فهرست
بازگشت سردار؛ چیزی را فراموش نکردید؟
بازگشت سردار؛ چیزی را فراموش نکردید؟

بازگشت سردار؛ چیزی را فراموش نکردید؟

آی اسپورت - جدول عملکرد بازیکنان لیگ روسیه در فصل جدید نشان می‌دهد که سردار آزمون یکی از بهترین‌ها بوده. 4 گل زده و 4 پاس گل داده. فقط «فدر شالوف» مهاجم تیم زسکا به اندازه آزمون در 8 گل تاثیر مستقیم داشته است. پس طبیعی است که کارلوس کی‌روش یا هر کس دیگری که سرمربی تیم ملی باشد، او را دعوت کند. حتی می‌توان بخشی از انتقادهایی که در جام جهانی به آزمون می‌شد را به حساب احساسات گذاشت و استدلال فنی کرد که همچنان او یکی از بهترین‌های فوتبال ایران است. 

اما هیچ کدام از این واقعیت‌ها باعث نمی‌شود که اتفاقات بعد از جام جهانی را نادیده بگیریم. سردار آزمون به هر دلیلی تصمیم گرفت از تیم ملی خداحافظی کند. تصمیمش را اعلام کرد. نه یک بار که چند بار هم تکرار کرد که نمی‌خواهد به تیم ملی برگردد. حتی اولین دعوت کارلوس کی‌روش را هم بی‌پاسخ گذاشت و به اردوی تیم ملی نرفت.

کی‌روش شبی که مهمان برنامه 90 بود، تلاش کرد حق را به آزمون بدهد و بگوید داستان او با بازیکنانی که قبلا به تیم ملی پشت کرده‌اند، متفاوت است. تلویحا گفت اتفاقاتی پشت پرده افتاده که مردم خبر ندارند. سربسته به مسائل قومیتی ربطش داد. اما نتیجه چه شد؟ دوشنبه شب قبل که فردوسی‌پور درباره امید اول گلزنی ایران در جام ملت‌های آسیا نظرسنجی گذاشت، آزمون نه تنها نصف سامان قدوس رای نیاورد که قافیه را به مهدی طارمی، ستاره مغضوب پرسپولیسی‌ها هم باخت.

نتایج این نظرسنجی یک پیام روشن داشت؛ اینکه با وجود توضیحات کارلوس کی‌روش و بی‌تفاوتی مدیران فدراسیون فوتبال، مردم هنوز سردار آزمون را نبخشیده‌اند. هنوز با رفتار او بعد از جام جهانی و قهرش از تیم ملی کنار نیامده‌اند.

اگر این استدلال را بپذیریم آن‌وقت باید چاره‌ای بیندیشیم برای فاصله‌ای که بین ستاره جوان تیم ملی با مردم و رسانه‌ها افتاده است. بی‌توجهی به این فاصله و حضورش در تمرین تیم ملی بدون هیچ توضیحی، چاره کار نیست. حتی اگر کارلوس کی‌روش هم نخواهد این واقعیت را بپذیرد، فدراسیون فوتبال باید خودش کاری بکند. شاید لازم نباشد آزمون از مردم عذرخواهی کند ولی دست کم بهتر است بیانیه‌ای منتشر شود که نشان دهد تصمیمی که او بعد از جام‌جهانی گرفته با حسی که او امروز به پیراهن تیم ملی دارد، متفاوت است. شاید این طوری مردم قبول کردند که سردار آزمون با دل و جانش به تیم ملی برگشته و کسی منتش را نکشیده. شاید باور کردند که هیچ بازیکنی از تیم ملی بزرگ‌تر نیست.

همشهری ورزشی

۹ ۷  
آی اسپورت
2018-10-12 15:31:00
نظر دهید

۷ نظر
جيم
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۷:۴۰
غاطبه ي مردم ايران از جمله منتقدين عزيز شعور درست درموني ندارند .... همين هم زيادشون ه. كسي احترام ادم بيشعور و نمك نشناس رو نگه نميداره .... دو طرفه است؛ ملت مثل گربه بي حيايند و گاز ميگيرند دستي كه بهشون غذا ميده (از جمله مطالبي كه همين قماش نگارنده ي بالا موقع بازي ها به اسم انتقاد تفت مي دهند) ديگران هم به يك جاي مباركشون حسابشون نمي كنند ... چيزي كه عوض داره گله نداره
۷
قارتال
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۰۰
تیم ملی بزرگه در ش بحثی نیست ،ولی وقتی بازیکن بزرگ رو از تیم ملی بزرگ بگیری نتیجش میشه به سخره گرفته شدن توسط تیمهای رقیب، مثالی می زنم سلطان علی پروین گفت که تیمش بدنسازی درستی نداشت وقتی در مقدماتی جام جهانی تو قطر شرکت کرد اما مطلبی از بهزاد غلامپور نزد که یک تنه کمر تیم رو شکست ،در نبود عابدزاده که میشد با مدیریت صحیح به این مسابقات رسوندش ،میشد از دروازبان آماده ی اون روزهای سایپا استفاده کرد و بهتر نتیجه گرفت.الان که تیم ملی از دو قطبی بودن خارج شده و ارزشها جای نا ارزشها رو تو تیم ملی گرفته عده ای بیرون از گود میخواند با ترفند تخریب و اسطوره سازی ،بازیکنان مورد دلخواه خودشونو به تیم ملی قالب کنند.مطمان باشید دوستان تا کی روش سرمربی تیم ملیه در حضور بازیکنی چون سردار ،ریسک استفاده از امثال کاوه و علیپورو عنصر تازه پیوسته به این گروه مرتضی تبریزی رو نمی پذیره ،در ضمن سردار نباشه هم ،بازی به این دو سه نفر نمیرسه وقتی امثال قدوس و طارمی و انصاری فرد پشت سر او هستند.
۲
شاهین
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۱۴
غاطبه؟ :))
۱
شاهین
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۱۴
غاطبه؟ :))
۱
شاهین
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۱۴
غاطبه؟ :))
۱
فرزاد مهریار
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۵۸
مثلاً از اَجلّه بی شعوران و وحوش با مغز کوچک زنگ زده همین آقای جیم . اولا این قدر سواد ندارد که بفهمد قاطبه درسته نه «غاطبه» دوماً با همین مغز نخودی و شعور گل کلمی نمی‌فهمه نقد یکی از ملزومات جامعه مدرنه . دوست داره یکی به دهنش قلاده بزنه و تو سرش بزنه و تحقیرش کنه چون فاقد شعور ادراک دموکراسیه . به رعیت بودن و خر دیگری بودن عادت کرده
۲
A
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷، ۲۲:۰۶
کل نظردهنده های این برنامه لنگی هستن و طرفدار دلال کروات! پس همین می شه که سردار رای نمیاره و اینکه سردار ترکمنه و برای مژادپرستای کثیف تهران و ایران الخصوص لنگیها سردار استخون تو گلو هست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر