فهرست
تیم جدید بیرو؛ رویاهای بزرگ با جایگاه تضمینی!
تیم جدید بیرو؛ رویاهای بزرگ با جایگاه تضمینی!

تیم جدید بیرو؛ رویاهای بزرگ با جایگاه تضمینی!

آی اسپورت - نهایی شدن انتقال بیرانوند به رویال آنتورپ بلژیک، بالاخره او را به آرزوی قدیمی یعنی حضور در لیگ‌های معتبر اروپایی رساند. لیگ بلژیک، جزو 10 لیگ برتر اروپا محسوب می‌شود و از نظر یوفا، در رده هشتم لیگ‌های قاره قرار دارد. در هفته‌های گذشته، بحث حضور بیرانوند در خنک هم مطرح بود. باشگاهی که نسبت به آنتورپ، شناخته شده‌تر است. با این حال بیرانوند برای رسیدن به اهدافش، تصمیم گرفت با آنتورپ قرارداد ببندد.

آنتورپ به عنوان قدیمی‌ترین باشگاه فوتبال بلژیک با 140 سال قدمت، تیم پرافتخاری محسوب نمی‌شود اما در سال‌های اخیر، توانسته شرایط خوبی داشته باشد. آن‌ها فصل پیش در لیگ بلژیک چهارم شدند و سهمیه لیگ اروپا را بدست آوردند. هر چند در مرحله پلی آف، با گل زده در خانه حریف حذف شدند و به دور گروهی نرسیدند. این فصل هم، آنتورپ در رده سوم قرار دارد و با ادامه این روند، شانس بالایی برای کسب سهمیه لیگ اروپا و در حالت رویایی، لیگ قهرمانان اروپا دارد. دیومرسی ام‌بوکانی آقای گل فعلی لیگ بلژیک هم در این باشگاه بازی می‌کند. آنتورپ با پیشرفتی قابل توجه سال 2017 از سطح دوم فوتبال بلژیک به سطح اول صعود کرد، سال 2018 هشتم شد، سال 2019 در رده چهارم جدول نهایی قرار گرفت و این فصل، فقط کلوب بروژ و خنت را بالای سرش می‌بیند. روندی صعودی، که خرید بیرانوند هم بخشی از آن است و دروازه‌بان شماره یک تیم ملی را به آینده امیدوار می‌کند.

به نظر نمی‌رسد بیرانوند برای حضور در ترکیب اصلی آنتورپ، ماموریت چندان سختی داشته باشد. در سه فصل اخیر، سینان بولات ترکیه‌ای دروازه‌بان اول آنتورپ بوده است. این دروازه‌بان 31 ساله از تیم ب پورتو به آنتورپ پیوسته و نتوانسته آمار چندان خوبی داشته باشد. آنتورپ با خوردن 27 گل در 23 بازی، ضعیف‌ترین خط دفاع را بین 5 تیم بالای جدول دارد و بولات، فقط در 4 بازی از 21 بازی که به میدان رفته توانسته کلین شیت کند. آماری که باعث شد آن‌ها سراغ خرید یک دروازه‌بان جدید بروند. قرارداد بولات هم در پایان این فصل، به اتمام می‌رسد و بیرانوند بدون رقیب، شماره یک باشگاه را می‌پوشد.

با در نظر گرفتن این شرایط، انتقال بیرانوند به آنتورپ، می‌توان تصمیمی امیدوار کننده باشد. باشگاهی که در مسیر پیشرفت است، فصل آینده در لیگ اروپا به میدان می‌رود و با جدایی دروازه‌بان اصلی، جایگاه تضمین شده‌ای در اختیار بیرانوند می‌گذارد. شاید سال آینده، آن‌ها بتوانند طلسم حضور در مرحله گروهی لیگ اروپا را هم بشکنند. با درخشش دروازه‌بانی که غیر ممکن‌های زیادی را در ایران، ممکن کرده است.

۷ ۱  
آی اسپورت
2020-01-29 20:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
رضا
چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸، ۲۱:۲۸
بیرانوند که سربازی نکرده منعی برای خروج ازکشورندارد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر