فهرست
دیوار تلخ بی‌اعتمادی
دیوار تلخ بی‌اعتمادی

دیوار تلخ بی‌اعتمادی

آی اسپورت - سر صبح بود که با پیغام هواداران استقلال مواجه شدم. آنها سوال‌هایی داشتند که در ظاهر حتی نباید در ذهن‌شان ایجاد می‌شد، اما وقتی به عمق حرف‌هایشان فکر می‌کردی، باید برای این تاسف می‌خوردی که چرا اعتماد حلقه مفقوده زندگی این روزهای ماست!

چند وقتی است با هواداران فوتبال ارتباط نزدیک‌تری دارم. گاهی در اینستاگرام و گاهی در توئیتر دور هم جمع می‌شویم و بساط پرسش و پاسخ را راه می‌اندازیم. آنها می‌پرسند و من پاسخ می‌دهم. هرچه بلد باشم، می‌گویم، هرچه ندانم را پاسخ نمی‌دهم و هرچه به نظرم درست باشد، بیان می‌کنم.بحث قرعه‌کشی لیگ برتر شد و آنها از من سوالاتی کردند که پاسخ دادنش کابوس هر روزنامه‌نگاری است!

* از کجا معلوم تقلب نکنند؟

* از کجا معلوم هفته اول استقلال و پرسپولیس را به هم نیندازند؟ حالا که دیاباته مصدوم شده، بهترین موقعیت است که با استقلال بازی کنند!

* از کجا معلوم استقلال هفته اول را خارج از تهران آغاز نکند؟ همیشه همین بلا را سر ما می‌آورند!

* حتما آنجا باشید و مراسم را به صورت لایو پخش کنید که ما ببینیم و مطمئن شویم که تقلبی در کار نیست!

شنیدن این حرف‌ها تلخ است. سازوکار قرعه‌کشی هم مشخص است. معمولا رسم نیست تیم‌های استقلال و پرسپولیس تا اواسط نیم‌فصل به هم بخورند. قانون نانوشته‌ای هست که این دو تیم را از هم دور نگه می‌دارد. کم پیش آمده که دربی‌ها در پنج هفته نخست لیگ برگزار شوند. توضیح اینکه سازوکار قرعه‌کشی تقریبا مشخص است و تمام تیم‌های حاضر در لیگ به اضافه بی‌شمار خبرنگارهمراه‌ با میلیون‌ها بیننده تلویزیونی این برنامه را همزمان تماشا می‌کنند که می‌تواند کمی به کاهش بی‌اعتمادی کمک کند، اما این همه ماجرا نیست.

هرچند قرعه‌کشی مسابقات شب گذشته برگزار شده و حالا که این نوشته‌ها را می‌خوانید، از حواشی و اخبار آن مطلع هستید، اما قصه بی‌اعتمادی را جدی بگیرید. لیگ ایران با تصمیمات خلق‌الساعه‌اش هواداران اکثر تیم‌ها را به خود بی‌اعتماد کرده.

 

فرهیختگان 

۸ ۲  
آی اسپورت
2019-08-07 11:23:00
نظر دهید

۲ نظر
وحید بارساپولیسی
چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸، ۱۴:۴۲
ذهن بیمار هواداران متعصب و اقلیت 25% تیم دوم پایتخت/...
۱
حرف حساب
چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۳۱
جعل و جهل و توهم و خریت را با نطفه ناپاک ترین تیم تاریخ ایران بستن
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر