فهرست
دیدارهای رفت مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا: به دنبال بلیت تورین
دیدارهای رفت مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا: به دنبال بلیت تورین

دیدارهای رفت مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا: به دنبال بلیت تورین

آی اسپورت- هرچند لیگ اروپا نسبت به لیگ قهرمانان از اعتبار و اهمیت به مراتب کمتری برخوردار است اما رسیدن 4 تیم پرطرفدار به نیمه نهایی رقابت های این فصل، جذابیت های ویژه ای به این مرحله داده است. امشب دیدارهای رفت به میزبانی بنفیکا و سویا برگزار خواهد شد؛ دیدارهایی که شاید بتواند تا اندازه چهره تیم های فینالیست را مشخص کند.

بنفیکا- یوونتوس؛ فینال زودهنگام

بسیاری در انتظار رویارویی دو تیم قدرتمند رقابت ها در دیدار نهایی بودند اما دست سرنوشت آنها را کمی زودتر مقابل هم قرار داد. بنفیکا به مربیگری ژرژ ژسوس این هفته برای سی و سومین بار قهرمانی اش در لیگ پرتغال را قطعی کرد و اکنون با خیالی آسوده و روحیه ای مطلوب مقابل یوونتوسی قرار می گیرد که هرچند هنوز روی کاغذ، قهرمانی اش در سری A مسجل نشده، اما بعید است در چند هفته پایانی، تیمی بتواند آنها را از صدر به زیر بکشد.

هر دو تیم رقابت های اروپایی این فصل را با لیگ قهرمانان آغاز کردند اما بعد از اینکه نتوانستند از مرحله گروهی صعود کنند، در لیگ اروپا به کارشان ادامه دادند. جالب اینکه هیچ یک از دو تیم هم تا این مرحله شکستی نداشتند و این نشان دهنده سطح متفاوت آنها نسبت به سایر تیم های مسابقات بود.

این اولین حضور یوونتوس در نیمه نهایی یک رقابت اروپایی در 11 سال اخیر است. آنها آخرین بار در سال 2003 توانسته بودند در لیگ قهرمانان به نیمه نهایی برسند و جواز حضور در دیدار پایانی را کسب کنند.

اما بنفیکا در دو- سه فصل اخیر، همواره در بین چهار تیم پایانی لیگ اروپا حضور داشته است. آنها فصل گذشته به فینال این رقابت ها رسیدند اما در دیدار نهایی مغلوب چلسی شدند.

نتایج خانگی بنفیکا در دیدارهای اروپایی نیز نشان می دهد یوونتوسی ها امشب کار دشواری در پیش دارند. بنفیکا در 17 دیدار اخیرش در استادیو دا لوژ 15 پیروزی و 2 تساوی داشت.

غیبت احتمالی کارلوس تبس هم می تواند کار یوونتوسی برای رسیدن به پیروزی در دیدار رفت دشوار کند اما بازگشت آرتورو ویدال خیال آنتونیو کونته را از جنگ های میانه میدان تا اندازه ای راحت کرد.

سویا- والنسیا؛ دوئل اسپانیایی

مانند نیمه نهایی لیگ قهرمانان، در نیمه نهایی لیگ اروپا هم دو نماینده از اسپانیا حضور دارند که باید برای رسیدن به فینال دوئل جذابی داشته باشند.

والنسیا برای رسیدن به این مرحله دست به کار بزرگی زد. آنها که در دیدار رفت مقابل بازل 3-0 شکست خورده بودند، در دیدار برگشتند توانستند با جبران این نتیجه در وقت های قانونی، بازی را به وقت های اضافی کشیده و در نهایت با پیروزی 5-0، پای به مرحله نیمه نهایی بگذارند. اما شاگردان پیتزی می دانند که اگر بخواهند بار دیگر در دیدار رفت سه گل از حریف بخورند، بعید است بار دیگر آن معجزه تکرار شود.

والنسیا این فصل در لالیگا 4 امتیاز از سویا گرفته اما هر دو تیم می دانند که شرایط در این رقابت ها کاملا متفاوت است. سویا در مرحله قبل در خانه 4-1 پورتو را شکست داد تا نشان بدهد در سانچس پیس خوان می تواند برای هر تیمی دردسرساز شود.

سویا در دیدار امشب  کوکه را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد و در سمت مقابل، حضور فیلیپ سندروس در ترکیب والنسیا به دلیل آسیب دیدگی در هاله ای از ابهام قرار دارد.

     
آی اسپورت
2014-04-24 09:26:13
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر