فهرست
خداحافظی سه گله استقلال از آسیا / دور افتخار در ورزشگاه خالی
خداحافظی سه گله استقلال از آسیا / دور افتخار در ورزشگاه خالی

خداحافظی سه گله استقلال از آسیا / دور افتخار در ورزشگاه خالی

آی اسپورت -

گلها : کبه (2گل ) ، محمد قاضی (59) برای استقلال و البلوشی برای الریان


استقلال: سیدحسین حسینی، جی‌لوید ساموئل، حنیف عمران‌زاده، پژمان نوری، آرش برهانی، محمد قاضی، قاسم قموشی (بابک جباری 90)، احمد نعمت‌الله، ایمان مبعلی، ایمان باصفا و مهرداد اولادی (بوبکر کبه 44)

سرمربی :امیرقلعه نویی

شرح بازی :
آبی پوشان ایران  از ساعت 21 امشب (چهارشنبه) در دیداری تشریفانی از گروه A لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی تهران میزبان الریان قطر بودند.
نماینده ایران که سابقه 2 بار قهرمانی در آسیا را دارد در حضور تماشاگران انگشت شمار خود این دیدار تشریفاتی را با گل های کبه(2 گل) و محمد قاضی به سود خود پایان داد تا با هفت امتیاز و ایستادن در رتبه سوم جدول رده بندی، وداع آبرومندانه ای از فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد.این درحالی است که استقلال فصل گذشته تا مرحله نیمه نهایی این رقابت ها پیش رفته بود.هرچند بازیکنان استقلال روی توپ های ارسالی چند فرصت مناسب گلزنی به دست آوردند اما در نهایت نیمه نخست با تساوی صفر بر صفر به پایان رسید.

در دقایق پایانی نیمه نخست، «مهرداد اولادی» مهاجم استقلال به دلیل مصدومیت جای خود را به «کبه» داد.

در نیمه دوم استقلال ایران حملات بیشتری را روی دروازه میهمان خود تدارک دید و در دقیقه 33 توپ ارسالی «پژمان نوری» با ضربه «کبه» دروازه الریان قطر جای گرفت.

در دقیقه 59 ضربه ارسالی «ایمان مبعلی» در یک رفت و برگشت به «محمد قاضی» رسید که این مهاجم با ضربه ای دیدنی گل دوم استقلال را به نام خود ثبت کرد.

کبه مهاجم استقلال در دقیقه 72 با فراری زیبا گل دوم خود و سوم آبی های ایران را به ثمر رساند اما خوشحالی زشت و زننده ای را پس از گل انجام داد.

در دقیقه 82، «فهدخلفان البلوشی» یکی از گل های خورده الریان قطر را جبران کرد.

در دیگر دیدار همزمان این گروه تیم های از پیش صعود کرده الجزیره امارات و الشباب عربستان به مصاف هم رفتند که در پایان نماینده عربستان به برتری 2 بر یک دست یافت تا مقتدرانه صدرنشین شود.

ایمان باصفا هافبک جوان استقلال مقابل الریان .عکس:رضا سعیدی پور


دقایق حساس :
نخستین فرصت این دیدار را الریانی ها بدست آوردند. شوت سنگین احمد علاءالدین درون محوطه جریمه استقلال را سیدحسین حسینی در دقیقه پنجم با واکنشی خوب دفع کرد.
در ادامه این دیدار آبی پوشان در دقیقه 17 می توانستند دروازه الریان را باز کنند. ارسال یک ضربه کاشته از سوی مبعلی با اشتباه دروازه بان الریان همراه شد و این توپ می رفت وارد دروازه شود که ضربه نه چندان خوب قاضی راهی اوت شد.
در دقیقه 26 این دیدار بود که داور مالزیایی این دیدار به دلیل خطای صورت گرفته روی محمد قاضی خطای پنالتی به سود آبی پوشان اعلام کرد که این ضربه را برهانی در دقیقه 28 با ضربه ای نه چندان خوب از دست داد. شوت او را دروازه بان الریان به خوبی دفع کرد.
 پس از این فرصت آبی پوشان در دقیقه 33 می توانستند به یک گل برسند. ارسال مواج مبعلی با ضربه سر ناقص برهانی همراه شد و باز هم این الحجری، دروازه بان الریان بود که با واکنشی مناسب مانع از فروپاشی دروازه تیمش شد.
ارسال دیدنی مبعلی در دقیقه 39 با ضربه سر خوب عمران زاده همراه شد و دروازه بان الریان با واکنشی دیدنی نگذاشت تا این توپ به گل تبدیل شود.
در دقیقه 56 پاس خوب برهانی به ایمان باصفا این بازیکن را در موقعیت شوت زنی قرار داد و ضربه دیدنی او با اختلافی ناچیز از بالای دروازه الریان راهی اوت شد.

آرش برهانی کاپیتان استقلال در بازی مقابل الریان بود .عکس:رضا سعیدی پور


شرح گلها :
1-0 ( استقلال) : در دقیقه 54 ارسال یک توپ خوب از سوی پژمان نوری با ضربه روی پای کبه همراه شد تا استقلال با حساب یک بر صفر از الریان پیش بیافتد.
2-0 (استقلال ):در دقیقه 59 اشتباه مدافعان الریان باعث شد تا توپ برابر محمد قاضی قرار بگیرد و این مهاجم فرصت طلب استقلال با یک ضربه فنی توپ را به گل دوم آبی پوشان تبدیل کرد.
3-0 (استقلال): در دقیقه 73 فرار کبه و پاس خوب قاضی برای این بازیکن، او را در شرایط تک به تک قرار داد و ضربه فنی این بازیکن با دفع ناقص الحجری همراه شد تا گل سوم استقلال در این دیدار رقم بخورد.
3-1(الریان): شوت سنگین فهد خلفان البلوشی در دقیقه 81 یک گل برای مهمان به همراه داشت
اتفاق ویژه: در دقیقه 26 این دیدار مدافع الریان با تکلی خطرناک، «محمد قاضی» را در محوطه جریمه سرنگون کرد تا داور اعلام پنالتی کند.«آرش برهانی» که در این دیدار کاپیتان استقلال بود  با ضربه ای ضعیف توپ را به دستان دروازه بان مهیمان کوبید تا استقلال بهترین فرصت گلزنی را از دست دهد.
استقلال تنها 5 بازیکن را در نیمکت خود داشت . سید مهدی رحمتی، مهرداد حسینی، بابک جباری، کبه و علیرضا واحدی نیکبخت ذخیره های استقلال دراین بازی بودند.


**جدول رده بندی گروه A:

1-الشباب عربستان/15 امتیاز (صعود به مرحله یک هشتم نهایی)

2-الجزیره امارات/10 امتیاز(صعود به مرحله یک هشتم نهایی)

3-استقلال ایران/ 7 امتیاز(حذف از مرحله گروهی)

4-الریان قطر/ 4 امتیاز(حذف از مرحله گروهی)

     
آی اسپورت
2014-04-23 23:13:12
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر