ختم می شود و شما هیاهوی 90 هزار تماشاگر را بسیار گنگ و مبهم می شونید سپس به دروازه ورود می رسید و پس از برداشتن موانع موجود شما به معبد فوتبال جهان وارد می شوید انفجاری از هیاهو و تشویق هواداران این چیزی است که در اولین گام به برنابئو رخ می دهد. 
حضور در فینال لیگ قهرمانان هدف اول هر دو تیم است در نگاه اول شرایط به سود بایرن صحبت می کند مونیخی ها می توانند از عنوان قهرمانی خود دفاع کنند کاری که پیش از این هیچ تیمی موفق به انجام آن نشده است این یک انگیزه ی مثبت برای بایرن محسوب می شود. در سوی دیگر رئال مادرید کاملا تحت فشار است که بتواند عنوان قهرمانی را پس از 12 سال ناکامی بدست آورد.http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/76f489d84f1.jpg

نکته اصلی این است که طوفان رئالی ها با کریس رونالدو، کریم بنزما و گرت بیلد رخ خواهد داد بایرن برای جلوگیری از آن باید تسلط خود را روی خط هافبک حفظ کند جلوگیری از ارسال پاس های طولی برای خط حمله و دقت در کنترل ضد حملات پس از از دست دادن توپ رفتاری صحیح است که باید مورد توجه باشد در این بخش بایرن پاس های طولی دقیقی را در تخصص دارد و شرایط برای آن ها بهتر است آرین روبن و فرانک ریبری در طول سالیان اخیر در تکامل این روش بسیار موثر بوده اند.
این دو دیگر بازیکنان خودخواه نیستند که تنها به گلزنی فکر کنند بلکه با از دست دادن توپ به خط دفاع اضافه می شوند و سعی در توپ گیری می کنند این را زیرنظر یوپ هاینکس و پپ گواردیولا به خوبی آموخته اند. این در حالی است که بیل و رونالدو از این توانایی چندان بهره مند نیستند هر دوی آن ها تمایل دارند زمانیکه توپ را از دست می دهند در جلوی زمین بیاستند در نتیجه فضای زیادی پشت سر آن ها آزاد می شود که پوشش آن بوسیله ی خط هافبک بسیار سخت است اما بایرن اینگونه نیست و همین پاشنه ی آشیل رئال خواهد بود که می تواند بایرن را به فینال برساند."
     
آی اسپورت
2014-04-23 17:32:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر