فهرست
انتقاد تند کریمی از رسانه‌ها؛ رنگ عوض می‌کنید
انتقاد تند کریمی از رسانه‌ها؛ رنگ عوض می‌کنید

انتقاد تند کریمی از رسانه‌ها؛ رنگ عوض می‌کنید

آی اسپورت - علی كریمی حالا دیگر در فوتبال ما جادوگر نیست. او یك عصیانگر علیه فساد در فوتبال هست. كریمی نه وام‌دار كسی هست و نه نیاز به رسانه دارد چون خودش زبان آزادی بیان به حساب می‌آید. حرفش را می‌زند؛ بی‌پروا و همانطور كه در دوران بازیگری‌اش حریفان را بی‌پروا دریبل می‌زد و حالا هم می‌خواهد با زبان تند انتقاد ساختار فاسد فوتبال را كنار بزند تا فوتبال روزهای روشن‌اش را ببیند. مرد عصیانگر فوتبال ایران دل پری از رسانه‌ها داشت و معتقد است رسانه‌ها رسالت قلم را پاس نمی‌دارند. وقتی با او تماس گرفتیم به شدت از رسانه‌های ورزشی و حتی برنامه 90 شاكی بود. مكالمه ما با كریمی و انتقاد تند او از رسانه‌ها خاتمه نداشت و نتوانستیم او را قانع كنیم كه همه را با یك چوب نراند ولی جادوگر فوتبال ما درست به مانند دوران بازیگری فقط دریبل‌های خودش را زد آن هم بدون توجه به اینكه حریف كیست! مصاحبه ما با كریمی بدون سانسور منتشر می‌شود تا به او ثابت كنیم همه را مثل هم نبیند. كریمی در طول مصاحبه با صدایی بلند كه نشات‌گرفته از دل پر دردش بود، حرف زد.

می‌خواستم نظر شما را درباره بازتاب صحبت‌های‌تان در برنامه لیگ یك بدانم؟

شما چرا به من زنگ زده‌اید؛ من حرف‌هایم را زده‌ام حالا دنبال پیگیری هستید. شما در روزنامه‌تان چه كرده‌اید؟! به عنوان خبرنگار فقط دنبال تیترزدن از دیگران هستید. نه این طور نیست شما وظیفه دارید از مسوول ذی‌ربط در فوتبال سوال بپرسید نه از من.

ما مثل شما نمی‌توانیم همه مسایل را مطرح كنیم چون مدرك نداریم.

اینطور نیست. اتفاقا قدرتی كه شما دارید من ندارم. چرا نمی‌روید از 20 نفر درباره فساد فوتبال و اتفاقاتی كه رخ داده سوال بپرسید. مگر می‌شود بدون مدرك حرف زد؟ چطور برای مصاحبه صدا را ضبط می‌كنید. این كار شماهاست كه با مدرك حرف بزنید. بحث من با شما این است كه چرا كاری نمی‌كنید تاج پاسخگو باشد.

خب باید جوابگو باشند. بدون مدرك بنویسیم از ما شكایت می‌كنند و كسی هم نیست از ما دفاع كند.

برای همین هست كه من كاری به شماها ندارم و توقعی هم از شما ندارم. چرا هر روز نمی‌نویسید كه تاج پاسخگو نیست. من حرف‌هایم را زدم ولی چرا پاسخگو نیستند؟ شما باید پیگیر باشید نه من. من حرفم را زدم.

آخه بدون مدارك نمی‌شود؛ شما هم قطعا مدرك دارید و مداركی كه شما دارید به دست‌مان نمی‌رسد.

نه آقاجون این طور نیست. اگر این طور باشد من هم براساس شنیده‌هایم از افراد مورد اعتماد حرف زدم؛ پس چرا از من شكایت نمی‌كنند.

راحت بگم چون شما علی كریمی هستید و حتما مدرك هم دارید. گویا در مصاحبه‌ای كه داشتید، گفتید مدرك دارم و ماجرای دلارهای گم شده فدراسیون را به‌زودی افشا خواهم كرد.

بله... من هم به موقع مداركم را ارایه خواهم كرد ولی شماها چه می‌كنید فقط دنبال این هستید از این و آن حرف بكشید و فقط دنبال تیتر زدن برای خودتان باشید. من روی شما از اول هم حساب نمی‌كردم. تا كی می‌خواهیم اینطور زندگی كنیم. چرا نباید حرف‌مان را بزنیم. تا كی باید سكوت كنیم تا یك عده «سر و مر و گنده» كارشان را بكنند. باید یك جا بالاخره این وضعیت درست شود.

برای همین هست كه خیلی‌ها از جمله علی دایی صحبت‌های شما را تایید كردند؟

شما چه كار كردید؟ من كاری ندارم بقیه چه گفته‌اند... شماها فقط دنبال این مسایل هستید. چرا جو درست نمی‌كنید تا برای یك بار هم كه شده آقایان پاسخگو باشند. اصلا كمپین پاسخگویی مسوولان فدراسیون فوتبال را راه بیندازید. این نشد كار كردن شما رسانه‌ها كه از این و آن مصاحبه بگیرید. گفتم كه شماها فقط دنبال تیتر زدن هستید. وظیفه دارید از مسوول فدراسیون سوال بپرسید چه كاری برای فوتبال مملكت كرده‌اید.

ما هم به اندازه خودمان نوشته‌ایم؛ شاید شما هم حق داشته باشید ولی ما هم حقایقی را بسته به میزان آگاهی بیان كرده‌ایم.

من هیچ موقع روی شما رسانه‌ها حساب نكرده‌ام و نمی‌كنم. می‌گویید اعتقاد داریم ولی من كه ندیده‌ام. نه شما بلكه از برنامه 90 هم نمی‌شود انتظار داشت. چه شد بحث بلیت‌فروشی دربی را ادامه نداد. چرا ورود نكرد به چنین بحث مهمی؟!

عادل ورود كرد ولی كسی پاسخگو نبود.

یعنی چی؟! اگر ادامه می‌داد درست می‌شدند. تاج پاسخگو نیست چون كسی پیدا نمی‌شود از او سوال كند. به جای اینكه یك هفته امثال مرا تیتر كنید، دنبال این باشید امثال تاج پاسخگو باشند. من شاید در خیلی موارد دانش و آگاهی نداشته باشم اما درباره فوتبال از امثال تاج خیلی بیشتر اطلاعات دارم. از تاج بپرسید سه تا بازیكن بایرن مونیخ را نام ببرد اگر بتواند بگوید... چرا باید چنین كسانی رییس فدراسیون شوند. نه تاج بلكه قبل‌تر از او هم اینطوری بود. مگر می‌شود من مسوول یك ارگان باشم ولی اطلاعات و تخصص نداشته باشم.

شما بعد از ماجرای نفت به نظر می‌رسد خیلی مسایل را متوجه شدید.

من خیلی وقت است می‌دانستم؛ حكم استیناف من را نگاه كنید مربوط به چه تاریخی است؟ الان هم با فشار AFC آمده‌اند و مجبور می‌شوند به برخی از پرونده‌ها رسیدگی كنند. فكر می‌كنند طب مرا بدهند فوتبال درست می‌شود. اگر الزام كاری نبود، هیچ‌كاری نمی‌كردند.

ولی مگر می‌شود ظرف یك هفته این همه بدهی انباشته را درست كرد؟ به نظر می‌رسد بعدها خیلی مسایل رو شود.

بله همین طور است. این وسط سندسازی می‌كنند اما AFC زرنگ است و بعدها آبروریزی‌شان رو می‌شود.

به قول دایی با گردن كلفتی می‌خواهند كارشان را پیش ببرند؟

اصلا بحث گردن كلفتی نیست... وقتی می‌روند رای می‌آورند، باید پاسخگو باشند. شما مقصر هستید... من اصلا صحبتی با شما ندارم چون بی‌فایده است و فقط دنبال تیتر زدن هستید. اگر پیگیری می‌كردید، ماهیت این دار و دسته‌ای كه هفت، هشت سال است در فوتبال حضور دارند مشخص می‌شد. چرا یكی از اینها نمی‌پرسد برای فوتبال چه كار ماندگاری كرده‌اند. بیایند برای امثال من و مردم توضیح دهند. قانون است اما برای خودشان همین قانون را اگر به نفع‌شان نباشد، اجرا نمی‌كنند.

فكر می‌كنید صدای شما به جایی هم برسد؟

باید از یك جایی شروع شود... اگر قرار است صدای ما به جایی نرسد، در فوتبال را تخته كنید. من نیازی به فوتبال ندارم و اصلا نمی‌خواهم در فوتبال باشم. اگر حرفی می‌زنم و كار می‌كنم برای آینده فوتبال است. نمی‌دانم چرا این بازیكنان فوتبال برای آینده خودشان كاری نمی‌كنند.

می‌ترسند تیم‌ملی را از دست دهند یا مشكل برای‌شان ایجاد شود.

متاسفم... یك سری به خاطر اینكه به هر قیمتی در تیم‌ملی باشند، دست به هر كاری می‌زنند. یك جو مردانگی در وجودشان نیست. اینكه می‌گویند كارلوس بازیكن‌سالاری نكرد، اشتباه است. او با مردسالاری مبارزه نكرد چون بعضی‌ها مرد نیستند. بازیكنی كه حق خودش را نمی‌گیرد هر طور كه بخواهند عمل می‌كند، مرد نیست. آنها هم روی شما حساب می‌كنند اما شماها هم فقط دنبال خوراك خبری خودتان هستید.

همه مثل هم نیستند علی‌آقا... ما هم مطلب آن بازیكن نفت را كه پول خواسته بودند را روی جلد بردیم و شما هم در اینستاگرام كار كردید.

چرا ادامه ندادید؟ چرا ترسیدید؟ من گنده‌های شما را می‌شناسم... چهار تا جلسه فدراسیون دعوت می‌شوید و رنگ عوض می‌كنید. حالا می‌خواهید از من ناراحت شوید یا نه اصلا برایم مهم نیست.

باید با مدرك حرف زد...

من حرفم را زده‌ام و مداركم را هم ارایه خواهم كرد. شما هم اگر مدرك دارید چرا به سازمان بازرسی نمی‌روید و از آنها نمی‌خواهید بررسی كنند. باید از همه‌ بخواهید تا به وضعیت فدراسیون و آقایان رسیدگی كنند.

 

روزنامه گل

 

۱۶۲ ۱۸  
آی اسپورت
2017-11-13 15:58:00
نظر دهید

۱۸ نظر
علی پرسپولیسی
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۱۵
دمش گرم واقعا . داره میترکونه. و انتقادشم از شما به جاس. این همه روز میگذره آقا هرروز تیتر کنید که چرا تاج و دار و دستش پاسخگو نیستن. شک نکنید دارن زمان میخرن تا سند سازی کنن
عه! آقا چرا می خندی؟
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۴۹
رسانه های ما فقط برای قلیون کشی و اینجور مسایل مدرک دارند!
عه! آقا چرا می خندی؟
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۴۹
رسانه های ما فقط برای قلیون کشی و اینجور مسایل مدرک دارند!
ويلي
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۲۸
براوو جای خوشوقتیه که بالاخره قدر جایگاه جریانساز خودشو دونست به جای مستهلک شدن و درگیری با کوتوله هایی مثل جهانیان (که از یک دعوای شخصی سر قرارداد فراتر نمیرفت) اینبار با تمام قوا زده به ریشه این لانه فاسد ....کریمی و شجاعی جا پای قلیچ خانی و حجازی گذاشتن الحق که هیچ عاقبت بخیری بالاتر از نام نیک نیست
حجت
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۲۸
دست ميذاري رو بليط فروشي دادن به شركت فلان آقا زاده، تبليغات محيطي دست فلان شركته به ظاهر خصوصيه كه در اصل مال يه ارگان نظاميه، حق پخش دست صدا و سيماي ميلي دولتيه. سامانه ٣٠٩٠ و پول مستقيم مردم به باشگاهها رو غارت كردن. يه مشت دزد نشستن دارن خون فوتبال رو ميمكن. اين وسط ٤ تا جوجه خبرنگار و هرزنامه مثل همين گل دنبال اينن از لفت و ليسا يه چيزي بهشون بماسه. قلم رو ميفروشن به نازل ترين قيمت!
یالثارات
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۴۸
دستگاه قضایی باید این علی کریمی تنها به خاطر همین مصاحبه به جرم تشویش اذهان عمومی محاکمه کنه
مشکل این فتنه گر سبز لجنی طرفدار نظام منحظ ستمشاهی با تاج در ارزشی بودن و بسیجی بودن او هست
علی کریمی بخشی از همون پروژه نفوذ دشمن هست
به نظرم از مصادیق آتش به اختیار یکی همین تو دهنی زدن و تنبیه کردن علی کریمی هست وگرنه بقیه مزدوران دشمن دل و جرات پیدا میکنند
۲ ۹
بابک پرسپولیسی
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۱۶
سلام خوبی؟ تو سوریه که هیچوقت نرفتی تو عراق هم برای جنگ با داعش نرفتی تو یمن هم که برای جنگ کودک کشان عربستانی نرفتی
لا اقل برای کمک به زلزله زده ها ی هم وطن دو روز به خودت زحمت بده برو

برزو
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۲۵
ببینم تو پسر خاوری نیستی؟
شنیدم الان داری تو کانادا برج میسازی!
ملانصرالدین
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۲۶
شما سرت توی یه آخوری هست که تا چوب رو برداشتن میترسی!اخراجیهای یک فیلم بدی بود ولی توی یه صحنه موقع ثبت نام برای رفتن به جبهه،شریفی نیا کلمه دزد از دهنش خارج میشه.درحالیکه شخصیت با بازی امین حیایی مورد خطابش نبود یهو ناخودآگاه گفت دزد خودتی!حکایت شماهاست.علی کریمی گفته دزد و تو برمیگردی بهش میگی دزد خودتی!اما بقیه موارد که در کامنت بعد اشاره میکنم...
علی پرسپولیسی
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۴۱
امثال توی بی وجود ، آتش به اختیار های مجازی هستید . تو واقعیت وجود و جرات نشون دادن خودتونو ندارید
آبیدل
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۵۲
اصلا هم تابلو نیست این چرت و پرت ها برای بیشتر بدبین کردن همه نسبت به مذهبی هاست،شلمغز
۳
یوسف
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۸:۲۱
جواب به آبیدل:
من امثال یالثارات را به ماله کشایی مثل تو ترجیح میدم آخه چیو میخوای کتمان کنی مگه حرفای این مردک هر روز و هر شب تو صدا و سیما و تابلوی تبلیغات شهری و تریبون های مختلف گفته نمیشه
بعد تو نشستی تا این یک کامنت میزاره شعار میدی هدفش بدنام کردنه؟
ببینم اونایی که میگن زلزله و خشکسالی به خاطر بی حجابی هست اونا هم مثل این دارند کامنت میزارند؟یا از تریبون اون حرفارو میزنند؟
ملانصرالدین
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۸:۲۸
مشکل دقیقا سند داشتن و نداشتنه.رسانه های ما در بسیاری موارد با سند صحبت کردن و به خاک سیاه نشستن چه برسه به حالا که سندی نیست و قدرتمندانی هستن که اگه آزاد بذاریشون تمام روزنامه ها رو میبندن!نمونه میخواین؟املاک نجومی شهرداری!برید سرگذشت یاشار سلطانی رو بخونین.عین آیینه عبرت جلوی روتونه.پس کسی حق نداره از رسانه ها(ی پاکی که واقعا مدرک ندارن) گله ای داشته باشه.بله،رسانه ها و ژورنالیستهای ناپاکی هستن که همه چیز رو میدونن و یا از ترس چشماشونو بستن یا حق السکوتشون رو میگیرن.علی کریمی با قاطعیت گفته مدرک داره.همه ی ما،بجز امثال این یارو یالثارات(چقد کامنتاش به مطالب اون روزنامه لجن آمیز میاد!)به راستگویی و درستی علی کریمی ایمان داریم.علی کریمی زیربار حرف ناحق نمیره.بعد از انتخابات ننگین ٨٨ و زمانیکه مورالس به ایران اومده بود،رییس دولت وقت در تلاش و دست و پا زدن کودکانه ای برای مشروع جلوه دادن خودش از بازیکنای محبوب دعوت میکنه که توی یه مسابقه فوتسال با حضور خودش و مورالس شرکت کنن.در کمال تعجب فرهاد مجیدی دعوت رو میپذیره و میره و از چشم بسیاری از هواداران حق طلب استقلال هم میفته.اما علی کریمی نمیره و محبوب بسیاری از همون دسته استقلالیها هم میشه.بهتر نیست علی آقا یک کپی از همه مدارکش رو به تمام روزنامه ها و همینطور برنامه نود بفرسته؟اگر تمام روزنامه های ورزشی و حتی سیاسی،یکصدا با هم اقدام به چاپ اون مدارک کنن هیچ قدرتی قادر به سرکوبشون نمیشه.پس از علی آقا خواهش میکنیم در غیر اینصورت از رسانه ها گله نکنه.برای ما مردم و مخاطبان هم اصل بر برائته مگر اینکه مدرک مستدلی رو بشه.و باز در غیر اینصورت به آقای تاج تهمت زده شده و وجهه ایشون تخطئه شده که باید اعاده حیثیت بشه از ایشون.والسلام
۴
بی طرف
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۲۲:۱۳
یعنی عاشق کامت های این یالثاراتم، فقط فحش میده، تهمت میزنه، از دید ایشون و اون روزنامه ای که دور روز توقیف شد، هر کی باهاشون مخالفه یا جاسوسه، یا نفوذیه، هر حرفی هم که بر خلاف میلشون باشه یعنی تشویش اذهان عمومی، تنها کاری هم که دوست دارن انجام بدن اینه که بزنن توی دهن طرف چون نیازی نمی بینند که بهش پاسخ بدن (البته پاسخی هم ندارن که بدن)
حرف حساب
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۲۳:۱۷
آخه بدبخت ببین فقط یه لایک داری اون هم حتما خودتی! پس ببند دهن کثیفتو! راستی دیدی چه بلایی سر مسکن مهری اومد که احمدی نژاد آشغال شما درست کرده بود!؟؟ تف تو وجدان و غیرتت!
مهرداد
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۵۲
دقیقا مشکل علی کریمی همینه که بدون مدرک و احساسی صحبت میکنه
همه ما قبول داریم فساد در فوتبال هست ولی 12 میلیون دلار که علی کریمی گفت متاسفانه از اساس اشتباه بود و علی کریمی یه بار دیگه با حرف زدن احساسی ، اصل موضوع که فساد در فوتبال بود رو با اطلاعات نادرست خرابش کرد
كسري
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶، ۰۱:۵۴
براي اين مدل دوستان كه طرز فكر اتش به اختياري دارن همين نوشته كافيه،گفتم به ابن ملجم:همدين بيقرارم ! ان شب چرا زدي تو،ضربت به فرق يارم؟ گفتا: قضاوت و تيغ، با هم به من سپردند ، وانگه يكي به من گفت ، اتش به اختيارم... شما خوارج دين هستين ،شما و روساتون خدايي اگه امام علي رييس اين حكومت بشه اولين كاري كه ميكنه چيه يادش بخير قاضي مرتضوي چه فرت و فرت روزنامه هارو زمان خاتمي كه فقط داشتن از كثيف كاريه اينها پرده بر ميداشتن ميبست تا مجلس اومد قانون مطبوعات رو تصويب كنه تا راحت اين اقايون نتونن صداي ملت رو خاموش كنن كه ... نميشه بقيرو گفت شما برين تاريخ اون زمان رو ببينيد تا بدونين چي شد نه از پايبست ويرانه ... خدا خودت بياد ايرانم برس
۲
ايمان
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶، ۰۲:۰۲
حالا شد چون مدرك نداريم حرف نميزنيم ؟!؟!
چرا شر و ور ميگيد ؟ مثلاً اين كه فشار بياريد كه فدارسيون ريز صورتحساب ها و پول هايي كه خرج كرده اعلام كنه و شفاف سازي مالي كنه مدرك ميخواد ؟ مگه قراره تهمت بزنيد ؟ قراره شفاف سازي درخواست كنيد !!
اين همه نويسنده داره اين سايته كه راجع به صغير وكبير اين فوتبال دل نوشته و تحليل مينويسن .. مثلاً اين محمد حسين عباسي و تورج عاطفي و اينا نميتونن دو هفته راجع به اين مسائل مطلب بنويسن و از اين مديران فدارسيون بخوان كه شفاف سازي كنن ؟!؟!
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر