فهرست
سویا می تواند قهرمان لالیگا شود
سویا می تواند قهرمان لالیگا شود

سویا می تواند قهرمان لالیگا شود

آی اسپورت- سویا می تواند قهرمان لالیگا شود. اما برای این کار باید 100 درصد توانش را بگذارد. بارسلونا و رئال مادرید هنوز هم برای رسیدن به قهرمانی تلاش و رقابت می کنند، اما شاید اشتباهاتی داشته باشند که سویا بتواند از آن ها استفاده کند.

این تیم برای قهرمانی اول از همه باید روی رکورد بازی های خارج از خانه اش کار کند. در بازی های این فصل که بیرون از خانه بوده سویا 2 بار باخته و 4 بار برده است. این رکورد برای آن ها یک پیشرفت محسوب می شود، مخصوصا که فصل گذشته این تیم هیچ بازی خارج از خانه ای را نبرد. پیشرفت این آمار برای آن ها یک قدم رو به جلو است، البته که در فصل جاری سویا نیاز به امتیازات خیلی بیشتری دارد.

سویا همچنین از نظر روحی برای جنگیدن در لیگ آماده است، شکی هم در این موضوع نیست، فکر می کنم آن ها تا پایان می جنگند، اما باید فصل کاملی داشته باشند و به محض این که بارسلونا یا رئال مادرید اشتباه کردند از اشتباه آن ها استفاده کند و بهره ببرد.

در بازی سویا مقابل رئال مادرید، شاگردان زیدان تا 10 دقیقه پایانی بازی اشتباهات زیادی نداشتند. مارسلو هم گفت که شاید بعد از گلی که زدند کمی بی خیال بازی کردند. اشتباهات فردی بنزما، راموس و مارسلو باعث شد کار برای آن ها سخت شود.

تا قبل از این اشتباهات تیمی را دیده بودیم که تاکتیک جدید زیدان را پذیرفته بود. رئال این تاکتیک را در طول هفته تمرین کرده بود و تصمیم داشت با این روش جلوی حمله وینگرهای سویا را بگیرد و برای این منظور حسابی ویژه روی مارسلو باز کرده بود. به همین دلیل با قرار دادن ناچو در کنار مارسلو و رافائل واران در کنار کارواخال این طور به نظر می رسید که سویا نمی تواند از کناره ها حمله ای ترتیب دهد. اما یک معنی دیگر هم وجود داشت و آن هم این بود که رئال نمی توانست زیاد حمله کند.

این بازی بازی ای بود که اگر رئال فقط نباخته بود می شد گفت نتیجه خوبی گرفته است. پس برای مدت 80 دقیقه سیستم این تیم به خوبی کار کرد و از این بابت زیدان شایسته تمجید است. او توانسته بود بعد از مدت ها بازیکنانش را متقاعد کند که کار درست را انجام دهند.

سویا در این فصل8 گل در 5 دقیقه پایانی بازی ها زده است و این نشان می دهد که تیم از نظر فیزیکی قدرتمند است. به کاری که آن ها می کنند ایمان دارم و معتقدم اونای امری ژنی رقابتی به این تیم داده است و حالا سامپائولی در حال ارتقا دادن آن است. این دومین بار است که رئال مادرید در دیداری که در حال بردن بوده در 5 دقیقه پایانی گل می خورد و می بازد. اما برای سویا این برد نتیجه رابطه خوب بین بازیکنان، مربی و هواداران است.

این بازی از نظر تاکتیکی هم جذاب بود چون هر دو تیم در 70 دقیقه اول بسیار با دقت بازی کردند. رئال با 3 دفاع بازی می کرد و سویا با 4 دفاع کار می کرد. دو تیم هرگز نخواستند ریسک کنند، نمی خواستند توپ را از دست بدهند، پشت هر توپ حداقل 6 بازیکن بود و تحرک کمی در بازی دیده می شد، دلیل همه این بود که اشتباه نکنند. دلیلش گل های زیادی بود که در بازی های قبلی رد و بدل شده بود و همچنین اهمیتی که 3 امتیاز در لیگ داشت.

بعد از گل زدن رئال اما بازی زنده شد. بعد از این که رونالدو از روی نقطه پنالتی گل زد سویا حملاتی داشت و همان زمان بود که می شد فهمید دفاع رئال می تواند نفوذپذیر باشد. اما فراموش نکنید سویا در خانه می تواند هر تیمی را شکست دهد.

۴ ۳  
آی اسپورت
2017-01-17 17:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
برزو
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۲۷
سه بازي با سويا در يازده روز هم در شكست رئال تاثير داشت.
رئال يميشو 3-0 برد دوميشو 3-3 كرد و سوميشو 2-1 باخت اونم با گل دقيقه 93
نه
سويا هنوز خيلي كار داره واسه رقابت براي قهرماني لاليگا
۲
مسعود
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۲۳:۳۹
باز یه تیمی زوری یرئال رو برد جو گیر شد عزیزم نه مثل غارسا داوری پشتتونه نه مثل اتلتیکو گزار دارین برین تیلهه بازی ابر باد مه خورشید فلک دست به دست هم دادن یه گل خودی یه گل دقیقه اخر زوری دو یک بردید بازی قبل که تیم سوم رئال رو نتونسته بودید ببرید امیدوار لستر رو ببرید تا از اروپا هم مثل حام حذفی خودیمون حذفتون کنیم
۱
بهنام
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۴۳
ریال ک هم داوارا رو داره هم شانس (زیدان کچل) بازم نمیتونه قهرمان شه :))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر