فهرست
سوژه روز: همه جای ایران سرای من است!
سوژه روز: همه جای ایران سرای من است!

سوژه روز: همه جای ایران سرای من است!

آی اسپورت- یک زمانی تعصب به تیم و پیراهنش،  اصل مهمی در فوتبال ایران محسوب می شد و بازیکنان زیادی بودند که وفاداری به باشگاه محبوبشان را به خوبی ثابت می کردند. راه دور نمی رویم. همین ابراهیم صادقی که امسال به عنوان کمک علی دایی روی نیمکت سایپا می نشیند از سال 79 که به سایپا آمد، دیگر از این تیم جدا نشد و نزدیک به 450 بازی برای این تیم انجام داد تا لقب نارنجی وفادار به این بازیکن داده شود. اما دیگر دوران ابراهیم صادقی و بازیکنانی با تفکر او تمام شده و این روزها بازیکنان به تیمی می روند که شرایط بهتری – به خصوص از نظر مالی – برایشان داشته باشد.

نمونه بارز این بازیکنان محمدرضا خلعتبری است که از سال 82 تا امروز، 12 باشگاه عوض کرده. به جز ذوب آهن که خلعت 4 فصل متوالی در آن توپ زد و سپاهان و ابومسلم، که دو سال متوالی این بازیکن را در اختیار داشتند را فاکتور بگیریم او در بقیه تیمها فقط یکسال حضور داشته. شموشک، ابومسلم، ذوب آهن، الغرافه قطر، الوصل امارات،سپاهان، عجمان امارات، پرسپولیس،گسترش فولاد، سایپا و پدیده تیمهایی بوده اند که خلعتبری در آنها توپ زده است.

به جز خلعتبری، محمدرضا قاضی همبازی او در پدیده هم یکی دیگر از بازیکنانی است که در این 10 سالی که از حضورش در لیگ برتر می گذرد، زیاد تیم عوض کرده. فولاد، ذوب آهن، پرسپولیس، استقلال، صبا، نفت و پدیده تیمهایی بوده اند که قاضی در آنها توپ زده. جالب اینکه او فقط در ذوب آهن، سه فصل متوالی حضور داشته و در بقیه تیمها نهایتا دو فصل بازی کرده است.

مگر می شود درباره بازیکنانی که زیاد تیم عوض می کنند صحبت کرد و حرفی از فرزاد حاتمی نزد.  بازیکنی که عادت کرده ایم هر فصل او را در تیم جدیدی ببینیم. راه آهن، قبله آذربایجان، سپاهان، صبا، تراکتورسازی، استقلال، فولاد، پرسپولیس، مس، ملوان  و دوباره تراکتور تیمهایی بوده اند که حاتمی پیراهن آنها را پوشیده و به جز سپاهان که حاتمی سه فصل در آن حضور داشته، بقیه تیمها نهایتا یک فصل میزبان مهاجم فعلی تراکتورسازی بودند.

سیدمهدی سید صالحی هم دیگر بازیکنی بوده که علاقه خاصی به تغییر تیم داشته. راه آهن، سپاهان، پیکان، استقلال، تراکتورسازی، پرسپولیس، سایپا، استقلال خوزستان و گسترش فولاد تیمهای سیدصالحی در دوران حضور او در میادین بوده اند. به جز سپاهان که بیشتر از 5 فصل میزبان سیدصالحی بوده، او در بقیه تیمها نهایتا یک فصل حضور داشته( البته او در استقلال دو فصل متوالی توپ زد)

 

روزنامه هفت صبح

۳ ۲  
آی اسپورت
2017-08-24 09:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
م س ح ح ق
پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۴۲
خلعتبری خیلی هم با تعصبه و یه سپاهانیه ولی چون سپاهان نخاستش از این تیم رفت. تموم این سالها هم عکس پروفایلش با پیرهن سپاهان بوده
۱
فرهاد
پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۴۶
جالبه همه اینها بیشترین فصل حضورشان در اصفهان بوده بزرگترین اشتباه پارسال سپاهان دیپورت خلعتبری بوده . خلعتبری و سپاهان برای هم ساخته شده بودند
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر