فهرست
رئال‌مادرید؛ ماشینِ برد
رئال‌مادرید؛ ماشینِ برد

رئال‌مادرید؛ ماشینِ برد

آی‌اسپورت- یک جمله قدیمی فوتبالی می‌گوید: «فینال‌ها را بازی نمی‌کنند‌؛ بلکه می‌برند.» این همان چیزی است که در رئال‌مادرید کاملاً قابل مشاهده است. از سال 2002 به بعد، رئالی‌ها هرگز در یک فینال بین‌المللی مغلوب حریفان نشده‌اند و از آن زمان 4 قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، چهار قهرمانی در سوپرکاپ اروپا و سه قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان کسب کرده‌اند و در ماه دسامبر در جام باشگاه‌های جهان در ابوظبی امارات به فکر ادامه دادن این روند خواهند بود.

همه چیز از جادوی زیدان در همپدن پارک در روز 15ماه می‌ سال 2002 شروع شد. در آن زمان زیزو رئال را به نهمین قهرمانی اروپایی‌‌اش رساند و در پی آن مادریدی‌ها موفق شدند در سوپرکاپ اروپا هم با پیروزی 3 بر یک مقابل فاینورد به قهرمانی برسند و پس از آن در جام باشگاه‌های جهان که آن زمان جام بین قاره‌ای نامیده می‌شد، در بازی فینال و در ورزشگاه الیمیپای آسونسیون، یوکوهاما را شکست دادند و جام دیگری را فتح کردند.

بعد از آن مدت زمانی طولانی سپری شد تا رئالی‌ها به جام بین‌المللی دیگری برسند ولی در این میان، هرگز در فینالی بازنده نشدند. در سال 2014 رئال‌مادرید به لطف گل تماشایی سرخیو راموس در دقیقه 93 و در مصاف با اتلتیکومادرید موفق شد به لادسیما (دهمین قهرمانی اروپایی‌اش) دست یابد و پس از آن هم در سوپرکاپ اروپا در شهر کاردیف، سویا را شکست داد و در نهایت در فینال جام باشگاه‌های جهان، سن لورنزو را شکست داد تا جام دیگری را به ویترین افتخاراتش اضافه کند.

دو سال بعد و در سال 2016 و با حضور زین‌الدین زیدان روی نیمکت مربیگری رئال، این افتخار‌آفرینی‌ها ادامه یافت. مادریدی‌ها با غلبه بر اتلتیکومادرید در فینال میلان و در ضربات پنالتی یازدهمین قهرمانی اروپایی‌شان را کسب کردند و در سوپرکاپ اروپا هم سویا را از پیش‌رو برداشتند و در فینال جام باشگاه‌های جهان در یک بازی سخت و نفسگیر، کاشیما آنتلرز را شکست دادند.جامی که رئالی‌ها سه‌شنبه شب و در سوپرکاپ اروپا مقابل منچستریونایتد کسب کردند، ششمین قهرمانی این تیم با حضور زیزو روی نیمکت مربیگری‌شان بود.

رئال‌مادرید در فصل 2017-2016 که اولین فصل حضور کامل زیدان روی نیمکت مربیگری‌‌اش بود، به دو جام ارزشمند دست یافت: قهرمانی در لالیگا که بعد از سال‌ها انتظار به دست آمد و قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا بعد از برد 4 بر یک مقابل یوونتوس در بازی فینال و این اولین دوگانه در تاریخ باشگاه مادریدی از سال 1958 به بعد بود.

دوران موفق زیزو روی نیمکت مربیگری رئال با موفقیت این تیم در بازی سه‌شنبه شب اسکوپیه و با قهرمانی در سوپرکاپ اروپا ادامه یافت و حالا به نظر می‌رسد رئال تبدیل به یک ماشین برد شده است.

11 فینال بین‌المللی متوالی که با برد رئال‌مادرید به پایان رسیده:

لیگ قهرمانان اروپا 2002-2001

رئال‌مادرید 2-بایرلورکوزن‌ یک: با گل‌های رائول و زیدان

سوپرکاپ اروپا 2002

رئال‌مادرید 3- فاینورد روتردام یک‌: با گل‌های روبرتو کارلوس، گوتی و پائووه (گل به خودی)

جام بین قاره‌ای 2002

رئال‌مادرید 2- یوکوهاما صفر: با گل‌های رونالدو و گوتی

لیگ قهرمانان اروپا 2014-2013

رئال‌مادرید 4- اتلتیکو مادرید یک (برد در وقت‌های اضافه‌) با گل‌های: سرخیو راموس، گرت بیل، مارسلو و کریس رونالدو

سوپرکاپ اروپا 2014

رئال‌مادرید 2- سویا صفر: دو گل از کریستیانو رونالدو

جام باشگاه‌های جهان 2014

رئال‌مادرید 2- سن لورنزو صفر، با گل‌های: سرخیو راموس و گرت بیل

لیگ قهرمانان اروپا 2016-2015

رئال‌مادرید یک-  اتلتیکومادرید یک (برد در ضربات پنالتی): با گلزنی سرخیو راموس

سوپرکاپ اروپا 2016

رئال‌مادرید 3- سویا 2: (برد در وقت‌های اضافه‌): با گل‌های اسنسیو، سرخیو راموس و کارواخال

جام باشگاه‌های جهان2016

رئال‌مادرید 4-  کاشیما آنتلرز 2 (برد در وقت‌های اضافه) با گل‌های: کریستیانو رونالدو (3) و کریم بن‌زما

لیگ قهرمانان اروپا 2017-2016

رئال‌مادرید 4- یوونتوس یک: با گل‌های کریستیانو رونالدو (2)، کاسمیرو و آسنسیو

سوپرکاپ اروپا 2017

رئال‌مادرید 2- منچستریونایتد‌ یک: با گل‌های کاسمیرو و ایسکو

 

۴    
آی اسپورت
2017-08-12 16:22:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر