فهرست
آمار باور نکردنی ایران مقابل اسپانیا؛ دفاع قهرمانانه
آمار باور نکردنی ایران مقابل اسپانیا؛ دفاع قهرمانانه
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

آمار باور نکردنی ایران مقابل اسپانیا؛ دفاع قهرمانانه

آی اسپورت - یک توئیت جالب از الساندرو دل‌پیرو، شاید بهترین توصیف از خط دفاع ایران مقابل اسپانیا باشد. دل‌پیرو نوشته بود بازیکنان ایران طوری دفاع می‌کنند که انگار فردایی وجود ندارد و برای آن‌ها، لفظ قهرمانانه را به کار برده بود. بررسی آمار بازی، نشان می‌دهد نظر دل‌پیرو اغراق آمیز نبوده است.

ایران در بازی با اسپانیا، آمار باورنکردنی ۷۳ عملکرد دفاعی موفق را داشت. در حالی که تیم هیه‌رو در طول نود دقیقه، فقط سه ضربه داخل چارچوب زد و گل آن‌ها هم روی یک اتفاق رقم خورد. یعنی بازیکنان به صورت میانگین هر ۷۰ ثانیه، یک بار واکنش دفاعی موفق نشان می‌دادند. بازیکنان ایران به خصوص در نیمه اول، کاملا حریف را بسته بودند و در این مسابقه ۴۸ بار حملات اسپانیا را دفع کردند. ۱۷ تکل و ۸ بلاک شوت، دیگر آمارهای درخشان دفاعی ایران در این مسابقه بود.

چنین عملکرد دفاعی در روسیه، بی‌سابقه بوده است. به لحاظ دفع توپ، روسیه مقابل مصر با ۴۷ دفع توپ نزدیک‌ترین آمار را به ایران داشت و به صورت مجموع عملکرد دفاعی همین روسیه در کنار استرالیا و مکزیک نزدیک‌ترین شریکان ایران محسوب می‌شدند. البته مجموع تکل، دفع توپ و بلاک هیچکدام بیشتر از ۶۵ نبود. ایران در مجموع ۵۰ بار هم توپ را از اسپانیایی‌ها پس گرفت که در این زمینه هم، جزو بهترین‌های جام محسوب می‌شود.

خود ایران هم در بازی قبلی با مراکش ۴۳ عملکرد دفاعی داشت اما فشار اسپانیا و مقاومت فوق العاده خط دفاع ایران، باعث شد مسابقه دیشب یک رکورد جدید به جام جهانی اضافه کند. رکورد ویژه، برای تیمی که قهرمانانه دفاع کرد و اجازه نداد بازیکنان اسپانیا، حتی یک بار بدون فشار به سمت دروازه ضربه بزنند.

۱۲ ۱۵  
آی اسپورت
2018-06-21 15:13:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

۱۵ نظر
Lol
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۲۰
یک توئیت جالب از الساندرو دل‌پیرو...
----
دیشب که نوشته بودین تماشاگرای ایران طوری تشویق میکنن که...
امروز تبدیلش کردین به بازیکنای ایران طوری دفاع میکنن که...
اسکل ها :))
Saees
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۲۳
خجالت اور ترین امار ادوار حام جهانی رو بدست اوردیم.
اختلاف پاس: 600 تا
اونا تقریبن هشتصد تا پاس دادن و ما 150 تا.
فعلن دو تا رکورد کثیف تو تاریخ جام جهانی به دست اوردیم.
یکی نزدن حتی یه شوت تو یه نیمه و بازی دومم بیشترین اختلاف پاس بین دو تیم.
تبریک میگم به فدراسیون نادون که میلیونها یورو پول مردم رو به فنا داد.
امید از تفت
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۲۸
بر منکرش لعنت. ما قهرمانانه دفاع کردیم ولی برنامه ای برای حمله نداشتیم. فوتبال اول دفاع و بعد حمله. ولی ما توی دفاع گیر کردیم. ما برای صعود نیاز داریم قهرمانانه بازی کنیم یعنی هم دفاع و هم حمله. دفاع افراطی و قهرمانانه ما را به جایی نمی رساند.
علیرضا نیجریه ای
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۲۸
دفاع مطلق یه کار خیلی مسخره و بیخوده و بی فایده
وقتی نتیجه نده
دل پیه رو هم بره با کانگروهاش بازی کنه بابا
پیام
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۴۹
دفاع قهرمانانه؟!
از کی تا به حال 11 نفره تو دروازه دفاع مطلق کردن شده قهرمانانه؟!
تا کی قراره این سیستم مسخره دفاعی مطلق و وقت تلف کردن های عرب گونه، تو تیم ایران ادامه پیدا کنه؟
سالی 2 میلیون دلار پول برای دفاع مطلق تیمی! ... این کل ماحصل حضور 7 ساله کی روش تو ایران بوده ...
میم
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۵۷
خطاب به اون کله پوک ها که تفسیر شون از فوتبال و بازی زیبا، فقط پاسکاری و تخیلات بارسا بودن ست:

ما ایرانی ها که در فوتسال صاحب سبک و قدرتیم هنوز هم موفق نشدیم اسپانیا رو شکست بدیم! چرا مهملانه فکر میکنید؟

البته بحث و روشن کردن ابله هایی که میخوان به بلاهت خودشون ادامه بدن بی فایده ست!
اونایی که فکر میکنند در دنیای امروز با شرایط حال حاضر ایران و امکانات ایران، می شود طرحی برای بالا بازی کردن داشت از قشر همان آدم هایی هستند که با مدیریت جهانی به مبارزه با استکبار جهانی رفتند
جاسم بندری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۱۷
اسکلی هم حدی داره. خودت رو زدی به نفهمی یا کلا اینطوری هستی؟
کی روش پرست
بی طرف
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۱۵
خطاب به میم! عزیزم با خوک کشتی نگیر!‌ نه تنها نجس میشی بلکه خوک هم لذت میبره!
یه زمانی علیه مایلی کهن شعار میدادن اما الان مایلی کهن شده پرفسور یه مشت جلبک و به مخالف خودشون میگن کی روشی پور خخخ
#کیروشی پور باشیم اما مایلی کلنگی نباشیم!
آرش
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۱۳
مشتی مگه فوتبال فقط پاسه؟ یه جوی بعد اون فوتبال مسخره بارسا راه افتاد که هی میگن تعداد پاس مالکیت توپ، اسپانیا دیشب 10000 تا هم پاس داده باشه یه موقعیت درست درمونم نداشت، هی از اینور میداد اونور، موقعیتهای بازی مال ما بود، فوتبال که فقط پاس نیست، تیم ما کاملا سرتر از اسپانیا بود، فقط تجربه کمتری داشتن، همیشه تو این بازیا تیمی که باتجربه تره بازی رو میبره، که اینبارم اسپانیا با شانس برد. حالا تو هی بگو پاس ومالکیت. یادش بخیر چند سال پیش بارسا با میلان بازی داشت مالکیت 78 به 22 بود، ولی موقعیت جدی 8 به صفر به نفع میلان بود که بازی هم 2-0 به نفع میلان تموم شد. حالا هی پاس بده که چی؟
بازی با مراکش واقعا خوب نبودیم ولی این بازی قبل گل یه دفاع فوق حرفه‌ای و بعد گل یه عکس‌العمل عالی رو از تیم دیدیم، تا جایی که بعد گل این اسپانیا بود که میکشید زیر توپ، یادتون نره آنالیزورهای وطنی که این اسپانیا بود که همین چند وقت پیش 6 تا به کره و آرژانتین زد، 3 تا به ایتالیا زد و میانگین گل زدش تو بیست بازی آخرش سه و خورده‌ای بود، جلوی ما یه موقعیت درست درمونم نداشتن.
امین
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۳۰
این رفقایی که انتقاد میکنن و کارشناس تمام امور در عالم هستی هستند حداقل با فوتبال بیگانه اند ،اگر بیگانه نیستندحداقل پاسخ دهند تیمی که از اخرین بازی بزرگش 4سال انهم در جام جهانی قبل برابر ارژانتین میگذرد ،تیمی که چند بازی تدارکاتی درست حسابی نداشته تحت ناجوانمردانه ترین تحریم های مدعیان همیشگی جدایی ورزش از سیاست بی رحمانه شکنجه شده ، عمده بازیکنانش تاکنون تجربه رقابت در سطح بالا را نداشته اند ، تمام تیم های لیگش به جز فوتبال واکنش گرایانه فیزیکی مبتنی بر دفع ضد حمله بیش از یک دهه است سبک دیگری از فوتبال را تجربه نکرده اند ، تیمی که به جای حمایت برانها تاخته شده است چگونه جلوی کامل ترین تیم ملی تاریخ فوتبال یعنی اسپانیا انتظار بازی هجومی بی اشتباه از تیم ملی دارند؟ اگر مراکش را مثال بزنید انها 22 بازیکن در سطح بالای لیگ های معتبر اروپایی دارند از زیاش پدیده هلند که تمام تیم های بزرگ خواستار او هستند تا اشرف حکیمی دفاع کنار رِِیال مادرید قهرمان سه سال گذشته اروپا تا مهدی بن عطیه بازیکن این سالهای بایرن و یووه با بازی های تدراکاتی مناسب و خوب چگونه با ما قابل قیاس است؟ انصاف خوب چیزی است که ما بسیاری از اوقات فارغ از انیم ، اگر کمی از فوتبال بدانیم وشرایط لیگ و تیممان را هم بسنجیم خواهیم فهمید پسران کروش کار بزرگی نجام داده اند زیرا دفاع بی کم اشتباه کردن هم خود هنری میخوهد که ان فقط از کروش بر می اید روشنفکران عزیز فراموش نکرده اند که اتوبوس سرخابی های محبوبشان چگونه نه جلوی تیم های سطح اول جهان که همین اسیایی های درجه2 تحقیر شده جام با 4 گل 6 گل منهدم شد؟
Vahid
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۲۲
گل گفتی دمت گرم:)
بی طرف
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۱۵
خطاب به میم! عزیزم با خوک کشتی نگیر!‌ نه تنها نجس میشی بلکه خوک هم لذت میبره!
یه زمانی علیه مایلی کهن شعار میدادن اما الان مایلی کهن شده پرفسور یه مشت جلبک و به مخالف خودشون میگن کی روشی پور خخخ
#کیروشی پور باشیم اما مایلی کلنگی نباشیم!
۶
...
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۲۲
..
حرف حساب
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۰۹
تيم ملي تا اينجا تو جام جهاني نتيجه گرفته و از اين لحاظ باعث خوشحالي شده! ولي وقتي بازي استراليا جلوي فرانسه و همين امروز با دانمارک رو ديدم، وقتي بازي ژاپن با کلمبيا رو ديدم و وقتي به بازي هاي همين مراکش که شانسي برديمش بدون تعصب نگاه ميکنم با خودم ميگم واقعا کدوم تيم بيشتر قابل احترام هست؟؟ از نظر خودم ايران تو همين چهار تيم چهارمه! خودمون رو گول نزنيم!!
۶ ۱
محمد
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۵۶
حرف حساب جواب نداره ...
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر