فهرست
دردسر پرسپولیس، بیرو برود: نه پول دارند، نه جانشین
دردسر پرسپولیس، بیرو برود: نه پول دارند، نه جانشین

دردسر پرسپولیس، بیرو برود: نه پول دارند، نه جانشین

آی‌اسپورت- برای جانشینی علیرضا بیرانوند پرسپولیسی‌ها تنها یک گزینه داشتند که او هم از کف‌شان رفت. دو سالی می‌شود که نام رشید مظاهری را کنار نام پرسپولیس می‌نشانند. درست از موقعی که بحث انتقال بیرانوند به اروپا مطرح شد. به همان اندازه که دروازه‌بان ملی‌پوش تیم برانکو برای لژیونر شدن اشتیاق داشت، مظاهری هم مشتاق پوشیدن پیراهن شماره یک پرسپولیس مشتاق بود اما تا اینجای کار هیچکدام به خواسته‌شان نرسیده‌اند.

مظاهری به تازگی با تراکتورسازی قرارداد بسته و می‌گویند رقم پیشنهادی به او بدجور وسوسه‌انگیز بوده اما جالب است که از قولش گفته‌اند در صورت لژیونر شدن علیرضا بیرانوند، پرسپولیسی خواهد شد. بیرانوند هم فعلا پیشنهاد خاص و دندان‌گیری ندارد که بخواهد پرسپولیس را ترک کند. البته چند روز پیش شایعه‌ی پیشنهاد آ.اس.رم به او مطرح شد اما هم باشگاه پرسپولیس تکذیبش کرد و هم وکیل خودِ بیرانوند.

با این حال اصلا دور از ذهن نیست اگر او با عملکرد درخشانش در دروازه‌ی تیم‌ملی بتواند به رؤیای دیرینه‌اش چنگ بیندازد و به یکی از ۵ لیگ برتر اروپا برود. اتفاقی که علیرضا بیرانوند از خیلی وقت پیش برای رخ دادنش لحظه‌شماری می‌کند و حالا شاید نه به یکی از ۵ لیگ برتر اروپا اما اگر آزاد بود، بعد از جام جهانی روسیه قطعا پرسپولیس را ترک می‌کرد.

اتفاقا پس از پایان جام جهانی و به واسطه درخشش در روسیه و مهار پنالتی کریستیانو رونالدو گفتند علیرضا بیرانوند با پیشنهاداتی از چند تیم‌های اروپایی به ویژه تیم‌‌های ترکیه‌ای مواجه شده اما باشگاه پرسپولیس اجازه‌ی رفتن به او نداد. دلیلش هم واضح بود: محرومیت از جذب بازیکن. از طرفی این دروازه‌بان ملی‌پوش هم تا سال ۱۴۰۰ با پرسپولیس قرارداد دارد و اینگونه بود که حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل وقت این باشگاه جدایی‌اش را نپذیرفت. در عوض یک امتیاز به او داد. پیش از آنکه لیگ هجدهم سوت بخورد، با توافق دو طرف بندی در قرارداد علیرضا بیرانوند گنجانده شد مبنی بر اینکه هر باشگاهی او را بخواهد، با پرداخت ۷۰۰ هزار دلار می‌تواند رضایت‌نامه‌اش را از پرسپولیس بگیرد و البته خودِ بیرانوند هم می‌تواند با پرداخت این پول آزاد شود.

 همین الان باشگاه‌هایی در ترکیه و روسیه حاضر به پرداخت این مبلغ برای آزاد کردن دروازه‌بان شماره یک تیم‌ملی ایران هستند اما موضوع این است که علیرضا بیرانوند تصمیم گرفته به یکی از ۵ لیگ برتر اروپا برود و به قول خودش حاضر نیست هر شرط و هر شرایطی را برای ترک پرسپولیس بپذیرد.. بیرانوند بارها از تمایل خود برای بازی در اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، آلمان و فرانسه حرف زده اما هر لحظه ممکن است نظرش عوض شود. چه بسا یک پیشنهاد خوب مالی از سوپرلیگ ترکیه برای او وسوسه‌کننده باشد.

باشگاه پرسپولیس هم برای فصل جدید با مشکل مالی روبه‌روست و شاید بخواهد با فروش دروازه‌بان ملی‌پوش خود بخشی از این مشکلات را حل کند! از طرفی با بالا رفتن قیمت دلار در ایران، حالا دیگر بوژیدار رادوشوویچ هم بازیکن ارزانی به حساب نمی‌آید. پرسپولیس برای پرداخت دستمزد این دروازه‌بان کروات در لیگ هجدهم با دشواری‌هایی روبه‌رو شد و نتوانست پول قراردادش را کامل پرداخت کند و ظاهراً مدیران پرسپولیس هم بدشان نمی‌آید این دروازه‌بان نسبتاً گرانقیمت خارجی را جواب کنند.

از طرف دیگر برانکو به عنوان دروازه‌بان اول روی رادوشوویچ حساب نکرده و او حتی اگر بماند، باز هم نفر دوم خواهد بود و باشگاه مجبور به جذب یک دروازه‌بان در قواره‌ی علیرضا بیرانوند که جدایی‌اش پرسپولیس را بدجور به دردسر می‌اندازد.

۸ ۹  
آی اسپورت
2019-06-12 13:13:00
نظر دهید

۹ نظر
آقای خاص
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۳:۴۳
سید حسین حسینی رو میگیریم تا جماعت تاسی بسوزند و عابدزاده ای جدید به فوتبال ایران معرفی شود
Salar
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۰۹
این هیچ جا نمی ره هیچکی اینو نمیخواهد همش بازارگرمی الکیه که قیمتش بالا ببره
۳
بابک66
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۶:۰۳
با پول این میشه پیام نیازمند رو خرید و پول فسخشو داد
۳ ۱
فرهاد
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۲۵
بیا پول فسخش را بده ببرش. سپاهان با پول خشکتان می کند. فولاد دو برابر شد دلار 4 برابر فولاد الان دارد خرج شماها را هم می دهد پول فسخ نیاز دارد؟
.
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۴۲
.
فرهاد
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۱۷
اخی چقدر دل خوش بودند مظاهری استوک قرمز می پوشد و حتما دارد پالس مثبت می دهد. یک دو تا عکس با دوستانش در یم ملی گرفت ان را هم گذاشتند به حساب پالس مثبت. در ذوب گل بد خورد خبرنگار باهاش مصاحبه کرد و ان را هم گذاشت جای پالس مثبت به پرسپولیس. خبر قراردادش با مظاهری که امد پماد سوختکگی در تهران نایاب شدمنکه یک کامیون پماد برایشان ذخیره داشتند به عنوان کمک فرستادم تهران
۲
چشم درمیارم، پس هستم
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۱۹
یعنی از لیگ و حذفی دیگه سوزش ندارین که داری پماد میفرستی تهران؟؟؟؟
چشم درمیارم، پس هستم
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۱۹
یعنی از لیگ و حذفی دیگه سوزش ندارین که داری پماد میفرستی تهران؟؟؟؟
۴
شاهین
پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸، ۰۶:۱۳
شیر پسر می مونه❤✌
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر