فهرست
قاسم حدادی‌فر، اولین خرید پرسپولیس برای لیگ چهاردهم
قاسم حدادی‌فر، اولین خرید پرسپولیس برای لیگ چهاردهم

قاسم حدادی‌فر، اولین خرید پرسپولیس برای لیگ چهاردهم

آی اسپورت- حالا که دوباره بازار سالانه نقل و انتقالات را پیش چشممان بساط کرده‌اند، پرسپولیس باز سراغ حدادی‌فر را می‌گیرد و آسوده خاطر است از اینکه دیگر قراردادی وجود ندارد که در میانه راه پایتخت، گریبان قاسم حدادی‌فر را بگیرد و او را به اصفهان بازگرداند. حدادی‌فر نه تنها قرارداد ندارد، بلکه دیگر او را میلی به ماندن در ذوب‌آهن نیست. حتی اگر این باشگاه، همانی باشد که از نوجوانی تا امروز پیراهنش را به تن دارد.

حدادی‌فر را هم پرسپولیس و دایی می‌خواهند و هم بازیکنان پرسپولیس. بازیکنانی همچون ماهینی، صادقیان و خلعتبری که هر سه در ذوب‌آهن با قاسم حدادی‌فر همبازی بوده‌اند و حالا که بین تیم‌هایشان فاصله افتاده، ذوبی‌های پرسپولیس در همین اردوی آفریقای جنوبی هم لحظه‌ای از قاسم حدادی‌فر دور نیستند و تلاش‌هایشان برای پرسپولیسی کردن او تمامی ندارد! بیراه هم نمی‌گویند؛ چرا که پرسپولیس در این تیم پر ستاره‌اش یک هافبک مطمئن کم دارد.
بازیکنی که هم بشود به عنوان هافبک دفاعی روی او حساب کرد، هم بازی ساز و بازیگردان تیم باشد و هم در بالهای چپ و راست به همین اندازه قابل اعتماد باشد که البته با ماندن خلعتبری و عالیشاه و مسلمان، نیازی به حضور حدادی‌فر در این پست نیست. چرا که علی دایی هم حدادی‌فر را برای وصل کردن خط دفاعی و بازیکنان پست مهاجمش می‌خواهد. همان پستی که یک فصل در اختیار نوری و حقیقی و دهنوی و کفشگری بود و تنها یک نفرشان نمره قبولی گرفت؛ مهرداد کفشگری.
و حالا شاید حدادی‌فر بهترین گزینه باشد برای قرار گرفتن در کنار او. خوبی پرسپولیسی شدن حدادی‌فر این است که هیچ انتقادی را هم به پیشانی باشگاه نمی‌کوبد. چرایش مشخص است؛ قاسم حدادی‌فر در تمام این سالها حتی لحظه‌ای از اردوهای تیم‌ملی دور نبوده و رفتن به جام جهانی هم تاییدی است بر معقول بودن انتخاب این بازیکن همه فن حریف. تنها مشکل، تفاوت پرسپولیس و ذوب‌آهن است، با تیم‌های فصل پیش‌شان. ذوب‌آهنی که پارسال جیبش هم به اندازه دستانش خالی بود، حالا سر و سامانی گرفته و می‌خواهد خرج کند تا دوباره در اما و اگرها گرفتار نشود.
درست بر عکس پرسپولیس که با این همه آبروریزی، دیگر نمی‌تواند مثل پارسال و سال پیش از آن پول خرج کند و بدتر اینکه بلاتکلیف هم هست. یک طرف ذوب‌آهن است و وابستگی‌های حدادی‌فر و در مقابل، پرسپولیسی ایستاده که حتی در سیاه‌ترین روزها هم نامش را با لحنی دیگرگونه به زبان می‌رانند. حتی اگر به اندازه امروز بی سر و سامان باشد و حسرت به دل. این تیم البته پوئن حضور در لیگ قهرمانان را هم دارد و به قول معروف، یک قدم از ذوب‌آهن پیش است. ذوب‌آهنی که خوب می‌داند سرمربی انتخابی‌اش چقدر می‌تواند برای ماندن یا رفتن بازیکنی مثل حدادی‌فر تعیین‌کننده باشد.
قاسم حدادی‌فر سی سالگی را پشت سر گذاشته و شاید وقت آن رسیده که بزرگترین تصمیم را هم بگیرد. این شاید آخرین پیشنهاد پرسپولیس باشد که دیگر عمر فوتبالی حدادی‌فر به تکرار آن قد ندهد و یک جام قرمزرنگ، شاید تنها کمبود فوتبال قاسم حدادی‌فر.

     
آی اسپورت
2014-04-24 15:12:59
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر