فهرست
وقتی سرخابی‌ها قعرنشین می‌شوند...
وقتی سرخابی‌ها قعرنشین می‌شوند...

وقتی سرخابی‌ها قعرنشین می‌شوند...

آی اسپورت - در روز‌هایی که همه می‌روند دنبال ارنج و تعویض و ضعف فلان بازیکن، شاید بد نباشد تلنگری به خودمان بزنیم و گوشه‌هایی دیگر را هم ببینیم. پرسپولیس و استقلال در هفته دوم لیگ قهرمانان برابر العین و السد ناکام ماندند. نمایندگان قطر و امارات که نه وسعت ما را دارند و نه استعدادهایمان و... یک مقایسه ساده، اما نگاه آن‌ها به آینده و برنامه‌ریزی است. زمین می‌سازند، کمپ دایر می‌کنند. استعدادیابی و زیرساخت‌ها و کار‌های ریشه‌ای. ما دنبال چه هستیم؟ دک و پز! فضای مجازی و... فقط ژست ظاهری! مثال می‌خواهید؟

لابد به یاد دارید پرسپولیس وقتی بابت ۱۰ قهرمانی لیگ یک ستاره روی لوگو زد چه داستانی شد! هنوز هم بخش عمده وقت هواداران و مدیران این دو (که هیچ تمایزی بین‌شان نیست) صرف کرکری در مورد «ستاره» می‌شود. در حالی که...

۱- باشگاه‌ها در اغلب موارد بابت ۱۰ قهرمانی داخلی ستاره می‌زنند و به همین دلیل بایرن ۴ تا دارد و آژاکس ۳ تا یا یووه و... تعداد ستاره‌هایشان از جام‌های اروپایی کمتر است. اما در همین شرایط رئال و بارسا اصلاً ستاره نمی‌زنند! با این فرمول السد و العین که هر کدام تعداد قهرمانی‌های لیگ‌شان دو رقمی است چرا دنبال ستاره روی لوگو نیستند؟

۲- در سطح ملی، با فتح هر جام جهانی یک ستاره می‌زنند و فقط برزیل، آلمان، ایتالیا، اروگوئه، آرژانتین، فرانسه، انگلیس و اسپانیا ستاره دارند. حالا یکی مثل مصر برای خود ۷ ستاره می‌زند! خنده‌دار نیست؟! اگر باشگاهی بابت فتح لیگ قاره‌ای ستاره بزند به همان اندازه «سوژه» ما نمی‌شود؟ العین و السد هر دو سابقه فتح لیگ قهرمانان -که از ۲۰۰۲ راه افتاده- را دارند. شما ستاره‌ای روی لوگوی آن‌ها دیدید؟!

همین مقایسه کافی است! ما دنبال افتخارات ۵۰ سال قبل می‌رویم و تازه صاحبان آن را هم نمی‌شناسیم و فقط پز می‌دهیم، قطر قهرمان آسیا می‌شود! ما با تظاهر، دنبال «ظاهر» قضیه و زینت و زیور هستیم آن‌ها دنبال نتیجه و پیشرفت!

۱ ۲  
آی اسپورت
2019-03-15 08:20:00
نظر دهید

۲ نظر
فرمان خان
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۱۰:۴۶
بنظر من که خیلی بهم می ائید در فوتبالی که دادگاهی مثل هدایتی باعث انجار رسانه ای میشود عمده رسانه هایمان یا سکوت کرده اند یا در خال نصیحت فرهاد مجیدی اند که چرا سرعت بالا رفته یا مثل قدوسی درحال پاک کردن پاچه های تیم محبوبشان از این کثافت ...جدی دوست عزیزی که این مطلبو کار کردی مگر رسانه های ما مثل همه جای دنیا هستند که ستاره گذاری روی لوگوی ما باشد....#جمع کنید کاسه کوزه هایتان را
حمید
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۱۰:۵۴
العروسان الآسیا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر