فهرست
بنزما : تاکتیک ما جواب داد / می توانستیم بیشتر هم گل بزنیم
بنزما : تاکتیک ما جواب داد / می توانستیم بیشتر هم گل بزنیم

بنزما : تاکتیک ما جواب داد / می توانستیم بیشتر هم گل بزنیم

آی اسپورت - کریم بنزما بدون شک یکی از بهترین فصول فوتبالی خود را سپری می کند. این ستاره فرانسوی در فصل جاری گل های حساسی را برای رئال به ثمر رسانده که آخرین آنها همین چهارشنبه و در مقابل مونیخی ها بود که با همین تک گل رئال موفق به شکست بایرن شد. مصاحبه خواندنی AS با کریم را اینجا بخوانید :

گل برتری رئال در مقابل بایرن را تو زدی ؛ چه احساسی داری کریم ؟

بسیار خوشحالم و این خوشحالی را با تمام همبازیانم شریک هستم. می دانستیم که بازی بسیار مشکلی را در مقابل حریفی قدرتمند باید برگزار کنیم و درواقع چنین نیز شد. مسابقه ای بود که از همان دقیقه اول تا دقیقه پایانی پرفشار و پراسترس سپری شد. مسلم است که آنها مالکیت توپ را در اختیار داشتند اما تیمی که موقعیت گلزنی خلق می کرد رئال مادرید بود که متاسفانه فقط یک گل به ثمر رساندیم. و البته همین یک گل هم بسیار مهم بود . یک بازی تاکتیکی را ارائه دادیم و روی ضد حملات برنامه ریزی خاصی داشتیم.

این دستورات تاکتیکی را آنچلوتی به شما داده بود ؟

دقیقا ! ما بخوبی بایرن را می شناختیم. می دانستیم که آنها علاقمند به داشتن توپ هستند و باید در دفاع سازماندهی خوبی می داشتیم و در هنگام ضد حمله متمرکز و سریع عمل می کردیم. واقعیت این است که این تاکتیک به خوبی جواب داد و می توانستیم حتی دو یا سه گل به بایرن بزنیم. 

بطور مثال منظورت فرصتی است که رونالدو روی پاس تو از دست داد ؟

ضربه زدن به آن توپ بسیار مشکل تر از آنی بود که شما فکر می کنید. پاسی که من برای کریس فرستادم ضرب محکمی داشت . علت این بود که نمی خواستم دفاع بایرن زودتر از کریس آن را قطع کند. کریس اشتباه نکرد ؛ توپی که من فرستادم خیلی محکم بود

واقعا نتیجه 1-0 برای صعود در بازی برگشت کفایت می کند ؟

نتیجه خوبی بدست آوردیم. یک گل زدیم و مهم تر اینکه در خانه گلی هم دریافت نکردیم. بازی برگشت مسلما بازی دشواری خواهد بود و می دانیم که بازهم آنها مالک توپ و زمین خواهند بود. منتها ما با برد در بازی رفت و با روحیه ای خوب به مونیخ می رویم . در آنجا هم هواداران ما حضور دارند و به ما نیروی مضاعفی خواهند داد. کافی است یک گل در آلیانس آره نا بزنیم .

در مورد خودت صحبت کن. بهترین فصل فوتبالی خودت را پشت سر می گذاری ؟

اوضاع خوبی دارم. مسلم است که فصل را خوب شروع کردم و تا بدینجا هم همه چیز عالی پیش رفته است . اعتماد سرمربی و دقایق بیشتری که بازی می کنم ؛ دو اصل کلیدی در خوب بازی کردن من در این فصل هستند. از اینکه برای رئال مفید بوده ام خوشحالم و در حال لذت بردن از فوتبال هستم.

به فتح لالیگا معتقدی ؟

صد درصد ! همین گونه ادامه می دهیم و بازی های باقیمانده را می بریم. هر بازی برای ما حکم یک فینال را دارد. منتظریم که اتلتیکو لغزش کند.

     
آی اسپورت
2014-04-25 14:43:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر