فهرست
نگاه روز؛ انتقاد از انتخاب مرد سال
نگاه روز؛ انتقاد از انتخاب مرد سال

نگاه روز؛ انتقاد از انتخاب مرد سال

آی اسپورت – انتخاب امید ابراهیمی به عنوان مرد سال فوتبال ایران در نظرسنجی برنامه نود واکنش های متفاوتی را در پی داشت که در این بین خبرگزاری ایلنا در یادداشتی هافبک ملی پوش استقلال را به لحاظ فنی شایسته این عنوان ندانسته. بخشهایی از این یادداشت را برایتان منتشر می کنیم:" در همین استقلال اگر بخواهیم بازیکن سال را انتخاب کنیم بدون شک دست می‌گذاریم روی وریا غفوری که در فصل جاری روند رو به رشدی داشت که مویدش هم گل باارزشی بود که این بازیکن در شهرآورد به ثمر رساند. یا روزبه چشمی که در سال جاری روند یکسانی را پیموده و عملا به یکی از ارکان اصلی استقلال در خط دفاع و پست هافبک دفاعی بدل شده است. حتی جباروف هم می‌تواند از امید ابراهیمی جلوتر باشد. بازیکنی که در شش ماه اخیر رشد خیره‌کننده‌ای داشته و شرایط فنی‌اش بهتر از سایر بازیکنان است. سیدمجید حسینی، امید نورافکن و حتی فرشید باقری نیز به لحاظ تاثیرگذاری شرایط بهتری در قیاس با ابراهیمی داشته‌اند و عملا این بازیکن با آن سبک قدیمی فوتبالش حتی در میان 5 بازیکن اول استقلال هم گنجانده نمی‌شود. حال چطور فردوسی‌پور از این بازیکن به‌عنوان گزینه اصلی استقلالی‌ها استفاده کرده سوالی است که باید برنامه‌ریزان و تصمیم‌گیران برنامه نود به آن پاسخ دهند.

البته برای هواداران هم قطعا مسجل هست که ابراهیمی در فصل جاری نه تنها رشدی نداشته بلکه از سال‌های گذشته خود نیز فوتبال بی‌اثرتری به اجرا می‌گذارد و عملا زیر سایه نام‌هایی همچون چشمی، نورافکن و حتی باقری مدفون شده است اما برای هواداران هم راهی جز انتخاب ابراهیمی باقی نمانده بود به این دلیل که این تنها گزینه استقلالی حاضر در فهرست برترین‌های سال بود. به هر حال ابراهیمی به دلیل اینکه بازیکن استقلال است از نگاه هواداری برگزیده شده تا نه تنها حق بسیاری از هم‌تیمی‌هایش تضییع شود، بلکه یک نتیجه کاملا اشتباه برجا بماند و بازیکنی همچون علیرضا جهانبخش که از نظر کارشناسان برترین بازیکن سال گذشته فوتبال ایران محسوب می‌شود از رسیدن به این مهم باز بماند. البته وحید امیری هم به سبب نمایش‌های درخشانش در سال جاری که تاثیرش را در نتایج پرسپولیس می‌بینیم، کم شایسته نبود و این بازیکن هم می‌توانست مرد سال فوتبال ایران باشد."

۳۹ ۱۷  
آی اسپورت
2018-03-09 11:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۷ نظر
امیرعباس
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۳۴
قبول که فرمانده امسال سال درخشانی نداشته اما مگر مرد سال برنامه نود چه اهمیتی دارد و قرار است به برنده اش چه بدهند که اینطور عنان از کف داده اید و همچون کودکان پابر زمین می کوبید وگریان و نالان انگشت بر کیبورد می فرسائید مگر نظرسنجی های نود کوچکترین اهمیت و اعتباری دارد ؟؟والا و بلا تا بوده این نظرسنجی بی اعتبار و نتایجش قلابی و احمقانه بوده ....این میزان عدم پذیرش نظر مخالف از سوی رسانه های پرسپولیسی قابل توجه ،عبرت اموز و شرم اور است!!فکر می کنم ایران تنها نقطه در جهان است که ما مخاطبین باید از صاحبان رسانه ها درخواست کنیم حرفه ای باشند #علی الخصوص چنین نویسندگان ننر و کودک مغز و رنگ پرستی ...#لطفا حرفه ای باشید
ژان والژان
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۳۷
تا فیها خالدون اقلیت لنگی مافیایی سوخته . بوی تعفن سوختن لنگ همه جا رو برداشته .
بسوزین که سوختن اقلیت بی افتخار مثل سروری استقلال و ابراهیمی لذت بخشه
اقلیت فندکی
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۵۹
اقلیت ؟؟؟؟؟؟خخخخخخخ....الان چهار تا کیسه حمومی خودشون و اکثریت می دونن
راشفورد
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۴۶
پماد سوختگی
معین
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۵۸
وحید امیری هم به اندازه امیدابراهیمی شوخی می بود
۴
ناصر
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۵۷
دوست عزیز مرد سال برای سه ماه اخیر نیست برای کل سال 96 از ابتداست ... شما از هر کدوم از هوادارای استقلال که بپرسی کی بهترین بازیکن استقلال تو سال گذشته بوده بدون شک اسم امید رو میاره ولی اگه بگی تو سه ماه اخیر ممکنه بین بازیکنانی که گفتی رای ها شکسته بشه
۸
اس اس
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۵۸
خخخخ هنوز سوختگی تموم نشده حسین غفوری ؟؟؟
وااایی خوبه 90 درصد استقلالی ها دیدن 90 رو هم حتی تحریم کردند وگرنه شما تو سال قهوه ای و سیاه میشدید ...
ایمان
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۱۰
وقاحت و بیشرمی لنگیا تمومی نداره. خیلی وقیحین.
Shahar.ir
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۰۹
اصلا حق ابراهیمی نیست
توی استقلال دوتا حسینی و روزبه خیلی خیلی بهتر هستن حق اوناس یعنی آون 3 تا نبودن تیم استقلال نصف موقعیت فعلی هم برخوردار نبود
۴
خربین
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۲۲
فکر کنم این نویسنده از روز برنامه نود تا الان خواب نرفته دیازپام یا استامنیفوم بخور دری وری نگو
۴
Kian
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۳۹
مرد سال یه کشور با نظر کارشناسان اهل فن انتخاب میشه،نه رأی رنگی هوادارها!من خودم به عنوان استقلالی نظرم جهانبخش بود(هر چند که به هیچ عنوان تو نظرسنجی نود شرکت نمیکنم) ،ولی یه موضوعی که این وسط هست اینه که رسانه های به اصطلاح بیطرف و در اصل رنگی ،زمانی که نظرسنجی به نفع تیم محبوبشون باشه ،لال مونی میگیرن و نظر سنجی برنامه نود رو ملاک انتخاب برترین ها میدونن،ولی همین که به نفع استقلال باشه سریع میان وسط و ای داد ای بیداد که این چه وضعشه،کاملا مبرهن و واضحه که مرد سال فوتبال ایران علیرضا جهانبخشه،ولی اگه سیدجلال یا علیپور رای میاورد باز این قلم های رنگی همینارو مینوشتن؟انتخاب مرد سال هر کشوری رو فدراسیون فوتبال با نظر تعداد زیادی کارشناس و پیشکسوت و روزنامه نگار ورزشی انتخاب میکنه،نه یه برنامه با نظر سنجی از هوادارا که مشخصه چه نتیجه ای داره،اصلا این برنامه به چه حقی به خودش اجازه میده ادعا کنه که مرد سال فوتبال ایرانو انتخاب میکنه!!!
۹ ۱
سعید
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۰۰
حرفت طلاست.
لایک داری
۴
Kean
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۴۶
«بازیکنی همچون علیرضا جهانبخش که از نظر کارشناسان برترین بازیکن سال گذشته فوتبال ایران محسوب می‌شود از رسیدن به این مهم باز بماند»... نویسنده تو واقعا چیزی از فوتبال میفهمی؟الان هر برنامه ای و هر روزنامه ای داره نظرسنجی بهترین بازیکن ایرانو میذاره،بااون مغز فندقیت چطور به این نتیجه رسیدی که مرد سال فوتبال ایران رو یه برنامه انتخاب میکنه ،بدون هیچ جایزه ای و بدون دخالت کارشناسا و فدراسیون فوتبال و کارشناس ها،اصلا چه ارزشی داره نظرسنجی نود؟فقط داری مثل طرفدارای نوجوان میترکی که چرا تو نود برنده نشدیم!!!آدم اینقدر مغز فندقی!!!! چندسالته اینقدر بچه ای!!!
۴ ۱
لنگ اسپورت
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۲۷
با سلام خدمت Kean

کامنت هایی که به اسم Kean و Kian رو دنبال میکنم که حرف نداره. ایا این دو اسم یک نفرن یا اون Kian یکی دیگه است؟
موراتا
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۴۹
جالبه که ایشون تو رنکینگ خود نود هم جزو ده بازیکن اول نیستن
۴
ل.ع
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۲۷
سالهاست نظرسنجي هاي كودكانه نود انجام ميشه و پرسپوليسي ها برنده اون ميشن بدون هيچ استحقاقي .هيچ اعتراضي هم نبوده .حداقل ظاهر قضيه رو حفظ كنيد .
۳
علی زارع
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۳۵
علیرضای جهانبخشمون
بی شک لایق مرد ساله.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر