فهرست
گزارش روز: رئال- بایرن، به روایت آمار
گزارش روز: رئال- بایرن، به روایت آمار

گزارش روز: رئال- بایرن، به روایت آمار

آی اسپورت- رئال و بایرن مونیخ پای ثابت لیگ قهرمانان اروپا هستند دو تیم پانزدهمین بازی خود را مقابل یکدیگر امشب تجربه می کنند این در حالی است که از حیث تنها رویارویی آث میلان و بارسلونا م یتواند به آمار این دو تیم نزدیک شود.
در 14 دیدار اروپایی دو تیم هشت پیروزی برای بایرن و پنج برد برای رئال مادرید بدست آمده و دیگر دیدارها نیز به تساوی انجامیده است.http://www.durerkert.com/upload/pics/program_rotacio/616.jpg

آخرین دیدار دو تیم در نیمه نهایی دو سال پیش بود که بایرن مونیخ موفق شد در دیدار رفت با نتیجه ی 2 بر1 به پیروزی برسد گل دیرهنگام ماریو گومز بایرن را از تساوی خانگی نجات داد دیدار برگشت دو تیم در مادرید هم با همین نتیجه به پایان رسید تا بایرن مونیخ در ضربات پنالتی روی درخشش مانوئل نویر به فینال صعود کند.
بایرن مونیخ و رئال مادرید برای ششمین بار است که در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا روبرو هم صف آرایی می کنند. بایرن از این حیث آمار بسیار خوبی دارد آن ها در چهار نیمه نهایی (1976-1987-2001-2012) موفق شدند با عبور از سد رئال به فینال راه یابند و مادریدی ها نیز تنها فینال 2000 را با عبور از دیوار بایرن تجربه کردند. بایرن برای چهارمین بار در پنج فصل اخیر است که به نیمه نهایی لیگ قهرمانان صعود می کنند آن ها در هر سهحضور خود در نیمه نهایی راهی فینال شدند رئال برای چهارمین بار متوالی راهی نیمه نهایی شده است آن ها در سه نیمه نهایی گذشته نتوانستند فینال را تجربه کنند.


http://wallpaphd.com/wp-content/uploads/2013/04/Bayern-Munchen-vs-Real-Madrid-Celebration-2012.jpg

بایرن در پنج دیدار آخر خود در برنابئو بردی نداشته که از آن جمله فینال 2010 را می توان نام برد در آن سمت رئال در 17 بازی اروپایی گذشته ی خود در برنابئو شکست نخورده است آخرین باخت آن ها به دور رفت نیمه نهایی 2010-11 مقابل بارسلونا باز می گردد مربی بارسا در آن زمان پپ گواردیولا سرمربی فعلی بایرن مونیخ بود.
رئال مادرید بهترین خط حمله ی این فصل لیگ قهرمانان اروپا را با 32 گل زده در اختیار دارد اعتباری که رونالدو با 14 گلزده نقش بسزایی در رقم خوردن آن داشت. رئال در نه بازی از ده دیدار اخیر خود موفق شد حداقل دو گل وارد دروازه ی حریف کند تنها دیدار برگشت مقابل بوروسیا دورتموند بود که آن ها موفق به گلزنی نشدند بایرن مونیخ از این حیث با 24 گلزده رکورد پایین تری نسبت به رئال دارد.
دو تیم بیست و یکمین بازی خود در رقابت های اروپایی را امشب برگزار می کنند بایرن رکورد بهتری در 20 بازی گذشته دارد مونیخی ها 11 بار به پیروزی رسیده اند و 7 بار بازی را به مادریدی ها واگذار کردند هیچ باشگاه دیگری نتوانسته این تعداد شکست را به رئال تحمیل کند.http://bundesligafanatic.com/wp-content/uploads/2012/04/Real-Madrid-v-Bayern-Munich-e1335244100641.jpeg

سنگین ترین شکست تاریخ رئال در بازی های اروپایی را نیز بایرن مونیخ به ثبت رساند آن ها در دور دوم مرحله گروهی در فصل 00-1999 موفق شدند با گلزنی شول، افنبرگ، فینک و سرجیو 4 بر 2 رئال را در برنابئو شکست دهند.
رئال مادرید و بایرن مونیخ دو باشگاهی هستند که بیشترین حضور را در رقابت های اروپاا (لیگ قهرمانان و جام اروپا) داشته اند روال با 357 بازی و 210 پیروزی و بایرن مونیخ با 272 بازی و 151 پیروزی.
     
آی اسپورت
2014-04-23 19:12:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر