فهرست
جواهری به نام په په در قلب خط دفاعی مادرید
جواهری به نام په په در قلب خط دفاعی مادرید

جواهری به نام په په در قلب خط دفاعی مادرید

آی اسپورت - رئال مادرید شب گذشته موفق شد بایرن را در ورزشگاه برنابئو 1-0 شکست داده و یک گام دیگر به لادسیما نزدیک تر شود. با وجود اینکه بایرن حاکم مطلق میدان بود اما فرصت های مسلم گلزنی رئال بیشتر از تیم آلمانی بود. نقش خط دفاعی رئال و بخصوص " په په " در گل نخوردن رئال غیر قابل کتمان است. تحلیل نویس روزنامه As نگاهی داشته به بازی دیشب و بخصوص عملکرد دفاعی رئال :

 بایرن در تمام مدت بازی و بخصوص در نیمه اول ، رئال را در زمین خودش پرس کرده بود و به نوعی رئال تحت محاصره ارتش آلمانها قرار داشت. بازی دیشب از جمله بازی هایی بود که دفاع رئال تحت فشار شدیدی قرار داشت و انرژی زیادی از مدافعین گرفته شد.

گربه سیاه رئال از زمین و هوا به دروازه کاسیاس حمله می کرد و در این میان دفاع رئال و در راس آنها " په په " با بازی خوانی بی نظیرش و جایگیری های استثنائی اش در محوطه جریمه و بیرون آن ، اجازه نداد که دروازه رئال بیش از دو بار با تهدیدی جدی مواجه شود و در تمام درگیری های تک به تک سربلند بود.


په په شب گذشته 7 بار در محوطه جریمه رئال توپ های ارسالی را با سر دفع کرد و 19 بار نیز با جایگیری های عالی خودش ، اجازه رسیدن توپ به مهاجمین بایرن را نداد. په په رهبر خط دفاعی رسوخ ناپذیر رئال مادرید بود .

به شخصه به یاد ندارم که این پرتغالی در یک بازی توانسته باشد 19 بار توپ ربایی کند بدون آنکه در هیچکدام از این 19 بار روی بازیکن حریف خطایی مرتکب شده باشد. په په دیشب نشان داد که او می تواند بدون اینکه نیازی به تحریک بازیکنان روبروئیش داشته باشد و بدون اینکه مجبور به انجام خطاهای فاحش باشد ؛ خط دفاع رئال را در یک بازی پر فشار ، به سلامت از میدان خارج کند.


بایرن در بازی دیشب 15 کرنر بدست آورد ، 17 بار به سمت دروازه کاسیاس شلیک کرد و 42 بار از کناره ها روی دروازه رئال توپ ارسال کرد ؛ اما از هیچکدام از اینها سودی نبرد و خط دفاع رئال از این آزمون سخت بدون اینکه گلی دریافت کند سربلند بیرون آمد. زنجیره دفاعی مستحکم رئال که حتی با ورود واران هم شکافی درش ایجاد نشد ؛ به نوعی یک هاله به دور کاسیاس ایجاد کرده بود.


بی تردید په په بیش از حد توانش بازی کرد و در نهایت دقیقه 73 به دلیل مصدومیت از زمین خارج شد. در کنار په په نباید از نقش راموس و آلونسو و همکاری عالی این دو با په په به سادگی عبور کنیم. خط دفاع رئال چه در دفع توپ و چه در جمع کردن توپ های برگشتی عملکرد بی نظیری داشت .


به اینها اگر بازی فداکارانه کوئنترائو و کارواخال و سرعت عمل این دو در بازگشت ها را هم اضافه کنیم به این نتیجه میرسیم که تیم آنچلوتی به یک بلوغ تاکتیکی خوب در فاز دفاعی رسیده است و این قوت قلبیست برای بازی برگشت و رسیدن به فینال پس از 12 سال . بازی دیشب نشان داد که  لا دسیما برای مادرید نزدیک تر از همیشه است .

Análisis de la jornada

پدرو سن مارتین : AS

رضا سیف

.

     
آی اسپورت
2014-04-24 15:45:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر