فهرست
فاتح تریم؛ مدیر آگاه و مقتدر می‌خواهد!
فاتح تریم؛ مدیر آگاه و مقتدر می‌خواهد!

فاتح تریم؛ مدیر آگاه و مقتدر می‌خواهد!

آی‌اسپورت- مدیرعامل استقلال، پنج شنبه صبح وقتی از خواب برخاسته به اولین موضوعی که فکر کرده چه بوده است؟ برکناری خودش یا آوردن مربی بزرگ خارجی؟ احتمالا خیلی‌ها می‌گویند اولی؛ اما شاید با کمی زیرکی به هر دو فکر کرده و دست به کار شده است. رضا افتخاری در اولین مصاحبه بعد از رفتن منصوریان به سراغ یک نام بزرگ رفته؛ فاتح تریم! می‌توان پیشبینی کرد که افتخاری باز هم نام‌های بزرگ بیشتری را به زبان می‌آورد، چون فکر می‌کند راه رستگاری در همین خواهد بود. او در ساعت‌هایی که خیلی از هواداران استقلال در انتظار خبر برکناری‌اش هستند احتمالا می‌خواهد با نام‌های بزرگ، رسانه‌ها و افکار عمومی را همراه خود کند و شاید وزیر ورزش هم در ذهن خود بگوید که «در این بلبشو بگذارم خودش کار را جمع کند.»


از مردی که می‌گوید فاتح تریم، باید پرسید رییس هیئت مدیره باشگاه استقلال به چه دلیل کنار رفت؟ شما که 8 میلیارد تومان از پول این فصل را پیش از این خرج کردید، شما که با همه حساب کتاب‌ها، حداقل بین 10 تا 15 میلیارد برای فصل جاری کسری بودجه دارید، شما که تا همین چند روز دیگر باید به تیموریان و کاوه رضایی کلی پول بدهید و در غیر این صورت توسط کنفدراسیون محروم می‌شوید، شما که خوب می‌دانید اگر این دو بازیکن از طریق کنفدراسیون به پولشان برسند‌، پشت سر آنها تعداد زیادی از بازیکنان سابق دست به دامن کنفدراسیون می‌شوند! شما که با مدیریت ناشیانه در فصل نقل و انتقالات باید به امثال مگویان کلی غرامت پرداخت کنید، شما که این همه خرج دارید و جیب خالی، با کدام منطق و تدبیر به سراغ نام‌های بزرگی مثل فاتح تریم می‌روید؟! آیا این فقط یک تاکتیک رسانه‌ای نیست؟


استقلال و هوادارانش البته لیاقت فاتح تریم را دارند و حضور این مربی کاریزماتیک و موفق ترکیه‎ای می‎تواند خیل عظیمی از تماشاگران را به ورزشگاه‌ها برگرداند ؛ اما نه بدون برنامه و استراتژی و کفایت لازم. همه مربیان داخلی استقلال در سال‌های گذشته با گارد طلبکار ( مالی و معنوی ) از این تیم جدا شدند. جریان‌های سهم خواه زیادی در اطراف استقلال حضور دارند. خیلی از این جریان‌ها هم رسانه دارند و هم سکو و اخیرا صفحات متعدد در اینستاگرام! اگر پشت مربی خارجی یک مدیر قدرتمند حضور نداشته باشد، سهم خواه‌ها پیش از پایان همین فصل تکلیف نیمکت استقلال را یکسره می‌کنند . همه این اتفاق‌ها را هواداران استقلال در گذشته به یاد دارند. نمی‌توان با مدل سکوت و انفعالی که از افتخاری در برنامه نود دیدیم انتظار داشت که او بهترین مدیر و حامی برای دوران تازه باشد و پای مربی خارجی بایستد و مقاومت کند. از سوی دیگر باید به امکانات باشگاه نگاه کرد. فاتح تریم و گزینه‌هایی در ردیف او مربیان بزرگی هستند که شاید باور نکنند استقلال یک زمین درست و حسابی برای تمرین ندارد! به کارلوس کی‌روش نگاه کنیم که همه امکانات این فوتبال برایش بسیج شده، اما باز هم می‌گوید زمین تمرین ندارم و ناراضی است و حق هم دارد.


فاتح تریم، اول از همه یک مدیر توانمند می‌خواهد. پروژه حضور مربی خارجی در باشگاه استقلال نباید با شکست همراه باشد. این وظیفه یک مدیر مقتدر، شجاع و آگاه است که تسلیم فضای احساسی این روزها نشود و با یک انتخاب عاقلانه استقلال را به چاله‌های عمیق‌تر نیندازد و البته کاش رسانه‌ها پیش از بحث سرمربی جدید به فکر تغییرات مدیریتی در باشگاه استقلال باشند.

۴۶ ۳  
آی اسپورت
2017-09-22 00:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
امید از تفت
جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶، ۰۴:۴۸
متأسفانه همه این مربی خارجی آوردنها توسط فتح الله زاده و زردنامش و جو دادن برخی کانالهای هواداری اداره میشه. پارسال جو دادند و کاوه را با آپشن 1.5 برابر پرسپولیس بهش پیشنهاد دادند. فتح الله گفت: افشارزاده نباید بترسه و باید بازیکن بخره و ولخرجی کنه. نتیجش چی شد!؟ جز بدهی های بیشتر!؟ چند مرحله اعتصاب!؟ حتی مدیری مثل افشارزاده خام فتل شد. الان هم همه این مسائل باشگاه استقلال از طریق فتح الله زاده داره دیکته میشه. استقلال اول باید مدیری توانمند، بی حاشیه و عملگرا مثل طاهری پرسپولیس را پیدا کنه. یکی مثل قریب. بعد سراغ مربی بره
۶
نویسنده
جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶، ۰۷:۳۷
علی فتح الله زاده
۳
مجید
جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۰:۱۲
از نظر آی اسپورت بهترین مربی برای استقلال صمد مرفاویه! دشمنی شما با استقلال ثابت شدست بیخود آسمون ریسمون نبافید واسه خودتون
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر