فهرست
«شیشه» پنج دقیقه، بلیت بازی نصف روز!
«شیشه» پنج دقیقه، بلیت بازی نصف روز!

«شیشه» پنج دقیقه، بلیت بازی نصف روز!

آی اسپورت - چهار سال پیش آمار هولناکی ارایه شد که نشان می‌داد متوسط زمان لازم برای دسترسی به مواد مخدر شیشه در ایران فقط پنج دقیقه است. تازه آن زمان ساقی‌های گرامی اینقدر تر و فرز نشده بودند و خبری از فروش آنلاین مواد هم نبود! پنجشنبه که افتتاحیه یا در حقیقت «افتضاحیه» لیگ نوزدهم را دیدم، مدام به همان خبر فکر می‌کردم؛ اینکه مسوولان جامعه‌ای که اینقدر به خطرناک‌ترین و خانمان‌براندازترین جرایم و بزه‌ها نزدیک‌اند، چطور یکی از معدود تفریحات سالم مردم‌شان را اینقدر سخت و پیچیده می‌کنند؟

فروش بلیت کاغذی را حذف کرده‌اند و با همین اینترنت ذغالی هم زورشان می‌آید سایت درست و حسابی برای فروش بلیت راه بیندازند. سایتی که تازه صبح روز بازی افتتاح شده، رسما شبیه کلاهبرداری است؛ از عده کثیری چند بار پول بلیت کم کرده، اما بلیتی برای‌شان رزرو نشده. در نتیجه کلی آدم جمع شده‌اند جلوی گیت‌های پرپیچ‌وخم ورودی و با گردن کج، بدون اینکه گناهی کرده باشند «التماس» می‌کنند که راهی برای ورودشان به استادیوم باز شود. مسخره‌تر از این هم مگر داریم؟ پدری که پیش چشم فرزندان خردسالش به دست و پای یک گروهبان افتاده که از گیت رد شود، فردا چطور می‌تواند به آن بچه‌ها درس آزادگی بدهد؟ اصلا جرم این پدر چیست؟ تماشاگری که ده بار از لای نرده‌های فلزی به شکلی تحقیرآمیز این طرف و آن طرف می‌پرد تا یک گیت باز پیدا کند و روی سکو برود، چطور می‌تواند نقش هواداران پاستوریزه فرنگی را ایفا کند؟ «شخصیت» این آدم را دم در له کرده‌اید و بعد کلی درشت بارش می‌کنید که چرا مشکل فرهنگی دارد؟ چنین تماشاگری اگر فحش ندهد، چکار کند؟

در استادیوم هم دقیقا مثل خیلی جاهای دیگر، با مردم مثل اشیای اضافی برخورد می‌شود؛ زایده‌هایی که هر چقدر کمتر باشند، بهتر است. در این مملکت با این همه آسیب، هر کسی هر کاری از دستش برمی‌آید باید انجام بدهد تا حتی اگر شده یک نفر بیشتر به ورزشگاه بیاید و چند ساعت از وقتش را در یک محیط بی‌ضرر پشت سر بگذارد، اما چیزی که در این سال‌ها دیده‌ایم، دقیقا برعکس بوده. می‌گویند ورود به استادیوم فقط با کارت ملی و خرید بلیت الکترونیکی ممکن است؛ حالا اگر یک بخت‎‌برگشته کار با اینترنت را بلد نبود، کارت ملی جدید نداشت یا اصلا جزو اتباع ایرانی نبود تکلیفش چیست؟ انگار باید همان شیشه سهل‌الوصول‌تر را انتخاب کند؛ یا بخرد یا بفروشد. راستی که ما زیادی‌ها چقدر اسباب مزاحمت شما مدیران مملکت هستیم!

۹ ۲  
آی اسپورت
2019-08-25 00:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
من من
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۰۱:۱۶
سیستم ایرانی بازیو همه میدونیم.. مدیریت بدون فکر و رو هوا لحظه ای..

ولی چیزی که توی این نوشته خیلی بی مورد بود داستان فرهنگ تماشاچی و نحوه برخوردهاست...
فقط یکبار به عنوان تماشاچی بیا ازادی! تا ببینی افراد و جمعیت چطوور بصورت گله ای ..ب معنی واقعی کلمه گله ای وارد میشن..
اتفاقا داشتن گیت ورودی و اجبار به تهیه بلیط از قبل خوبه..
مشکل اینجاست که این کار ساده رو نتونستن هنوز پیاده کنن! زمان فروش بلیط هم باید بازه بلندتری باشه..
نویسنده این مطلب جزو افرادیه که اگه بره کانادا توی بزرگراه هم میخواد دنده عقب بره! و وقتی پلیس بگیره و جریمه کنه به شیوه یرانی درخواست بخشش و همکاری کنه..
فردی که در ورودی گیت هست یک وظیفه داره بدون بلیط راه نده.. جرم؟ سیستم باید جوری باشه تا تهیه بلیز چک کردن مشکلات و .. تمام قبل از رسیدن ب گیت انجام بشه.. نه اینکه دم گیت همه حق ورود داشته باشن چون مشکل وجود داشته...
۱
فروشگاه بازي و سرگرمي
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۵:۵۴
سلام. سایت زیبایی دارین.
ممنون میشم از بخش های مختلف سایت من هم دیدن کنید و نظرتون رو برای بهتر شدن سایتم بدین
فروشگاه محصولات بازي و سرگرمي جوانان
http://www.game-digikala.ir/
فروش مجموعه اي از انوع پوشاک ورزشي
http://www.game-digikala.ir/product-category/پوشاک-ورزشي/
مجموعه اي از تجهيزات سفر و گردشگري
http://www.game-digikala.ir/product-category/تجهيزات-سفر/
انواع دوچخه و سه چرخه و موتور و تجهيزات آنها
http://www.game-digikala.ir/product-category/دوچرخه-و-لوازم-جانبي/
مجموعه اي از تجهيزات و لوازم ورزشي
http://www.game-digikala.ir/product-category/لوازم-ورزشي/
انواع نرم افزار هاي بازي و دستگاه هاي پلي استيشن
http://www.game-digikala.ir/product-category/نرم-افزار-و-بازي/
مجموعه اي کامل از فيلم و سريال هاي ايراني و خارجي
http://www.game-digikala.ir/product-category/فيلم/
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر